Восьмий рік триває війна, від рук скаженого сусіда загинуло більше 13 тисяч українців, йде масована інформаційна атака, існує загроза самого виживання нашої держави і нашої нації. Просте питання: як ви ставитесь до тих, хто наполягає на тому, що найголовніше для нас зараз — строге дотримання демократичних принципів у всіх сферах життя? В тому числі:

- не чіпати проросійські ЗМІ й телеканали, не засуджувати тих, хто спалює український прапор і називає наших військових вбивцями мирного населення (бо ж свобода слова!);

- прибрати блок-пости й не перешкоджати пересуванню по Україні мешканцям «молодих республік» без будь-яких їх перевірок (бо то є тоталітаризм і порушення свободи пересування!);

- не перешкоджати висловлювати свою думку тим, хто називає «лякалки Росією-агресором» брехнею, вигідною Заходу й нацикам при владі (то розпалювання русофобії — щоб посварити братні вєликорусскій і малороссійскій народи"!). А  розмови про міфічну "російську загрозу" — то відволікання уваги від обкрадання власного народу — за рахунок податку на придуману ними "війну з Росією".

Ким ви вважаєте прибічників таких поглядів? Сміливими громадянами, які захищають демократію й не дозволяють нікому топтати Конституцію? Ні?! Невже то негідники, п'ята колона або корисні ідіоти? Хм, в моєму оточенні теж так вважають практично всі.

Ну добре, тоді давайте про інше. Третій рік продовжується пандемія ковіду. У світі чверть мільярда заражених і близько п'яти мільйонів померлих. В Україні на сьогодні більше 3,5 мільйонів заражених і більше 90 тисяч померлих, країна у "топі" Європи за абсолютними цифрами смертності від ковіду. Ліків не існує – лише запобіжні засоби. І щеплення вакцинами, яке різко знижує ймовірність зараження і полегшує симптоми й наслідки хвороби у тих, хто все ж заразився. Просте питання: як ви ставитесь до тих, хто наполягає на тому, що в цих умовах найголовніше для нас зараз — строге дотримання демократичних принципів у всіх сферах життя? В тому числі:

- не перешкоджати вільному пересуванню громадян без сертифікатів, ні — забороні користування транспортом і виходу на роботу невакцинованим (бо то порушення свободи пересування і фашизм!);

- не забороняти багатолюдні зібрання під приводом пандемії і не засуджувати громадян, які поширюють антивакцинаторські ідеї і розказують про жахливі наслідки щеплення й світову вакцинаторську змову (бо ж свобода зібрань і свобода слова!);

- не заважати висловлювати свою думку тим, хто називає "лякалки небезпекою коронавірусу" брехнею, вигідною транснаціональним корпораціям і владі (то розпалювання коронофобії і паніки – для маніпулювання народом). А переведення стрілок на міфічну "пандемію" — то просто відволікання уваги від обкрадання власного народу. Локдаунами нейтралізують протестні мітинги, убезпечивши себе від народного гніву, а тим часом наживуться на коштах, виділених на "боротьбу з ковідом".

Ким ви вважаєте прибічників таких поглядів? Сміливими громадянами, які захищають наші з вами права, демократію й Закон, не дозволяють нікому топтати Конституцію? Хм, не виключено… Бо в моєму оточенні теж є такі, що згодні хоча б з деякими з цих пунктів.

Думаю, багато хто з антивакцинаторів зараз скаже, що я маніпулюю. В чому саме? Прогнозую, що опоненти викладуть стандартний набір аргументів, серед яких найбільш часті сім видів:

1) нащо лякати масштабами пандемії? — Набагато більше людей у світі гине від банального грипу, і ніхто з цього приводу так не панікує;

2)  вакцини неефективні, не дають 100%-вої гарантії, вони ще погано вивчені, не перевірені часом. Не факт, що від "побочок" вакцинування ніхто не захворіє чи не помре, віддалені наслідки невідомі. А як те вакцинування вплине на генетику? Зробите нас піддослідними тваринками?;

3) масова "вакцинація" — це введення в людський організм спеціальних чіпів, які за сигналом з "центру" почнуть діяти, руйнуючи імунітет і провокуючи масову смертність;

4) порушуються конституційні права громадян: сьогодні женуть на щеплення, завтра — до камер?;

5) захворюють і поширюють вірус і вакциновані люди теж, то чому лише невакцинованих не пускають до транспорту і забороняють їм виходити на роботу, де логіка?;

6) всі ці карантини-локдауни ведуть до краху економіки, зубожіння населення і розвалу держави;

7) подумайте, кому це вигідно: фармацевтичні мафії багатіють на боротьбі з фальшивою пандемією, влада локдаунами убезпечує себе від протестних акцій, відволікаючи його від власних злочинів!

