Продовження. Початок тут: https://site.ua/vasiliy.vlasyuk/benket-demokratiyi-pid-cas-cumi-castina-1-i7zpgzq

 «А як те вакцинування вплине на генетику?»

Зустрів тут на базарі сусідку (невакциновану), запитала чи вакцинувався я. «Так, — кажу, — Модерною». — «І ти не боїсся?! То ж така страшна вакцина! Від неї гени портяцця і мутації у всіх начинаюцця. Ти не чув, шо японці запрітили у себе ту вакцину»? Погуглив: в Японії Moderna дозволена (поряд з Pfizer), щеплять в середньому більше 190 тис. доз щодня… А з мутаціями що? Антиваксери ж попереджають, що «так звані мРНК-вакцини останнього покоління втручаються безпосередньо в генетичний матеріал пацієнта і змінюють його». Може й правда, від тих вакцин на монстрів обернемось?

Віруси типу COVID-19 названі коронавірусами через короноподібні шипи на їх поверхні (так звані шиповидні білки). Ці білки-шипи є якраз тими мітками, завдяки яким антитіла могли б їх ідентифікувати як загрозу і почати знищувати. Проблема в тому, що антитіла переважної більшості людей не вміють їх розпізнавати (оскільки не стикались з ними раніше в процесі еволюції). А мРНК-вакцини якраз і навчають організм розпізнавати їх і знищувати. Як це працює? Ці вакцини нового покоління не мають у своєму складі цілих вірусів в ослабленому чи інактивованому вигляді — в їх складі є тільки РНК (дезоксирибонеуклеїнова кислота), яка містить інформацію для побудови лише фрагмента віруса — того самого короноподібного шиповидного (спайкового) білку, за яким можна розпізнати COVID-19. Створення цілого вірусу на основі цієї мРНК усередині нашої клітини неможливе, тому мРНК-вакцини в принципі нездатні заразити організм коронавірусом.

Але так звані «голі» нуклеїнові кислоти дуже швидко деградують в організмі людини. Тому мРНК вакцини «огортають» оболонкою з так званих ліпідних наночасток, які на якийсь час захищають мРНК від розпаду. Далі на основі інформації, що міститься в мРНК, клітина запускає синтез шиповидного (спайкового) білку, аналогічного шиповидному білку справжнього вірусу COVID-19. А оскільки вакцина має ще й високу імуногенність (здатність викликати імунну відповідь у щепленого), організм сприймає синтезований білок як антиген (від англ. antibody generator — «виробник антитіл»), тобто ідентифікує його як загрозу і виробляє антитіла, які починають його знищувати. Тим самим навчаючись так само реагувати на справжній коронавірус, що має ті ж зовнішні ознаки (шиповидні білки).

Але навіть в захисній обгортці мРНК в принципі, хімічно не здатна проникнути крізь оболонку ядра (а за генетичну модифікацію відповідає лише ядро). Крім того, мРНК не здатна до реплікації і протягом 72 розпадається та виводиться з організму. Тобто вірити у «вакцину, яка міняє генетичний код, викликаючи мутації» — все одно що вірити, що голлівудський фільм про зомбі – документальна зйомка.

 

«Вакцинація порушує конституційні права громадян!»

Точно! Так і було в 1873-1874 у Стокгольмі, де  виступаючі проти щеплення від натуральної віспи антивакцинатори, окрім релігійних причин і сумнівів щодо ефективності, захищали права особистості. Герої добились зниження масштабів вакцинації удвічі! Почалась велика епідемія. Боротьбу за права зіпсувала шведська влада — грубо плюнула на ніжні почуття антиваксерів, примусово, по-фашистськи збільшивши охоплення вакцинацією. І епідемія… закінчилась. А тепер ласкаво просимо до сьогодення!

З соціальних мереж: «Викручують руки, порушуючи конституційні права, тим, хто сам хоче нести відповідальність за своє життя, а завтра ця ж дискримінаційна машина перетвориться на тоталітарний режим...Ця ситуація… руйнує верховенство права та законів і кидає країну в прірву».

Жах! До тебе вривається «Альфа», лупцює кийками й везе в автозаку до вбивці в білому халаті, де міцно тримає за руки, поки той вколює тобі смертельну дозу… Чи все не так? Насправді ти вільна людина і маєш повне право «сам нести відповідальність за своє життя». Але тільки за своє. Бо «твоя свобода закінчується на кінчику мого носа» (©). За українським законодавством вакцинація на ковід добровільна. Але для невакцинованих вводяться певні обмеження. Бо «є право людини на здоров'я і життя, а є право не вакцинуватися. Типовий випадок конкуренції прав. І право на життя тут переважає. Ти маєш право не вакцинуватися, але тоді будуть обмежені твої суспільні контакти, щоб ти не створював загрози для інших» (юрист Володимир Яворський з Центру громадянських свобод).

