Читайте початок статті.
15
Вебпортал «Мілітарний» 16 липня 2018 року опублікував замітку «Україна відновлює ракети до ЗРК С-300В1»: «Під час сьогоднішніх відвідин Секретарем Ради національної безпеки та оборони… державного підприємства „ВІЗАР“ на оприлюднених фотографіях були помічені ракети 9М83 до зенітно-ракетної системи С-300В1, що призначені для ураження аеродинамічних цілей на відстані до 75 км… Також ці комплекси оснащуються ракетами 9М82, які призначені для ураження балістичних та оперативно-тактичних ракет (виділено Г. М.), а також всіх типів літальних апаратів зі швидкостями до 3000 м/с на дальності до 100 км… Нещодавно ми повідомляли про наміри нашої держави модернізувати комплекси протиракетної оборони С-300В1, котрі з початком російської агресії були повернуті на бойове чергування. Тому ймовірно на цьому підприємстві ведуться роботи і з ракетами 9М82 (виділено Г. М.).
Після розвалу Радянського Союзу в Україні базувалось дві військові частини на озброєнні яких перебували комплекси С-300В1: 25-а зенітна ракетна бригада (А1181) м. Стрий, Львівської області (розформована у 2002 році) (тоді Президентом України був великий любитель РоССіі Леонід Кучма, про якого детально розповідають мої дослідження „Час показав…“, „Дружбани!“, „Отаке воно «нове» обличчя нової влади Зе?!“ та „Й ще одне «нове» обличчя нової влади Зе!“, Міністром оборони України – його ставленик генерал армії України Володимир Шкідченко і начальниками ГШ ЗСУ – генерал-полковники Петро Шуляк (це саме йому, коли він був ще командувачем СВ ЗСУ, належить сказана тодішньому начальнику управління аеромобільних військ одна ганебна фраза, наведена в уже зазначеному вище моєму дослідженні „Час показав…“) та Олександр Затинайко – виділення й примітка Г. М.) та 137-а зенітна ракетна бригада (А3024) м. Умань Черкаської області (розформована у 2012 році) (а це вже відбулося завдяки зраднику України Януковичу, антиукраїнську й паскудну сутність котрого демонструють мої праця „Пакт Мєдвєдєва – Януковича, або Харківська змова“, допис „Віктор Янукович і сліди спецслужб…“, звернення „Досить!“, есе „Діалог“ з Україною» та «Хто вони?», фотохроніка «Український Євромайдан діє!», ще одне есе «Боротьба і єдність протилежностей…» та аналітичний матеріал «Західно-російські топтання по українських кістках, включаючи Страсбурзьку змову, продовжуються, або Януковичу – смерть і Кучмі – тюрма!» та його ставленикам Міністру оборони України, згодом зраднику України Дмитру Саламатіну, хоча й його попередник адмірал Михайло Єжель та його наступник зрадник України Павло Леледєв, про якого йдеться у моїй дослідницькій роботі «Листи небайдужого… Або перемога, або наша смерть!», були такими самими, як і він, та НГШ ЗСУ – Головнокомандувачам ЗСУ генерал полковникам Григорію Педченку й Володимиру Замані – виділення та примітка Г. М.). В складі кожної з них знаходилось по три дивізіони. До складу дивізіону входить: пункт бойового керування 9С457, радіолокатор кругового огляду 9С15МТ(В), радіолокатор секторного огляду 9С19М2, три багатоканальні станції наведення ракет 9С32, 6 пускових установок 9А82, 6 пускових установок 9А83, 3 пуско-заряджаючих установки 9А84 й 3 пуско-заряджаючих установки 9А85.
Відомо, що з початком російської агресії в складі Повітряних сил Збройних сил України був наново створений 210-й зенітно-ракетний полк на озброєнні якого перебувають зенітно-ракетні комплекси С-300В1 (виділено Г. М.).
Всі компоненти ЗРК самохідні, змонтовані на гусеничних шасі сімейства «Об'єкт 830». ЗРК С-300В1 забезпечує виявлення цілей на дальності до 300 км та одночасний обстріл до 12 цілей.
Сімейство зенітних ракетних комплексів середнього радіусу дії С-300 призначене для боротьби з літаками стратегічної і тактичної авіації, крилатими, оперативно-тактичними та балістичними ракетами (виділено Г. М.) на висотах від 25 м до 27 км і відстанях до 100 км в умовах інтенсивного радіопротидії".
