Істина і справедливість понад усе,

                                                                                   бо тільки від них залежить велич націй.

                                                                                                   Еміль Золя, французький письменник.

 

   Шановні читачі, звертайте увагу на мої примітки-коментарі та час появи кожного наведеного нижче повідомлення з даної хроніки одного дня, 14 січня 2023 року, антиукраїнського роССійского терору, прискіпливо аналізуйте всі ці повідомлення й робіть власні висновки про українську реакцію на даний терор!

                                                                                     1

   14 січня 2023 року о 06:31 вебсайт «ТСН» («1+1") опублікував інформацію "Зранку на Київщині та Запоріжжі пролунала серія вибухів", де було вказано наступне: "У Києві о 6 годині ранку (виділено Г. М.) місцеві жителі чули серію вибухів. Місцеві телеграм-канали повідомили, що було чутно 7 сильних вибухів зі сторони Іванкова. Також вибухи лунали зі сторони Бородянки. Крім того, кияни пишуть, що чули вибухи на лівому березі столиці. Також кияни у соцмережах пишуть, що після вибухів була чутна стрілянина. Разом з тим повітряна тривога у столиці та області не оголошувалась. Офіційної інформації щодо вибухів поки не надходило (сумно, що першими про дані вибухи під час війни сказали журналісти, а не військові структури – виділення і примітка Г. М.)".

                                                     Нікіта Тітов. Facebook, 14.12.2022.

                                                                                     2

   Після того, як кияни о 06:00 почули вибухи, прокинувся й Керівник ОПУ Андрій Єрмак, цікаву інформацію про якого надає мій матеріал "Два нахабні Зе-ідіоти – пара, або ПреЗедент і "ВіцепреЗедент" України один без одного не можуть жити", написавши 14 січня 2023 року о 06:32 в своєму Telegram-каналі одне слово: "Спокійно" (всесильний та незамінимий, як він сам із себе безпідставно вдає, керівник Зе-президентської писарні не каже, що відбувається, й згідно повідомлення 1 виходить у ефір після журналістів хоча, особливо під час війни, мало би бути навпаки, оскільки саме владі через військовиків належить першою володіти інформацією, бо якщо ні, то й ворожу роSSійскую дівєрсію так можна проґавити – Г. М.).

                                                                                     3

   Військовий посадовець високого рангу начальник штабу – заступник командувача Сухопутних військ Збройних Сил України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив: "Звуки вибухів, які можна було почути у Києві та в області, російські ботоферми активно використовують як привід розганяти паніку і транслювати меседж, що це, буцімто, початок наступу з Півночі. Зазначу, що жодних наступальних дій ворога з Півночі наразі немає. Вибухи не пов"язані із загрозою з повітря чи роботою ППО, а також з будь-якими військовими діями. Якби була загроза, ви б почули сигнал тривоги (про розвиток та всебічне зміцнення ППО я настоював з початку 2000-х років: підтвердження цьому дають мої праці "Чому?", "Про проблеми української розвідки" й "Перебування на посадах у державі "компетентних" кадрів. Їхня "компетентність" вилазить Україні боком!" – виділення та примітка Г. М.). Причина вибухів буде повідомлена окремо (в Україні йде війна, а заступник командувача СВ ЗСУ майже через одну годину після вибухів не знає їхньої причини, що тільки підтверджує актуальність моїх коментарів у повідомленнях 1 і 2 – Г. М.)" (Telegram: Олександр Павлюк/Сухопутні війська, 14 січня 2023 року о 06:53).

                                                                                     4

   Призначений Зе Указом Президента України № 353/2022 "Про призначення О.Кулеби головою Київської обласної державної адміністрації" від 21 травня 2022 року голова Київської обласної військової адміністрації Олексій Кулеба написав: "Київська область. Близько 6 ранку (виділено Г. М.) були чутні звуки вибухів (Україна воює, але що за вибухи, так і не сказано навіть через 1,5 години після їхньої появи: в даному контексті закликаю читачів урахувати й повідомлення 1 – 3 із моїми примітками – Г. М.). На одному з об'єктів критичної інфраструктури маємо загоряння. На місці працюють відповідні служби. Попередньо – без постраждалих" (Telegram: Олексій Кулеба|Голова Київської обласної військової адміністрації, 14 січня 2023 року о 07:34).