До речі, «дискримінаційна машина, що…руйнує верховенство права» врятувала мільйони життів і вберегла світу від прірви шляхом тотальної (тоталітарної?) вакцинації від віспи, чуми, поліомієліту... Страшно уявити, що сталося б, якби у часи тих пандемій перемогли «борці за верховенство права».

 


А нас за що?!

А це цікавий момент: у травні 2013 року лідери талібів у Пакистані, які перед цим вбили 36 вакцинаторів від поліомієліту (бо ж «ці невірні прищеплюють нашим жінкам безпліддя!»), заявили про «припинення війни проти поліовакцинації», визнавши «неможливість впоратися з поліомієлітом іншими методами» (думаю, почали захворювати на поліомієліт діти талібської верхівки, а сури з Корану не допомагали). Це показово: антиваксери борються з «вакцинаторським геноцидом» рівно до того моменту, поки «неіснуючий вірус» не торкнеться їх особисто. Якби, припустимо, противник щеплення лежав в реанімації, судорожно хапаючи повітря залишками пошматованих «фейковим вірусом» легенів, і в цей момент лікар сказав, що від неминучої смерті його врятує антиковідна вакцина (в реальності ситуація неможлива, бо на цій стадії «пізно пити боржомі»), то не сумніваюсь, що в більшості випадків антиваксер плюнув би на всі свої ідейні переконання і прошепотів би посинілими губами: «Тягніть ту вакцину пошвидше!».

Ось Аркадій Бабченко розмістив на Site.ua статтю, в якій написав, що вмерти чи вакцинуватись – то дійсно особиста справа антиваксерів, але якщо відмовляться від щеплення й захворіють на ковід (якого, мовляв, не існує), то хай їх госпіталізують в останню чергу. Тут же гвалт в коментарях: «А чому мене в останню чергу? Я плачу такі ж податки!». Шановні антиваксери, така постановка питання була б доречною, якби не сьогоднішня катастрофічна ситуація (створена, в тому числі, і вами): українські клініки переповнені, кардіологічні відділення перепрофілюють у ковідні, хворі лежать в коридорах, в Херсоні — надувні бокси для нових хворих... Вимушено виникають ситуації: кого в палату, кого в коридор, а кого – на домашнє лікування, бо всіх прийняти не зможемо. І тут такий ви, красівий антиваксер (той, що «ковіду не існує, маски – ідіотизм, я не вакцинувався, бо вакцина небезпечна, права людини, бла-бла-бла…, а що захворію й інших заражу – то брехня»): «Зараз же кладіть мене на лікування. Не в коридор, не в надувний бокс, не додому – в палату! Як по залишковому принципу?! Я ж теж плачу податки!».
Не маю іллюзій що антиваксерів переконають факти й аргументи. На превеликий жаль, багатьох з них здатна переконати тільки пані Смерть. А поки що їхня риторика еволюціонує по класичній схемі:

стадія 1: «Ковід — фейк, вакцини – смерть, вакцинаторів – під суд!»;

стадія 2: «Вакцини погано працюють, не допомагають, лікуйтесь від ковіду содою й часником!»;

стадія 3: «Ковід шириться, а влада нічого не робить, чому не  завозять якісних вакцин?»;

стадія 4: «Вакцини! Кисню! А чому першому йому а не мені? Я теж плачу податки!»;

стадія 5: «Навіть не знаю, онучки, як ми пережили той страшний ковід! Вчені лінувалися щось з тим робити, владі було начхати, якби не люди, які протестували і на них тиснули,– всі ми б повиздихали».

Схоже, наші антивакцинатори зараз на шляху від першої до другої стадії.

 

«Карантини-локдауни призведуть до падіння економіки і розвалу держави»

Ось це якраз можливо. Звісно, в умовах локдауну, потрібна економічна допомога від держави. Але щеплення з цим ніяк не пов'язане: якщо вакцинація буде гальмуватись і надалі, якщо по вулицях ходитимуть агресивні натовпи з криками «Ми протів фашизма і ядо-вакцини!», а вірус буде ширитись, то з локдаунів ми не виліземо (хоча вони й не допоможуть при стількох противниках щеплення), і продовжуватись це буде дійсно до повного економічного колапсу. В той час, як у країнах, де відсоток вакцинованих найбільший, і смертність прямує до нульової позначки, послаблюють карантинні обмеження. Нетолерантно кажучи: чим агресивніші дауни, тим довші локдауни.

