Конституція України була продавлена Леонідом Кучмою, якого б ми зараз назвали «червоним директором», у парламенті України котрий тоді очолював лідер Соціалістичної партії і котрий взагалі не хотів приймати ніякої конституції

Звісно, роль Конституції, як документу який проголошує українську державу складно переоцінити. 

Але, трабе враховувати, що приймаючи конституцію, Кучма, перед усім, діяв у своїх власних інтересах і мусив враховувати також думку комуністів і соціалістів. Якби він діяв, перш за все, в інтересах держави, він би виніс добре зважений та опрацьований текст Конституції на референдум (чим він і лякав тогочасний парламент). Але він так не зробив. Засідання Верховної Ради, на якому ухвалили Конституцію, тривало цілу добу. Текст у підсумку вийшов недолугий. Конституцію України потрібно змінювати, що, зрештою, визнає і сам Кучма

Недолугості типу виділення окремо російської мови чи-то безкоштовної медицини тощо, є неістотними. На всякий випадок, щоб була безкоштовна медицина має бути безкоштовне житло, їжа, одежа, транспорт, відпочинок тощо, принаймні для медиків, а також для виробників ліків і медичного обладнання та їх родин (у тому числі закордонних ліків і обладнання). А для цього має бути безкоштовною праця будівельників, виробників їжі (у тому числі за кордоном). Тобто «безкоштовна медицина» це комуністична дурниця, адже хтось має робити роботу і її кошт має бути якось прирівняний до інших робіт, товарів та послуг, тобто виражатися у грошах. Інша справа, що держава може оплачувати медичні послуги повністю або частково, на приклад, для пенсіонерів, коштом податків решти населення. Але, повторюся, то не є істотним. Істотними недолугостями Конституції України є усе, що пов'язане зі статусом і повноваженнями президента України, який з часів Кучми був і є в Україні основним джерелом корупції і нестабільності.

 Тобто основною проблемою Конституції є власне те, що вона писалася Кучмою під себе і значною мірою є калькою з російської. 

Найбільш наочно недолугість діючої конституції можна продемонструвати тим, що відповідно до неї Янукович досі легітимний президент. Так, ця теза є предметом мемів, але у реальності така у нас конституція. 

Відповідно до ст. 108 Повноваження Президента України припиняються достроково у разі: 1) відставки (згідно зі статтею 109 Конституції «відставка президента» це тільки коли президент сам особисто з трибуни Верховної ради оголосить про припинення своїх повноважень); 2) неспроможності виконувати свої повноваження за станом здоров'я; 3) усунення з поста в порядку імпічменту; 4) смерті. Імпічмент Януковичу оголошено не було, про свою відставку з трибуни ВР він теж не оголошував, зі станом здоров'я (як на зло) проблем не має і досі ще залишається живим. Ніяких інших можливостей припинення повноважень, окрім зазначених вище Конституція не передбачає. Відповідно, Янукович був усунений від виконення обов'язків всупереч діючій Конституції. Чому не оголосили імпічмент Януковичу, запитаєте Ви? А я відповім — тому, що у Конституції ця процедура спеціально так прописана, щоб його фактично не можна було оголосити. Таке прийніли вночі 28.06.1996 р., ще і дні народження у світкували паралельно, тобто бухали у парламенті простіше кажучи. Ну, тоді такі були часи, після війни цю конституцію треба однозначно переглянути. Ми такої не заслуговуємо. 

Давайте ще трішки почитаємо той наш нічний «шедевр» червоного директора Кучми разом з соціалістами, комуністами тощо. 

Стаття 6. «Державна влада в Україні здійснюється на засадах її поділу на законодавчу, виконавчу та судову.»

З судовою гілкою влади зрозуміло — це суди. З законодавчою гілкою влади теж зрозуміло — це парламент. Щодо виконавчої гілки влади вносить ясність стаття 113. «Кабінет Міністрів України є вищим органом у системі органів виконавчої влади.» Окей, але до якої гілки влади належить президент України? На приклад конституція США чітко визначає — «виконавча гілка влади належить президенту». А президент України? — А він у нас Монарх. На повному серйозі. Монарх. Відповідно до статті 102. «Президент України є главою держави і виступає від її імені.»

Поділ влади на три гілки з'явився у людства досить нещодавно, його винайшли найкращі мислителі як запобіжник від спроб узурпації влади та їх кривавих наслідків. Тому власне поділ на три гілки влади є константою для усіх сучасних країн. Але, паралельно з тим, різноманітні монархи, у нашому випадку — російські, теж думали над тим як так зробити, щоб вийти з цього видуманого плебсом поділу влади на якісь там гілки. Ну і придумали таку конструкцію — «голова держави», тобто особа, яка не належить до жодної гілки влади, але контролює їх усі, даруючи як би народу його права і свободи. Ну от і Кучма собі таке понаписував і у парламенті узгодив (лякаючи соціалістів з комуністами тим, що якщо вони так йому не узгодять, то він винесе на референдум якийсь нормальний текст конституції). Тож нам до Президента (Голови Держави) треба звертатися Ваша Величність, не інакше. Так і живемо :) 

Така Конституція. Я взагалі дивуюся рівню нашого керівництва держави. Ми є вільні люди і такого лайна не заслуговуємо. 

Змінювати то усе потрібно. 

Дана стаття створена власне як обгрунтування пропозиції таких змін. Попередні статті: 1, 2, 3.

P.S.

На мою особисту думку президент це взагалі зайва фігура. Має бути нормальний парламент, а для цього має бути нормальний суд. Нормальний суд має складатися з воїнів, які зараз захищають Україну (які виявлять бажання, та пройдуть скорочений курс навчання юриспруденції і успішно складуть іспити). Як це організувати — предмет окремої статті. Представницькі функції має виконувати голова парламенту. 

Держава є двох типів — спільне житло, яке нележить мешканцям/громадянам і казенне житло/в'язниця, яке належить комусь. Так ось, у першому варіанті мешканці спільно вирішують основні стратегічні проблеми і завдання, а господарські функції передають адміністрації на аутсорс. Щось подібне має бути. Тобто виконавча влада має бути на певному аутсорсі з можливістю наймати у тому числі закордонних упрвлінців. На приклад, міністром сільського господарства краще зробити голанця і платити ринкову з.п.. За винятком, можливо, армії, яким теж треба платити ринкови з.п., але головком має бути українець.

Концептуально потірбен майданчик для обговорення таких ідей, бо інакше влада знов опиниця в руках ідіотів. 

Автор: https://www.linkedin.com/in/juliusz-zoria/

Продовження буде.