Повідомити про помилку

Автор Site Ua

Про проект

18 серпня 2021 17:00
views 8792
shares 198
comments 13
Підписуйтесь на наш Telegram telegram Підписатися

SITE.UA представляє вам рейтинг блогерів незалежної України. Цей рейтинг охоплює усіх авторів, які різними засобами доносили свої думки до читачів. Від авторських колонок в 90-е до telegram в кінці 2010-х. Рейтинг SITE.UA це не спроба визначити, хто є кращим блогером тут і зараз. Ми сподіваємося, що наш рейтинг допоможе зрозуміти коріння українського блогерства, простежити етапи його розвитку і зрештою дізнатися — хто ж з усіх, кого ми вважаємо блогерами, зробив свій вклад у розвиток цього мистецтва за 30 років незалежної України!

Рейтинг розбитий на три частини. Три десятиліття, в кожному з яких були свої теми, герої і можливості висловити свою думку.

Блогери 90-х — це ті, хто писав авторські колонки в газетах і журналах. Практично всі вони — професійні журналісти, але саме їх публікації стали початком і основою того, що пізніше ми назвемо блогами.

Блогери 00-х — це ті, хто вже переходить починає писати на різних інтернет платформах. Серед блогерів періоду є і професійні журналісти, такі як Максим Беспалов або Олександр Осташко, але вже з'являються автори, які написали свої перші тексти саме в інтернеті — переважно на Живому Журналі. Звичайно в ці роки вже палають політичні суперечки на форумі Української Правди, йдуть дискусії на спочилом вже форумі bigmir та навіть likar.info і журнал Наталі заводять свої, досить активні, форуми, але жж-ешечка стає головною платформою для самовираження.

Уже в нульових починають з'являтися фудблогери, тревелблогери. З'являються нові зірки і починають свій шлях ті, хто на наступному етапі стане відомими.

Блогери 10-х — це в першу чергу ті, хто набрали популярність в фейсбуці після початку війни. З російського Живого Журналу відбувається стрімка еміграція в Фейсбук. Лічені блогери, такі як Горький Лук, свідомо залишаються працювати саме на ЖЖ.

Фейсбук стає не тільки місцем для інформаційної війни, а й майданчиком самоорганізації. Саме тому в нашому рейтингу блогери десятих — це скоріше блогери 2013-2020 років.

Вочевидь, що намагатися вибрати кращих блогерів за все тридцять років дуже важко. Саме тому ми вирішили розбити голосування на три десятиліття. Різні часи, різні автори, різні голосування.

У кожному з трьох десятиріч ви можете проголосувати за трьох блогерів.

При цьому SITE.UA дає Вам можливість не тільки поставити позитивну оцінку — від 1 до 10 балів, а й негативну від -10 до -1. Таким чином Ви можете висловити не тільки свою любов до творчості одних авторів, а й невдоволення творчістю інших.

У кожному десятиріччі у Вас є 10 балів, які Ви можете використовувати для голосування за трьох блогерів.
Ви можете додати одному блогеру 10 балів, або додати двом по п'ять балів, або додати двом блогерам по 4 бали і відняти у одного два бали.
Десять балів на трьох блогерів, в кожному десятиріччі.

А потім ... потім ми все ж спробуємо вибрати кращого з кращих. А підбивши підсумки голосування, зберемо учасників рейтингу і обов'язково нагородимо їх.

Ласкаво просимо!

З.І. Якщо Ви вважаєте, що в списку не вистачає якогось автора, то пишіть в коментарях Ваші варіанти.

Коментарі

Головне