В умовах пандемії кожна країна має свою специфіку. Яка стосується насамперед обраної стратегії щодо боротьби з вірусом і його наслідками. Позначається і менталітет мешканців тієї чи іншої держави, політичні та культурні традиції, та поточна політична ситуація.

І у цьому ряду є кілька унікальних територій, розвиток ситуації в яких обумовлений виключно особистісними характеристиками перших осіб.

Хтось з цікавістю, хтось з тривогою може спостерігати за харизматичним Лукашенком. І навпаки — можна дивитися на те, як від мачизму Путіна не залишилося і сліду.

А що ж в Україні?

Українська особливість полягає в тому, що наша влада — це влада маніпуляторів та брехунів, людей які з легкістю міняють порядок денний на вигідний для себе, весь час намагаючись проскочити між крапельками.

Власне, така поведінка проявляється в усьому. Поступки Росії в риториці Зеленського — це мир. Загиблі на фронті — це пострілюють. Олігархи — це вже просто великі бізнесмени. Ну і так далі.

Коли весь світ, принаймні найбільш рішучі країни робили акцент на тестуванні, нам розводилися про маски, які вже давно повинні були бути. Зараз нарешті піднялася суспільна хвиля про необхідність тестів, тоді як в багатьох країнах головною темою є допомога держави тим, хто вимушено залишився без засобів для існування.

Можна подивитися показники державної допомоги у відсотках по відношенню до ВВП по різних державах. Десь зберігають значну частину зарплати, в Іспанії взагалі вели безумовний дохід для громадян.

У нас остання новина на цю тему стосується мухлежу в тексті закону щодо звільнення від орендної плати. І обіцяна тисяча пенсіонерам очевидно теж виявиться брехнею.

Будь-які розмови про продовження карантину, його посилення або послаблення не мають сенсу без кроків з боку держави щодо допомоги людям.

Цієї теми в інформаційному просторі фактично нема, та й навряд чи вона могла з'явитися, якщо Зеленський та його команда вбили економіку і промисловість ще до початку пандемії. Тому і мовчать в трубочку.

Їм просто немає чим допомагати, весь ресурс, який був накопичений за попередні п'ять років, успішно просрано за неповний рік

Влада брехунів, шахраїв та боягузів, яка навіть в умовах глибокої кризи не може обрати між інтересами держави та інтересами Коломойського, та підвела українців до переддефолтного стану. Як ж тут може бути підтримка громадянам.

Хоч ні, відкрито ломбарди, то ж шлях до фінансового порятунку українців винайдено!

Це справді унікальне явище на світовій мапі.