                                                                                     5

   "ТСН" («1+1") 14 січня 2023 року о 09:34 оприлюднила замітку "У Києві повідомляють про звуки вибухів: що відомо": "В суботу, 14 січня, близько 09:30 у Києві знову пролунали вибухи. В місті на той момент не була оголошена повітряна тривога (перші вибухи жителі столиці почули о 06:00, але повітряної тривоги не було, через 3,5 год Київ знову здригнувся від вибухів, але повітряна тривога знову не прозвучала – виділення й примітка Г. М.)… Зокрема, вибухи були чутно на Кільцевій, Петропавлівській Борщагівці, на Виноградарі, Дарниці тощо. Зазначається, вибухи були настільки потужні, що тряслись вікна. Мешканці Дніпровського району повідомляють, що зникала вода. До слова, вже після вибухів було оголошено повітряну тривогу – о 09:35 (прошу також звернути увагу на повідомлення 1 – 4 разом із усіма попередніми моїми примітками – виділення та примітка Г. М.)".

                                                                                     6

   Той же Андрій Єрмак: "Не ігноруйте повітряну тривогу (оголошену згідно повідомлення 5 о 09:35 уже після другої серії вибухів і сказано Єрмаком не ігнорувати її аж через 3 години 38 хвилин після перших вибухів та про них і їхню причину – ані слова: повідомлення 2 – 5 – у цьому ж контексті – Г. М.)" (Telegram: Андрій Єрмак …, 14 січня 2023 року о 09:38).

                                                                                     7

   Київська міська військова адміністрація, котру очолює цілий генерал-полковник, колишній з 28 березня 2016 по 5 серпня 2019 року командувач СВ ЗСУ Сергій Попко (Указом Президента України № 733/2022 "Про призначення С.Попка начальником Київської міської військової адміністрації" від 21 жовтня 2022 року Зе спеціально поставив його на цю посаду, хоча її мав би обіймати Київський міський голова Віталій Кличко, який, враховуючи всі загрози російського збройного вторгнення до України, погодився із таким рішенням ПреЗедента, щоб під час дії воєнного стану КМВА керував військовик, але, як бачимо, у даній ситуації це нічого не дало), о 09:42 заявила: "Ракетна атака на столицю (згідно повідомлення 5 ця атака вже була повторною, а на першу атаку, про яку йдеться у повідомленні 1, КМВА навіть і не зреагувала: разом із цим треба аналізувати й повідомлення 2 – 6 – Г. М.). Перебувайте в укриттях до відбою тривоги! Чекайте подальшої офіційної інформації" (Telegram: КМВА (Київська міська військова адміністрація), 14 січня 2023 року).

                                                                                     8

   Після генерал-полковника Сергія Попка (повідомлення 7) відреагував і генерал-лейтенант Олександр Павлюк: "Не ігноруйте повітряну тривогу. У Києві чути вибухи. Інформація згодом (повідомлення 5 каже, що це уже друга серія вибухів, але Олександр Павлюк навіть через 3 години 43 хвилини не надав інформації й про першу серію вибухів – виділення і примітка Г. М.)" (Telegram: Олександр Павлюк/Сухопутні війська, 14 січня 2023 року о 09:43). Для кращого усвідомлення наявності проблеми треба порівняти повідомлення 3 з даним повідомленням та проаналізувати їх разом із повідомленнями 1, 2, 4 – 7!