 

«Вакцинація – це введення чіпів, які потім активують для знищення „зайвого“ населення»

Сільські чаклуни з Нігерії і Судану ще на початку 2000-них розповідали, що СНІД створили у своїх лабораторіях білі й почали передавати його через щеплення від поліомієліту – для знищення африканського народу. Баскетболіст Кайрі Ірвінг з США теж нещодавно став прихильником теорії про те, що таємні організації через вакцини хочуть підключити чорношкіре населення до головного комп'ютера для здійснення «плану Сатани». Цікаво, як вони уявляють собі механіку цього процесу? Щоб зрозуміти глянув телепередачу російського адепта «цифрової змови» Нікіти Міхалкова, почитав його однодумців... Якщо коротко: «Мільярдери на чолі з Біллом Гейтсом задумали зменшити чисельність людства. Запустили проект вакцинації (в його номері є три шістки — задумайтесь!). У вакцинах – нано-чіпи. Коли все населення Землі (окрім еліти) провакцинують, з центрального комп'ютера через Wi-Fi чіпи активують і заблокують імунітет — бидло стане масово гинути. З вижилими працюватимуть за схемою „покарання — заохочення“ (в чіпі є така програма)»… Послухав, почитав, – впевнився, що кіношник Міхалков скомуніздив сюжет фантастичного комедійного бойовика «Kingsman: Таємна служба». І по часу співпадає: "Kingsman" вийшов у 2014, а передача Микитки — у 2017.

Я реальність з кіно не плутаю, тому не зайшло. А багатьом заходить. По Мережі ширяться дописи й відео про те, що «зробила щеплення, і тепер до місця ін'єкції прилипає магнітик! Рятуйте, чіп!». Фізики радять протерти руку від поту, перш ніж щось до неї клеїти і пояснюють: доза вакцини – 0,3-0,5 мл, а для хоч якогось магнітного ефекту потрібен грам заліза, при умові, що вся вакцина тільки з нього й складається, а між нею й магнітом немає шару шкіри. Пофіг — в головах населення кіношний Магнето з «Людей Ікс» легко перемагає шкільний курс фізики. Правда, дехто регоче: «Я вчора зробив щеплення, скажіть, як скоро я зможу роздавати Wi-Fi?».

А це – розвиток цієї ідеї від українського антиваксера Сергія Мікітена: «Все вже описане в Одкровенні Іоана Богослова: „Не можна буде ні купувати, ні продавати, крім того, хто має це зображення, чи ім'я звіра, чи число його імені“. Зараз таким символом є маска (без неї не пустять у крамницю, а продавцям не дозволять торгувати), а пізніше це буде QR-код – число імені звіра. У складі вакцини Moderna компоненту „люциферин“ рівно 66,6% — не насторожує? (пізніше прокоментую це „відкриття“). Коронавірусу не існує – це звичайна ГРВІ. А симптоми – то від хімічної пневмонії, яку викликають, розпилюючи щось на вулицях руками, наприклад, двірників. Люди вдихають те, хворіють, а на кістках після цього осідають речовини, що утворюють металевий каркас. Цей каркас резонуватиме з випромінюванням 5G, для якого будують вишки по всьому світу. Білл Гейтс через 5G-резонанс увімкне в тілах людей імплантанти (які утворяться з генномодифікованої суміші, що вводиться з вакциною), створить 5G-цифровий концтабір і буде програмувати людей на виконання будь-яких команд. А з назвою COVID-19 сатаністи самі спалилися: 'COW' — це корова (тобто худоба), а 'ID' — ідентифікація. Виходить „ідентифікація худоби“. Худоба – це ми».  Талановитий хлопець – захоплююча ж історія! Не мені з нудними фактами, а йому народ швидше повірить. Та що я – ніяке світило медичної науки не напише настільки крутий текст! Я б на місці голівудських продюсерів зацікавився таким сценаристом.