16
Інтернет-сторінка журналу "Defense Express" 19 липня 2018 року продовжила публікацію інтерв'ю із першим заступником Міністра оборони України, доктором воєнних наук, професором, заслуженим діячем науки й техніки України, генерал-полковником запасу Іваном Руснаком під назвою "ТРЕБА ПОЗБУТИСЬ ДИСТАНЦІЇ МІЖ СЛОВАМИ ТА СПРАВАМИ. ЧАСТИНА 3", де він, окрім іншого, заявив отаке: "…ми запланували проведення стрільб усіма комплексами, які плануємо повернути до складу зенітно-ракетних військ Повітряних Сил ЗС України. Стрільби – критерій істини… Це нам дає можливість повернути до Збройних Сил… цілу бригаду С-300В1 (у повідомленні 15 сказано про полк – виділення та примітка Г. М.)… На сьогоднішній день наявність фахівців, які знають ці системи, можливість певних підприємств провести контроль функціонування, можливість перевірити на "акіпсах" ракети всіх типів (це означає, що й ракети 9М82 проти балістичних цілей, а це, в свою чергу, свідчить, що у ЗСУ є дані ракети, бо не могли ж вони за 4 роки випаруватися, як випливає зі слів прессекретаря Командування ПС ЗСУ Юрія Ігната в повідомленнях 11 і 14 – виділення та примітка Г. М.), говорить про те, що ці комплекси… можуть вийти на стрільбу і здійснити пуски (виділено Г. М.). …всі ці комплекси вже були у нас на озброєнні. Вони просто були виведені на зберігання. В наявності є відповідна кількість зенітних керованих ракет для цих комплексів (а значить є й ракети 9М82, хоча Юрій Ігнат у повідомленнях 11 та 14 це заперечує – виділення і примітка Г. М.)… А вже потім піде процес модернізації, оновлення, якщо необхідно, закупки у тих країнах, де були ці комплекси, відповідного запасу зенітних керованих ракет (виділено Г. М.).".
17
Тодішній начальник Генштабу ЗСУ – Головнокомандувач ЗСУ Віктор Муженко 3 листопада 2018 року на своїй Facebook-сторінці повідомив: "Вперше за 19 років відбулося бойове застосування мобільного ЗРК С-300В1, розрахунок якого знищив дві цілі" (виділено Г. М.).
18
Вебресурс "Армія inform" 29 вересня 2020 року розмістив замітку "У Чернігові випробували зенітні керовані ракети 9М83 до ЗРК С-300В1": "На Державному випробувальному полігоні Збройних Сил України фахівцями Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки (ДНДІ ВС ОВТ) проведено контрольні льотні випробування зенітних керованих ракет 9М83 до зенітного ракетного комплексу С-300В1 (а що з ракетами 9М82 і тим, що сказав діючий, підкреслюю, діючий донині із 23 квітня 2014 року заступник Міністра оборони України й з 10 вересня 2014 року перший заступник Міністра оборони України Іван Руснак в повідомленні 16 і як він би охарактеризував обговорювані тут події 14 січня 2023 року? – Г. М.)".
19
13 січня 2021 року інтернет-видання "LB.ua" опублікувало статтю "Захист неба України. Можливості на сьогодні та завтра", яку написав директор Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Валентин Бадрак, і де він зазначив наступне: "…розв'язання проблеми посилення протиповітряної оборони України є тим виключним питанням, щодо якого не існує дискусій або суперечок: хто б із військових фахівців не висловлював поглядів на переозброєння ЗСУ, завжди ППО потрапляла до першої п'ятірки пріоритетів.
…Україна ніколи не розробляла і не випускала власних ЗРК (виділено Г. М.). За часів СРСР на її території серійно виготовляли окремі елементи. Наприклад, на… Жулянському машинобудівному заводі "Візар" випускали транспортно-пускові контейнери для ЗРС С-300. Пізніше, в часи незалежності України, "Укроборонсервіс" спромігся опанувати ремонт та елементи модернізації ЗРС С-300…
Зі свого боку, військові кажуть, що для захисту неба вже сьогодні потрібно терміново закупити іноземні системи (виділено Г. М.).