                                                                                     9

   Слідом за Андрієм Єрмаком (повідомлення 6) в ефірі появився і його заступник Кирило Тимошенко: "Київ. Ракетна атака на об'єкти критичної інфраструктури. Деталі з'ясовуються (це вже друга атака згідно повідомлення 5, але Тимошенко, як і його шеф Єрмак, через 3 години 43 хвилини не надали жодних деталей й про першу атаку, тому з урахуванням повідомлень 7 і 8 складається зовсім невтішна ситуація – Г. М.). Залишайтеся в укриттях!" (Telegram: ТИМОШЕНКО Офіс Президента, 14 січня 2023 року о 09:43).

                                                                                   10

   Київський міський голова Віталій Кличко, про котрого розповідає моя стаття "К3, або Кличко, клінч і Крим…", через 4 хвилини після КМВА (повідомлення 7) написав: "Вибухи в Дніпровському районі. Всі служби прямують на місце. Залишайтеся в укриттях!" (Telegram: Віталій Кличко, 14 січня 2023 року о 09:46). Підкреслюю, що згідно повідомлення 1 кияни почали заявляти про перші вибухи ще о 06:00, але Київський міський голова та КМВА на чолі із Сергієм Попком про них навіть і не згадали, а після повідомлень 1 – 10 взагалі вимальовується геть сумна картина!

                                                                                   11

   Інтернет-газета "УП" 14 січня 2023 року об 11:08 надала інформацію "Повітряні сили розповіли, звідки вдарила Росія по Києву 14 січня": "Джерело: речник Повітряних сил Юрій Ігнат в ефірі телеканалу 24, національного телемарафону і в коментарі "УП".

   Пряма мова: "Скоріш за все, це ракети, які летіли по балістичній траєкторії. З північного напрямку. Балістика не є доступною, щоб ми її виявляли і збивали" (виділено Г. М.).

   Деталі: за словами Ігната, спеціалісти вивчатимуть за уламками, який саме тип ракет застосував ворог у суботу. Але очевидно, що це були або балістичні ракети, або зенітні ракети С-300, які летять по балістичній траєкторії (виділено Г. М.). Ракети С-300 є різних модифікацій, тому певна модифікація, можливо, дозволяє застосовувати їх з території Росії, додав він.

   Оповіщення про ракетну небезпеку надійшло із запізненням через відсутність радіолокаційних даних та інформації з інших джерел (нічого собі запізнення на 3 години 35 хвилин і то вже аж після другої серії ракетних ударів: від 06:00 згідно повідомлення 1 до 09:35 згідно повідомлення 5; окрім цього, з яких іще інших джерел? – виділення й примітка Г. М.).

   На жаль, у Збройних Силах України немає ефективних засобів щодо виявлення та знищення балістичних ракет (система ППО С-300В1 з ракетами 9М82 може збивати ракети, що летять балістичною траєкторією, але про це детально мова піде далі – виділення й примітка Г. М.), наголосив Ігнат".

                                                                                   12

   Головнокомандувач ЗСУ генерал Валерій Залужний зазначив: "Сьогодні противник завдав масованих ракетних ударів по нашій території. Зранку зенітними керованими ракетами С-400 (С-300) з північного напрямку була атакована столиця (то все ж таки С-400 чи С-300, бо вони є різними комплексами?; і чому не було повітряної тривоги перед першою російською ракетною атакою й чому повітряна тривога почала лунати лише після початку другої російської ракетної атаки , на що я вказав у повідомленні 11? – виділення і примітка Г. М.). Пізніше держава-терорист застосувала високоточну зброю: крилаті ракети повітряного базування (виділено Г. М.) Х-101/Х-555, Х-22 (Головнокомандувач ЗСУ називає Х-22 високоточною зброєю – виділення й примітка Г. М.), крилаті ракети морського базування "Калібр", керовані авіаційні ракети Х-59, – по об'єктах критичної інфраструктури України. Загалом ворог здійснив близько 28 пусків крилатих ракет різного базування та 5 пусків керованих авіаційних ракет (близько 28 – це скільки: 27 чи 29?; а куди ділися зенітні ракети С-400 чи С-300, адже вони не належать ані до крилатих, ані до авіаційних ракет?! – виділення й примітка Г. М.). Силами та засобами Повітряних Сил Збройних Сил України у взаємодії з підрозділами інших складових Сил оборони знищено 18 крилатих ракет і 3 керовані авіаційні ракети (виходить, що всього 21 ракета із 33-х запущених, а як бути з повідомленнями 3 й 8 генерал-лейтенанта Олександра Павлюка та усіма моїми попередніми примітками-коментарями? – виділення й примітка Г. М.)" (Facebook: Головнокомандувач ЗС України/CinC AF of Ukraine, 14 січня 2023 року о 18:40).