 

Отже,"Нащо лякати масштабами пандемії? — Набагато більше людей у світі гине від банального грипу, і ніхто з цього приводу так не панікує"

Ковід і грип. За даними ВООЗ, щорічна смертність від грипу у світі коливається від 290 до 650 тис. осіб. Від COVID-19 у світі на 10.12.21 померло 5308066 осіб, звідки середньорічний показник смертності за 2,5 роки пандемії – 2123226, тобто у 3,3 рази перевершує найвищий показник смертності від грипу.

Ковід і туберкульоз. На початок минулого 2020 р. в Україні було близько 29 тисяч осіб, з них померло 1 429. Хворих на ковід в Україні зараз більше 3,5 млн. осіб, з них на 10.12.21 померло 90343.

За показниками захворілих і померлих ковід випереджає рак, поступаючись йому лише за відсотком смертності.

Хоча який сенс у мірянні цифрами: якщо є хвороба, так само (чи ще більш) небезпечна, як і ковід, то це що, серйозна причина не звертати на ковід уваги? Покусав когось скажений собака, він хоче щепитись від сказу, а тут сусід і каже: "Та не парся ти так — від звичайного грипу у світі щорічно вмирає в 10 — 20 разів більше людей, ніж від сказу. Так що нікуди не ходи — заспокойся і розслабся".

 

"Вакцини неефективні"

Так, читав. Ось такий собі Захар Мілютін з Фейсбуку: "Доказів, що АстраЗенека чи якась інша вакцина від ковіду запобігає важким випадкам, ускладненням, госпіталізаціям чи зменшує смертність, в жодному з досліджень ефективності не було". А що ж тоді оце? (з офіційних сайтів виробників вакцин):

"Дослідження AstraZeneca…продемонструвало статистично значущу ефективність вакцини 79% у запобіганні симптоматичному COVID-19 та  близьку до 100% ефективність у запобіганні тяжкому захворюванню та госпіталізації… аналіз грунтувався на 32 449 учасниках".

Дослідження третьої фази вакцини Pfizer на даних щонайменше 8000 учасників "показало, що вона ефективна на 95% проти COVID-19 починаючи з 28 днів після першої дози".

Дослідження вакцини Moderna (мРНК-127) за участю 30420 осіб, "показало 94,1% ефективності проти COVID-19, у тому числі проти важкого перебігу захворювання".

Підозрюю, антиваксер і читати того не буде: "Нудно  – Захар Мілютін у Фейсбуку забористіше пише. І як можна вірити типам, зацікавленим у продажі своєї бурди? То представники науки? Та ця наука сама ще точно не знає, як та вакцина буде працювати, а я повинен стати її піддослідним щуром?!".

"Іноді мені здається: скільки б не було у світі зроблено відкриттів, захищено дисертацій, видано підручників та енциклопедій, світ цього не помітить. Для середнього обивателя вся наукова движуха відбувається десь у паралельній реальності і має статус казки нарівні з іншими казками, серіалами, брошурами та порадами сусідки по дачі. Фактично, все впирається у горезвісне питання віри. Грубо кажучи, елементарна шкільна програма диктує визубрити таблицю множення. Але, визубривши, людина може вірити, що у екстрасенсів двічі по два — п'ять, і невідомо ще, яка відповідь правильніша. Точніше, вона скаже так: "наука сама ще точно не знає, яка відповідь правильніша". Свої особисті сумніви обиватель завжди проектує на науку, і це головний аргумент. "Наука сама ще погано знає таблицю множення". Наука для обивателя — це щось на кшталт середньовічної вежі, де живе відомий на всю округу алхімік. Він нелюдимий і, мабуть, чаклун. Його мало хто бачив і незрозуміло: чи він зірки лічить крізь мідну трубу, чи наводить порчу на худобу. Обиватель бачить лише його кухарку, коли та приходить на міський базар за рибою та спаржею. Кухарка мила, грудаста й балакуча, страшенно пишається своїм господарем, але нічого не може розповісти, бо боїться заходити до його кімнати. Хоча бачила вогонь та дим. А з того, що алхімік їй сам радісно розповідає, коли досвід вдався, не розуміє ні слова. Так було в середні віки, але нічого з того часу не змінилося. Хіба що замість балакучої кухарки у нас балакуча журналістка" (© Леонід Каганов).