Звісно, найпривабливішим шляхом для Міноборони виглядає закупівля іноземних систем ППО-ПРО. Тим більше, що ЗРК радянського виробництва та вітчизняні розробки лише частково розв'язують завдання протиракетної оборони (це, зокрема, ЗРК "Бук М1", С-300ПС/ПТ та С-300В1). А ворог України, як відомо, добре озброєний ракетами… У неофіційних розмовах військові називають найцікавішими проєкти закупівлі американських систем Patriot PAC-3 або ізраїльських тактичних систем Iron Dome («Залізний купол") і ЗРК Barak-8. Також у 2020 році ймовірним новим ЗРК малого-середнього радіусу дії (20 – 40 км) для ПС ЗСУ називали норвезький NASAMS (що зараз, власне, й постачається до України за винятком "Залізного купола" та ЗРК Barak-8, бо Ізраїль надто сильно прагне зберегти добрі стосунки із державою-терористом РоSSієй, не дивлячись навіть на те, що його стратегічним партнером і фактично гарантом існування є США, котрі надають Україні найбільшу серед західних держав військову допомогу для відбиття роSSійской вооружонной агрєССіі – виділення та примітка Г. М.).
…Азербайджан почав перемовини з Ізраїлем щодо закупівель систем ППО ще 2013 року, а станом на початок жовтня 2016 року озброєння було готове до постачання в Азербайджан…
Так само й сусідня Польща придбала у США зенітно-ракетні системи ППО-ПРО Patriot PAC-3 на 4,75 млрд доларів. Відомо, що угода була укладена 28 березня 2018 року. Вона передбачає постачання до кінця 2022 року двох батарей американських систем Patriot PAC 3 із зенітними керованими ракетами PAC-3 MSE.
Тепер варто запитати, чи має Україна три – чотири роки та 5 млрд доларів? Наприклад, увесь бюджет на переозброєння у 2020 році, якщо враховувати й держгарантії, трохи більший за мільярд доларів, а на 2021-й рік він іще менший (Зе руліт: отак цей ідіот "готував" Україну до збройного протистояння з РоССієй, котра ще із березня 2014 року вела проти України бойові дії: про недолугість Зе-влади на даному напрямку розповідають мої аналітичні дослідження "Маразм української влади продовжується, а РоССія на цьому тлі готується до широкомасштабної війни проти України!" та "Льод тронулся, нєгоспода руССкіє окупанти! Уже й Херсон звільнено від вас і все наше буде звільнено!" – виділення й примітка Г. М.). Хоча безперечно, що необхідно вести перемовини та "втягуватися" в такий проєкт. Принаймні якщо ми бажаємо в майбутньому побачити Україну захищеною…
Як уже зазначалося, Україна активно відновлює стару радянську техніку. Наприклад, спромоглася відновити більш-менш сучасні ракети 9М83 до зенітно-ракетної системи С-300В1 (а що з ракетами 9М82 проти балістичних цілей – виділення й примітка Г. М. Г. М.)… Але враховуючи, що найсучасніші українські системи ППО-ПРО – ЗРК "Бук М1" і ЗРС С-300В1 – здатні збивати аеродинамічні цілі на відстанях відповідно до 45 км (на висоті до 22 км) та 100 км (на висоті до 30 км), а балістичні цілі – на дальності 20 – 25 і 40 км, посилення вітчизняної системи ППО модернізацією було б вагомим внеском у справу збільшення оборонних спроможностей (виділено Г. М.). Тим паче, що й самих згаданих систем ППО замало: ЗСУ орієнтовно мають 72 ЗРК "Бук М1" і близько 250 одиниць ЗРС С-300 різних модифікацій (при цьому, за даними експертів, вдалося сформувати лише один дивізіон ЗРС С-300В1) (в повідомленні 15 сказано про полк, а у повідомленні 16 – про бригаду – виділення та примітка Г. М.). Отже, на сьогодні для української ППО максимальна дальність ураження аеродинамічних об'єктів противника складає 100 км, ефективна – 75, а балістичних – близько 40 км. Слід визнати, що це дуже слабкі показники, які роблять Україну вразливою ціллю (як бачимо, Валентин Бадрак попереджав Зе-владу ще на початку 2021 року, але Зе ж не дбав про зміцнення обороноздатності України, бо йому важливішим було заглянути в очі Путіну й домовитися з РоССієй, хоча про можливість досягнення домовленості із Московією міг думати тільки істинний ідіот: всі