Витоки образу «червона лінія»/ «перетнути червону лінію» можна знайти в історії Кримської війни 1853 – 1856 року. Такого роду «обмежувач» було «намальовано» не словами, і навіть не олівцем на карті. А військовим підрозділом на місцевості. Тоді йшлося про «Tонку Червону лінію» ("The Thin Red Line") — що була частиною опису-«візуалізації" реальної ситуації.

Під час битви під Балаклавою (25 жовтня 1854), для того щоб забезпечити оборону всієї ввіреної 93-му Шотландському полку ділянки, стрільців (в характерних червоних мундирах) довелось вишикувати не в чотири (як то вимагалось за військовим статутом), а лише в два-три ряди. Чотири сотні піхотинців були єдиним підрозділом, який на цьому напрямку прикривав табір союзних (британських, французьких та турецьких військ) від атаки переважаючої чисельно російської кавалерії. Але навіть при такому розкладі шотландці змогли стримати навальний натиск противника.

Військовий кореспондент "Times", який спостерігав за цим боєм з далекої відстані, чесно визнав, що не бачив нічого, окрім диму від пострілів та "тонкої червоної смуги, обрамованої сталлю".


5db2b9f9e06fb.jpg