 

"Вакцини не дають 100%-вої гарантії незараження"

У мене для вас неприємний сюрприз: ніяка вакцина не дає 100%-вої гарантії. Немає жодних ліків зі 100%-вою гарантією без "побочок". "Перша ознака серйозних ліків — коли замість обіцянок 100%-вої ефективності, повідомляють про ймовірність їх ефективності. А 100%-вий захист дають фуфломіцини. Це коли вам продають вітаміни як ліки проти раку, коли в оголошеннях обіцяють 100%-ву ефективність і продають повністю ефективні ікони" (©). Абсолютну гарантію дають екстрасенси і спеціалісти з "нетрадиційної медицини". За всім 100%-вим – до них! Приберуть вам енергетичні хвости, очистять чакри і вмонтують біоенергобар'єр від коронавірусу. Заразом підключать до грошового каналу. А недавно я знайшов у Мережі інформацію, що у Бразилії живе чоловік, кал якого має лікувальні властивості (його так і називають "золотий кал"). Той кал гарантовано виліковує все! Ковід теж.

Ось середньостатистичний обиватель: у вчора – напівзабута біологія в школі, у сьогоденні – довіра до серіалів, екстрасенсів, чуток і інтернет-сенсацій. Вгадайте, кому він повірить: складним викладкам науковців з купою нудних фактів чи ось такому простому, емоційному і готовому до вживання "доказу" з інтернету — коментарю під фоткою рукописної об'яви іспанською на стіні?

Юлия Бородина: "Добрый вечер, это из Испании: объявление, которое повесили сотрудники одной из резиденций для пожилых людей. Здесь написано, что 46 стариков умерли после вакцинации пфайцером"…

Звичайно, ніяких підтверджень того, що беззахисні пенсіонери вмерли саме внаслідок вакцинації нам не нададуть (якщо не вважати доказом фото цього папірця), але інфа вибухово подіє на слабкий мозок реципієнта! І цій байді повірять: хтось відмовиться від щеплення і вмре, хапаючи повітря напівзруйнованими легенями. А хтось все ж виживе, але лишиться інвалідом…

У травні 2021 близько 43% українців не мали наміру вакцинуватися. Підозрюю, що коли не пускатимуть у транспорт чи вимагатимуть на роботі, дехто швидше купить сертифікат за кілька тисяч, ніж безкоштовно провакцинується. Єдине пояснення цьому – ірраціональний страх перед творінням диявольської науки. В селі, де живе моя родичка, з'явився пункт вакцинації від ковіду – безкоштовно щеплять всіх бажаючих. До сьогодні  не провакцинувався ніхто з сільчан, окрім місцевого фельдшера. Чому? Бо пройшов слух, що дядько з сусіднього села провакцинувався –  обкидало чиряками, розпух і посинів, зараз лежить у реанімації при смерті. Як же ця лякалка нагадує карикатуру "Найближчі  жахливі наслідки щеплення від віспи", з журналу англійського антивакцинаторського центру у 1802 р. (так, і тоді були активісти-антиваксери! На щастя, у них не було інтернету, тому коров'ячу віспу в Британії успішно подолали).

На карикатурі лікарі-коновали змушують бідних людей  пити якусь бурду і вводять їм під шкіру гидку вакцину проти ковід…, тьху ти, віспи, після чого у нещасних виростають роги, а на руках, ногах, на обличчі і на задниці з'являються страшні нариви, з яких вилазять гидотні рогаті потвори. Дивиться обиватель на таку картинку і думає: "Та нащо мені такі жахи після вакцини — хай вже звична добра віспа".

Так і ці сільчани: "Та чим такі послєдствія, як у того дядька, від цеї вакцини, то краще вже спокойно помру, як бог рішить, від цього віруса – хоч у труну гарною покладуть". Ну хай ці старенькі, забиті сільські бабуні такому вірять, але ж і молоді, освічені міські індивіди – теж! З діалогу двох молодих жіночок на вулиці: "Ти вже вакцинувалась?", — "Я не самовбивця, ще хочу трохи пожити". Хоча чи варто дивуватись населенню, яке у значній масі своїй читає гороскопи, втикає у "битви екстрасенсів", а ось такі відомості про вакцинування черпає з соціальних мереж.

 

"Вакцини погано вивчені і не перевірені часом, віддалені наслідки щеплення невідомі"

У крамниці знайома продавчиня розмовляє з покупцем: "Та якби мене навіть під пістолетом погнали на цю вакцинацію, я б не пішла! Там же такі послєдствія…". Встряю в суперечку, приводжу факти. Знизує плечима: "Скільки людей, стільки і мнєній". Тільки "мнєнія" ті не рівноцінні – з одного боку результати наукових досліджень, з іншого – слова сусідки, якій сказала кума... 27% з-поміж опитаних противників вакцинації в Україні мотивують свою відмову тим, що "ризики від вакцинації перевищують ризики від самої хвороби". Капець: не боїмося хвороби, наслідки якої вже добре відомі (у деякі дні до 20 тисяч хворих і до 800 померлих лише за офіційною статистикою, верхні місця за смертністю у Європі і переповнені лікарні). Зате вакцини, яка опустила частку вакцинованих у ковідних палатах до 1% – 7% і зменшила смертність, ми боїмося, бо ж "її віддалені наслідки невідомі".