ці жахливі некомпетентні дії Зе-влади та її знущання над Україною показані у моїх працях "Окупація без зазначення окупанта, або Зе продовжує українцям пудрити мізки після заглядання в очі Путіну…" і "Пряма чи крива збройна агресія РоССіі проти України, або Ось – й ще один з результатів того, що дебіли обирають ідіотів!", дописі "Брехуни – у владі, або Ось – ще, ще, ще й ще один з результатів того, що дебіли обирають ідіотів!", матеріалі "Брехуни – у владі, або Зе не виконав одну з найважливіших своїх обіцянок!", роботах "Хто править Україною, або Українці, ви здуріли?!", "Не просто ідіоти, а фактично злочинні ідіоти, або Зе-владі пора нагально повертатися в свій клоунський "95 квартал"!", "Шок! Байдужість ідіотської влади вбиває!", "Від Литвина до Дейнека, або Куди котиться Державна прикордонна служба України…" та "Зе нехтує прикордонною розвідкою України!", аналітичних працях "Україні після відновлення незалежності й державності – 30 років і буде ще 130 й буде ще 1030 і буде ще багато років…", "Ну й де той анонсований Зе державний переворот в Україні?!" та "Авантюристи й аферисти чи герої? Убивчий для України Зе-ідіотизм триває!", публікаціях "Зе, замість гарних, але часто пустих слів реально допоможи своєму підлеглому, хоча б цьому одному!" і "Коли Зе збрехав, кому вигідні його заяви та як після них виглядає Україна в очах цивілізованого світу…", дослідженнях "Попередження з минулого. Уроки для України", "Зе-ідіот Арахамія, ПНХ!", "Втрату української "Мрії" українці не повинні простити нікому – ні роSSійскім/руССкім тварям-агрєSSорам, ні українським ідіотам!", "Якщо це дійсно так, як каже Ердоган, то Зе – не тільки ідіот і порушник Конституції України, а й, можливо, зрадник, хоча Кулеба заперечує сказане ним! Тоді хтось один із них двох бреше?!", "Все для фронту, все для перемоги України над націонал-шовіністичною (нацистською) РоССієй!", "Пояснення без пояснення…", "ССО ЗСУ – від моєї пропозиції до початку створення пройшло 15 років. Баггі для українського війська – від моєї пропозиції до волонтерської, не промислової, розробки теж пройшло 15 років чи навіть 21 рік. Це показує наскільки неякісною є влада України!", "105 днів від початку російського широкомасштабного збройного вторгнення до України Зе ще хотів подивитися в очі Путіну, але той так і не оцінив його старання й "душі прєкрасниє пориви"*!", "Краще пізно, ніж ніколи… Рішення Зе-влади", "Як Верховний Головнокомандувач ЗСУ зневажає свої ж рідні ЗСУ!", "Зе говорить одне, потім сам собі перечить, а заодно – й вагомому своєму посадовцю… Кому ж вірити та як це розуміти?" та "Жахлива окопна правда про реалії загарбницької війни РоССіі проти України – її треба знати всім! І що необхідно робити…", замітках "Чергове невігластво Зе-ко!" й "Зе, будучи Верховним Головнокомандувачем ЗСУ, не знає, ким він командує!", дослідницькому матеріалі "Це обов'язково треба знати всім українцям, бо ціною незнання може стати власне життя!" та статтях "Порядку нема і незрозуміло, ким командувачі командують…", "Зе, перестань фантазувати, говорити маячню й дурити українців!" та "А цей г…н що тут робить?" – виділення і примітка Г. М.)…".
20
Вебсайт "Defense Express" 23 лютого 2021 року оприлюднив інформацію "В ЗСУ пройшли навчання дивізіону ЗРС С-300В1 (фото)", де є отакі надихаючі рядки: "…відновлені наприкінці минулого десятиріччя комплекси С-300В1 наразі є єдиними системами в складі ЗСУ, що здатні знищувати не тільки аеродинамічні цілі (типу літак), а й балістичні (як то ракети оперативно-тактичних комплексів противника)" (але речник Командування ПС ЗСУ Юрій Ігнат у повідомленнях 11 і 14 це заперечує: в 2021 році українське військо могло збивати балістичні цілі, а у 2022 – 2023 роках уже не могло – чудеса та й годі – виділення і примітка Г. М.).
Отже, шановні читачі, якщо ви уважно перечитали все викладене вище та прискіпливо його проаналізували, то висновки можете зробити самі!