Питання доступності тестування і необхідності проведення масового тестування в Україні нарешті починає обговорюватися на рівні влади. Але у своєму коментарі щодо нього за усталеною традицією цих стрілочників прем'єр Шмигаль переклав відповідальність на людей — мовляв, народу не сподобаються надзвичайні заходи, які доведеться вживати для цього, як це робили у Словаччині.

Про тестування мова йде з перших тижнів пандемії. Україна хронічно пасе в цьому питанні задніх. Але саме тести дають можливість виявляти як інфікованих, так і тих, хто вже має антитіла, а значить може працювати і не зачинятись на карантин. Саме тести стали важливим інструментом не лише у Словаччині, але й набагато раніше у Південній Кореї.

Ну ладно, Ви не хочете задіювати армію для тестування як словаки, то бодай зробіть тести безкоштовними або значно дешевими.

Цікава арифметика. Один кілометр «зеленої» дороги в рамках великого крадівництва коштує 170 мільйонів гривень. Навіть за цінами приватних лабораторій за ці гроші можна протестувати на антитіла таке місто, як Черкаси. Всього за 1 кілометр! ПЛР зробити дорожче, але і їх можна робити безкоштовно, бо не зрозуміло, чому на біді мають наживатись фармкомпанії. Ну хіба це не одне й теж, що задирати ціни на таксі під час пожежі?

20 березня Зеленський заявив дослівно: у найближчі 2 доби Україна отримає 10 мільйонів тестів (з Китаю). Його слова повторив Шмигаль, щоправда у цього треба було чекати тиждень.

Їх, звичайно, не було.

Але 10 мільйонів гривень на закупівлю тестів для державного управління справами, тобто для владної верхівки, нещодавно виділено. Отже, розуміння необхідності тестування є, але виключно для себе.

Як людина, я вдячний Порошенку за те, що він поставив вимогу проведення масового тестування, чим змусив Шмигаля бекати і мекати, і придумувати виправдання. Цього все одно не уникнути, бо локдаун сам по собі — це гільйотина, а потрібні більш тонкі і розумні інструменти.

Шкода тільки втраченого часу.

І немає ніякого іншого пояснення, чому з тестами в Україні така біда, крім страху влади за свій рейтинг і її ж жадібності до грошей.

https://t.me/bulavkay