                                                                                   13

   Командування Повітряних Сил ЗСУ проінформувало: "14 січня російські окупаційні війська завдали масованого ракетного удару по об'єктах критичної інфраструктури. Близько 13:00 ворог здійснив пуски крилатих ракет Х-101/Х-555 із восьми стратегічних бомбардувальників Ту-95мс з району Каспійського моря та ракет "Калібр" із надводних кораблів та підводних човнів з акваторії Чорного моря. Усього – 23 крилаті ракети повітряного та морського базування (виділено Г. М.)

   Із винищувачів Су-35 здійснено 5 пусків керованих авіаційних ракет Х-59, збито 3. Також випущено п'ять крилатих ракет Х-22 (тут є явне протиріччя: спочатку сказано про усього "23 крилаті ракети повітряного та морського базування" й далі окремо вказано про "п'ять крилатих ракет Х-22", то їх треба плюсувати до 23-х і вийде 28 або близько 28 крилатих ракет, як написав генерал Залужний у повідомленні 12, чи цих "п'ять крилатих ракет Х-22" уже зачислені до усього 23 крилатих ракет "повітряного та морського базування"; аби не виникало подібної двозначності, треба чіткіше і впорядкованіше викладати інформацію – виділення й примітка Г. М.) із п'яти дальніх бомбардувальників Ту-22м3 (одна із цих ракет влучила в багатоповерхівку у м. Дніпро) (а що сталося з чотирма іншими крилатими ракетами Х-22, вони кудись влучили чи ні? – виділення і примітка Г. М.).

   Протиповітряна оборона працювала у зоні відповідальності усіх повітряних командувань – "Центр", "Південь", "Схід" та "Захід".

   Станом на 18:30 на сході та півдні країни протиповітряний бій триває. Ворог продовжує атакувати з літаків тактичної авіації. Випущено ще п'ять керованих авіаційних ракет Х-59, чотири з яких збито нашою ППО (в повідомленні 12 генерал Залужний сказав, що знищено "3 керовані авіаційні ракети" – виділення й примітка Г. М.)!

   Тож загалом на цей час знищено 25 із 38  ракет різних типів (якщо 38, то до 23-х крилатих ракет "повітряного та морського базування" треба додати "п'ять крилатих ракет Х-22" і "ще п'ять керованих авіаційних ракет Х-59", але все одно не вистачає ще 5 ракет, тобто сумарно маємо не 38, а 33 ракети, як і вказав генерал Залужний у повідомленні 12 – виділення й примітка Г. М.). Зокрема 18 крилатих ракет повітряного та морського базування Х-101/Х-555 та "Калібр", сім керованих авіаційних ракет Х-59 (вище ж сказано, що було запущено "п'ять керованих авіаційних ракет Х-59, чотири з яких збито нашою ППО", а в повідомленні 12 генерал Залужний заявив, що було знищено "3 керовані авіаційні ракети", то ж скільки їх збили – 3, 4 чи 7?; окрім цього у повідомленні 12 генерал Залужний сказав про 21 знищену ракету із 33 запущених, а Командування ПС ЗСУ заявило про 25 збитих ракет з 38 запущених, то ж які відповідні кількості є правильними? – виділення й примітка Г. М.)