З соціальних мереж:"Хочу фільм, де чувака кусає зомбі, його друзі шукають антидот, добувають останній зразок майже в останню секунду. Чувак крутить в руках ампулу: "Не вірю я у ці вакцини! Хрін знає, які від них віддалені наслідки?" і розбиває її. А потім перетворюється і кусає своїх рятівників".

 

Втім, деякі наслідки щеплення протиковідними вакцинами вже вивчені і відомі…

Зайдемо на сайт https://index.minfin.com.ua/reference/coronavirus/ і порівняємо статистику смертності від ковіду в Україні (де повністю вакцинованих — 29,65%, а всього (принаймні однією дозою) вакцинованих — 33,96%) і у 30-ти найпередовіших у справі вакцинації країнах – від Коста-Ріки до ОАЕ, де відповідно повністю вакциновано 63,52% і 87,78%, а всього вакцинованих – 75,66% і 97,41%. У цих країнах проживає 2 мільярди 320 мільйонів чоловік, населення України – 41 мільйон. 10 грудня 2021 у всіх цих 30-ти країнах від ковіду померло 868 осіб, а в одній лише Україні – 442 (місяць тому їх було удвічі більше, і не факт, що це не тимчасова флуктуація, і що цифра не зросте найближчим часом).

Особливий випадок — Китай (п'ятий у списку 30-ти). Статистика летальності від ковіду по дням Китаєм не надана, але з тих відомостей, що є у Мережі, стає зрозуміло, що завдяки стратегії "трьох Т" (traffic, testing, tracing), дисципліні, жорсткому карантину і відсутності (чи нейтралізації) ковідіотів з їх теоріями змови, там змогли задушити епідемію у зародку: за весь час пандемії в Китаї (включно з Гонконгом і Макао) захворіло на ковід 112 010 осіб (в Україні – 3 543 684), з них вмерло 4 849 (в Україні – 90 343). За рівнем смертності на 1 млн. мешканців Китай на останніх місцях у світі, його іноді називають найбезпечнішою країною в світі під час пандемії. Sapienti sat!

Далі: у країнах з найвищим рівнем вакцинації захворюваність і смертність, як правило, знижуються разом з підвищенням рівня вакцинації, в Україні ж сезонна динаміка ковіду, схоже, не залежить від вакцинування. І це доказ якраз на користь вакцинації! Зазвичай формування колективного імунітету починається десь з 75% відсотків вакцинованих (хоча, підозрюю, враховуючи зрослу в сучасному глобалізованому світі можливість поширення зарази, цю цифру доведеться підвищувати до 85% чи навіть до 90%). До цього моменту захисний антивірусний бар'єр не встигає сформуватись у соціумі.

Розглянемо механіку процесу. Найбільша небезпека від коронавірусу – здатність швидко мутувати. "Для мутацій вірусу потрібно якнайбільше заражених і можливість пройти якнайбільше реплікацій (дублювань) в організмі конкретної людини", — пояснює молекулярний біолог Ольга Матвєєва. "У тіло вакцинованої людини вірус може потрапити, але далі він пройде лише кілька циклів реплікації, поки організм його позбудеться. Шансів на те, що під час цих реплікацій встигне відібратись якийсь особливо сильний штам, мало.

А от коли вірус потрапляє в тіло невакцинованої людини, то протягом перших 3-4 днів розмножується без тиску імунітету. Якщо ж на вірус почне діяти природний імунітет і людина стане одужувати, ввімкнеться відбір серед мутованих варіантів — штами, стійкі до імунітету, встигнуть відібратися і передатися іншим людям". Йде вакцинація – росте кількість щеплених, в організмі яких вірус не встигає мутувати. Якби щепленими були всі або хоча б переважна більшість, вірус не встигав би мутувати, і хвороба зійшла б нанівець, як колись віспа. Але в соціумі є нещеплені, в організмі яких вірус мутує, з'являється у вигляді нового штаму, і все починається спочатку – створена вакцина проти нового штаму мало ефективна, її потрібно коригувати (як ось з новим штамом "омікрон"). Вакциновані люди теж можуть бути переносником ковіду, але різниця велика: невакциновані з більшою ймовірністю продукують і розносять мутовані, більш стійкі штами. В цьому сенсі нещеплені більш заразні. "Саме тому, — каже Ольга Матвєєва, — невакциновані люди – то великий біореактор для вірусів-мутантів".

Якщо хто не зрозумів, то це я до того, що "захворюють і поширюють вірус і вакциновані теж, то чому лише невакцинованих не пускають до транспорту і забороняють їм виходити на роботу?".

Продовження тут: https://site.ua/vasiliy.vlasyuk/benket-demokratiyi-pid-cas-cumi-castina-2-iyq12jk