Вчора я отримала дзвінок від Оксана Корчинська. 
Знаю Оксану як віддану справі людину з 2014 року. Знаю її особистий вклад в налагоджені евакуації як в 2014 році, так і  з перших хвилин повномасштабного вторгнення. 

Я ні на секунду не сумніваюсь в правдивості її слів, а от в слова Командування медичних сил навпаки не вірю ні на секунду. 

Що сталося? 

Ще в 2015 роках ми написали ТУ ( не хочу нікому брехати, переписали ТУ турнікету САТ  найліпшого в усьому цивілізованому світі). 

Запровадили етапи домедичноі допомоги, склад індивідуальної аптечки та ТУ кожної її складової. 

Що відбулось зараз. На нуль потрапили десятки тисяч аптечок, в яких знаходяться турнікети, які не те що не рятують життя, вони вбивають. Вже ліпше використовувати Джгут  Есмарха. 

Поясню. Йде мед евакуація пʼяти поранених. У одного поранення ноги, середньої ступені важкості. Медик накладає турнікет, він впевнений що декілька годин до опорної лікарні все буде добре. В цей час займається більш складними пацієнтами. ЦЕ НОРМАЛЬНО! 

В цей час турнікет рветься, і поранений просто стікає кровʼю, бо коли на нього звернули увагу, він помер. 

ЦЕ РЕАЛЬНА КАРТИНА. Я не хочу нікого обманювати. В умовах бою є поняття сортування поранених. І саме так це відбувається.

Турнікети, які потрапили на нулі можна побачити і на фото і на відео. 

Нажаль, всю медицину закуповує не Департамент державних закупівель,  а саме Командування медичних сил. 

Вчора Остащенко Тетяна, цілий Генерал — майор Командування медичних сил, заявила, що це гуманітарна допомога та претензії до її якості у бойових медиків відсутні. 

А тут вже питання.

1. Я бачила ці «фінти вухами» в Департаменті державних закупівель за 2022 рік, коли закуплять щось, а завозили як гуманітарну допомогу. Це раз. 

2. Якщо це навіть гуманітарна допомога ( в чому особисто я сумніваюсь) вона має бути терміново вилучена з військових частин та утилізована. 
Це два. 

3. Я знаю пані Тетяну особисто, і думаю, вона буде не проти, якщо я подивлюсь за якими документами цей непотріб заходив в країну. Це три. 

4. Я більш ніж впевнена, що пані Тетяні, треба вже цієї секунди розпоряджатися, щоб були вилучені всі ці турнікети. Що вона і зробить. Правда, пані Тетяно? 

5. Я докладу всіх зусиль, щоб люди, які допустили використання цих турнікетів понесли за це відповідальність. Це пʼять. 

6. Бо якщо хто не розуміє — ЦЕ ЦІЛЕСПРЯМОВАНЕ ВБИВСТВО ПОРАНЕНОГО. Це шість. 

7. Маю надію, що у пані Теняни вистачить розуму відкликати цю партію, а не заставляти писати рапорти бойовим медикам, що претензій немає. Це сім. 

8. Якщо ви бойовий медик, і вас заставляють написати такий рапорт пишіть сюди [email protected]. — анонімність гарантуємо. Це вісім. 

Доповідь закінчила.