Повідомити про помилку

Віцепрезидент Афганістану Амрулла Салех оголосив себе главою країни

17 серпня 2021 18:27
Події
views 563
shares 0
comments 0
Підписуйтесь на наш Telegram telegram Підписатися

Віцепрезидент Афганістану Амрулла Салех оголосив себе виконувачем обов'язків глави держави. За його словами, він став керівником Афганістану після втечі президента Ашрафа Гані. Про це стало відомо з заяви Салеха в Twitter.

«Згідно з Конституцією Афганістану, за відсутності, втечі, відставки або смерті президента, перший віцепрезидент стає тимчасовим президентом. Зараз я перебуваю в своїй країні і є законним виконуючим обов'язки президента», — заявив Салех.

Він також звернувся до всіх світових лідерів, щоб вони надали йому свою підтримку. Крім того, Салех звернувся до жителів країни і закликав їх до опору талібам.

«Ми, афганці, повинні довести, що Афганістан — це не В'єтнам, а таліби навіть віддалено не схожі на в'єтконгів. На відміну від США і НАТО ми не втрачали духу і бачимо попереду величезні можливості. Приєднуйтесь до опору», — написав він.

Нагадаємо, що у неділю, 15 серпня, бойовики радикального руху Талібан розпочали наступ на столицю Афганістану місто Кабул. Таліби взяли під контроль ще чотири столиці афганських провінцій після захоплення Кандагара і Герата, другого і третього за величиною міст країни.

Урядові сили Афганістану були розгублені, навіть вищі урядові діячі втекли. У Гераті ветеран-воєначальник, який воював проти талібів, — Ісмаїл Хан - здався повстанцям, які згодом сказали, що він приєднався до них. Президент Афганістану Ашраф Гані також покинув країну на тлі наступу Талібів на Кабул. 

Коментарі

Інші новини по темi