Події в Космачі, заклик зібратися на Майдані, інтерв'ю путіна Такеру Карлсону — це лише вершина айсберга подій за останні дні. Проте це все — неймовірний тиск на нашу країну з метою зламати волю до спротиву. І водночас показати нашим союзникам нашу неспроможність, несуб'єктність та штучність. Тобто — для чого захищати країну, яка не має власної історії, не є демократією та постійно гризеться всередині?

Відповідно, наше завдання дати відповідь на всі ці виклики та питання.

1. Заміна Валерія Залужного на Олександра Сирського. Зараз головне – переломити ситуацію на фронтах і якщо для цього потрібна нова стратегія і ротація кадрів на всіх рівнях, то треба рухатися далі. Я взагалі не хочу коментувати справи в ЗСУ, лише зазначу що Валерій Залужний — це видатний генерал, який організував оборону України в найскладніший період, на початку російського вторгнення. І його заміни вимагала рсня перед 24.02.2022 р.
Президент України висловив вдячність Залужному за 2 роки спільної роботи, і дав чіткий сигнал, що співпраця буде продовжуватись, але уже в новому форматі. Навіть якщо це було зроблено для публіки — це правильний сигнал про те, що конфлікт між Президентом і Валерієм Залужним, який активно підживлювали медіа, виявився не таким вже й масштабним. 

2. Щодо конкретно Олександра Сирського — я звісно знаю все що пишуть і говорять. Але, повторюся, коментувати це не планую. Відома його участь у плануванні операції зі звільнення Харківщини. Очевидно, що кандидатуру нового Головкома попередньо погодили з міжнародними партнерами. Результати, які він покаже на цій посаді залежать, в тому числі й від усіх нас.

3. Заклик зібратися на Майдані від Карла Волоха розцінюю дуже негативно, оскільки не знаю про що він планує «говорити». Можливо і про негайне перемир'я, що означає капітуляцію перед росією. Принаймні, таку позицію він озвучував 21 грудня 2023 року.

4. Події в Космачі. Хочу звернути увагу, що це «рідна територія» для одного з основних публічних противників мобілізації — Романа Реведжука. Про нього я писав тут. Про частину інших осіб — тут. В цілому я пишу про них постійно, так само я точно знаю, що в СБУ відомо про діяльність цих осіб. Чому замість протидії вони слідкують за Бігусом — мені важко пояснити. Але це треба змінити.

5. Інтерв'ю путіна — це чіткий сигнал Заходу про те, що саме кремль бачить як «предмет компромісу». І що в москві не планують якось співіснувати з Україною — тільки знищення. А також путін озвучив ризики для Заходу.

Якщо все це поєднати, можна навіть додати, що в момент, коли я пишу цей текст, літаки Ту-95 летять до пускових рубежів, щоб десь одночасно з мітингом Карла Волоха на Майдані ракети увійшли в повітряний простір України — то тільки сліпий не побачить тут передовсім психологічного тиску. Знову повзуть чутки про новий наступ на Київ. На Львівщині перекрито дорогу з вимогою демобілізації рідних.

Керований хаос, який запустили з росії. І який підживлюємо ми самі.

Видихнути. Заспокоїтись. Повернути психіку в стан березня 2022 року. Згадати, наприклад, що вчора відбувся новий обмін полоненими, передовсім з Маріуполя. Згадати, що наша боротьба продовжується. І що перемога — в наших руках і нашій голові.