   Як ми повідомляли раніше, ранок 14 січня розпочався із підступного удару по Києву (на даній Facebook-сторінці ніяких таких повідомлень не було – Г. М.). Столицю України атаковано з північного напрямку зенітними керованими ракети ЗРК С-400/С-300, які летіли по балістичній траєкторії (даний контекст треба аналізувати в ув'язці із повідомленнями 11 і 12 – Г. М.)" (Facebook: Командування Повітряних Сил ЗСУ/Air Force Command of UA Armed Forces, 14 січня 2023 року о 18:42).

                                                                                   14

   Командувач ПС ЗСУ генерал-лейтенант Микола Олещук заявив: "14 січня 2023 року із п'яти дальніх бомбардувальників Ту-22м3 ВКС РФ по території України було випущено п'ять крилатих ракет Х-22 (виділено Г. М.). Пуски здійснювались із Курської області та з акваторії Азовського моря. Одна із ракет Х-22, запущена з району Курської області близько 15 год. 30 хв. 14 січня 2023 року, влучила в багатоповерхівку у м. Дніпро… Радіолокаційними засобами виявлено приблизне місце запуску, висота, швидкість польоту. Жодних сумнівів, що це була саме ракета Х-22, немає. У Збройних Силах України немає вогневих засобів, здатних збивати даний тип ракет. З початку воєнної агресії росії по території України було випущено понад 210 ракет цього типу. Жодна не збита засобами протиповітряної оборони (в повідомленнях 12, 13 і, власне, 14 указано, що Х-22 є крилатою ракетою, а у повідомленні 11 прессекретар Командування Повітряних сил Збройних Сил України Юрій Ігнат сказав, що в Україні нема чим збивати ракети з балістичною траєкторією польоту, але не сказав, що нема змоги збивати й крилаті ракети, котрі, окремих типів, як свідчать повідомлення 12 та 13, все ж таки збиваються українським військом, то треба командувачу ПС ЗСУ пояснити Українському народові, чому ЗСУ одні крилаті ракети можуть збивати, а інші крилаті ракети не можуть, аби більше не повторювалася ситуація, котра показана у моїй роботі "Зе-влада не повинна брехати Українському народові! Українці мають знати правду!": дійсно, Український народ повинен знати істину, чому саме так, а не інакше виходить зі збиттям російських крилатих ракет – виділення і примітка Г. М.). Маса бойової частини Х-22 – близько 950 кг. Максимальна дальність – до 600 км. При застосуванні із великих відстаней відхилення від цілі може становити сотні метрів (таке значне відхилення має неточна зброя, але в повідомленні 12 Головнокомандувач ЗСУ генерал Валерій Залужний назвав Х-22 високоточною зброєю, то якою вона є насправді? – виділення й примітка Г. М.). Лише зенітні ракетні комплекси, які в перспективі можуть бути надані Україні західними партнерами (йдеться про такі системи, як Patriot PAC-3 чи SAMP-T), здатні перехоплювати дані повітряні цілі" (Facebook: Командування Повітряних Сил ЗСУ/Air Force Command of UA Armed Forces, 15 січня 2023 року о 01:03). І під цим повідомленням залишив коментар речник Командування ПС ЗСУ Юрій Ігнат: "…300.200.125 (комплекси ППО С-300, С-200, С-125 – Г. М.) не збивають балістику ніяк. Лише С-300В1 із певними ракетами, яких у нас немає (певні ракети, про котрі йтиметься нижче, – це ракети 9М82: чому їх немає й куди вони ділися, якщо раніше дані ракети були, доказом чому є повідомлення 15 і 16? – виділення та примітка Г. М.)". Але командувач ПС ЗСУ генерал-лейтенант Микола Олещук так і не дав відповіді на ті запитання, що постають після прочитання/аналізу повідомлень 1 – 13 та моїх коментарів-приміток до них! І як це все виглядає й що воно означає?

   А далі, шановні читачі, йтиметься якраз про той комплекс ППО, який здатен збивати ракети балістичної траєкторії і котрий є в Україні.

   Читайте закінчення статті – ч. 2