   

Антивакцинатори як вони є

Чи станете ви, не маючи спеціальної освіти, дискутувати з ядерним фізиком про бозони Хігса? – Навряд. А знешкодити міну, не будучи сапером, візьметесь? Знов ні? То чому ж так багато людей критикують вірусологів, епідеміологів, молекулярних генетиків, взагалі не будучи в темі? Я до того, що «спеціалістів з усіх наук» серед прихожан церкви Святого Антивакса — вагон. Але невже серед них зовсім немає професіоналів? Звісно, є й справжні дипломовані спеціалісти, включно з лікарями. В більшості своїй це просто люди з дипломами, які не настільки віддані своїй професії, щоб абстрагуватись від звичайних людських слабкостей – консерватизму, здатності піддаватись гіпнозу натовпу, редукції логіки під впливом паніки. То чому б їм не бути противниками щеплення? Зазвичай це пасивні антиваксери. Лікар такого типу, максимум, порадить пацієнту не щепитися, бо, мовляв, вакцина ще не зовсім перевірена (читай «я її боюся, бо чула, що від неї може бути якась кака»). Є люди, що мають зиск від свого антиваксерства (про них — пізніше). І є фанатики ідеї, переконані в тому, що служать святій справі. Такі люди підкупають самовідданою безкорисливістю і вербують тисячі й тисячі прихильників. Якщо вони й помиляються, то щиро. Але яке це матиме значення для тих, хто через них втратить здоров'я чи життя? Таліби, які позбавляли вакцинаторів від поліомієліту життя, а тих, хто так і не отримав вакцини, – здоров'я, теж були щирими безсрібляниками.

Величезна категорія антиваксерів – люди з фобіями, заручники панічних настроїв оточення, невротики і психічно хворі. Масоване бомбардування негативною, шокуючою інформацією в якийсь момент просто вирубає критичне мислення у людей з емоційно вразливою психікою. Далі в мозку може навіть утворитися так звана домінанта – стійке вогнище збудження у ЦНС, на яке перемикаються зазвичай індиферентні чи навіть різновекторні подразники, а робота інших нервових центрів гальмується.

У психіатрії цим може бути в якійсь мірі пояснене мислення параноїка. Після формування у параноїка маревної надцінної ідеї будь-яка інформація (неважливо, пітверджує вона цю домінуючу ідею чи протирічить) тільки підсилює її. При паранояльній манії переслідування все, що бачить хворий, зміцнює його впевненість в своїх підозрах: відвідувач за сусіднім столиком у кафе подивився в мій бік – слідкує; на мене не дивиться – точно слідкує (а інакше нащо прикидатися байдужим); відвідувачі розмовляють між собою – мене обговорюють; в кафе взагалі нікого немає – добре маскуються, тим небезпечніші... Тому практично неможливо переконати параноїка в необгрунтованості його підозр – саме ваше намагання переконати його буде для нього зайвим доказом його правоти. Більш того, хворий може бути настільки логічним і переконливим, що «перевербує у свою віру» десяток здорових.

То що, всі антивакцинатори – психічно хворі? Ні, це примітивне спрощення, тут складніше. В часи великих потрясінь у суспільстві різко зростає рівень страху і стресів, що підсилюють один одного. В результаті емоційно нестабільні люди через хронічний стрес можуть «звалюватися» в неврози, у людей з акцентуаціями (яскраво окресленими властивостями характеру, які лежать в межах клінічної норми, але роблять людину вразливою до психологічних навантажень певного типу) акцентуйовані риси загострюються, а у психічно хворих спостерігаються рецидиви.

Зараз світ знаходиться якраз у такій фазі потрясінь і невпевненості в майбутньому. Ми на межі можливої третьої світової, а гібридна світова війна практично вже йде. Для України це найбільш актуально. А тут ще й пандемія – мов та остання соломинка, що ламає хребет верблюду. В результаті лавиноподібно зростає кількість істериків, містиків, езотериків, прихильників теорій світової змови, активізуються і заражають своїми страхами оточуючих люди з притаманною їм вакцинофобією. До речі, симптоми вакцинофобії щось мені нагадують: агресія до тих, хто виступає за вакцинацію або пропонує вакцинуватися; уникання будь-яких розмов чи згадок про щеплення, або ж, навпаки – гіперконтроль, з постійним вивченням питання, пошуком нових доступних матеріалів, участю в тематичних спільнотах. А на чолі «дурдому» – кілька справжніх, переконаних у своїй правоті параноїків, які здатні загітувати мільйони.

Закінчення тут: https://site.ua/vasiliy.vlasyuk/benket-demokratiyi-pid-cas-cumi-castina-3-zakincennya-i7q12gk