Почалися вибори, шановні громадяни України, приготуйтесь споживати тони гівна, яким так багата наша політика.
Ти можеш зранку лизатися з коровою на селі, а ввечері на приватному джеті чухнути на море, можеш, стоячи в одязі вартістю, як бюджет Молдови, розказувати про зубожіння, можеш відразу після того, як проведеш корпоратив у олігарха, зробити заяву, що твоя місія врятувати країну і ти йдеш у президенти.
Все це можна, бо поняття репутації в Україні відсутнє, на відміну від країн заходу. І там, в країні ельфів, яким би небожителем ти не був, втрата репутації буде означати твій кінець.
Це добре ілюструє кейс з Шеріл Сандберг. У Кремнійовій долині є таке поняття, як «єдинорог», яке описує компанії, ринкова вартість яких досягла 1 млрд і більше. Термін був введений венчурним інвестором Айлен Лі в 2013 році і на той час Facebook був єдиним «супер єдинорогом» з вартістю понад 100 млрд доларів. У переважно чоловічому світі IT-індустрії наполегливість, здібності, сплав IQ та емоційного інтелекту Шеріл Сандберг, жінки без якої успіх Facebook був би неможливий, зробили її саму «супер єдинорогом».
Випускниця Гарварду з досвідом роботи в міністерстві фінансів, віце президент Google, де вона фактично перетворила сервіс контекстної реклами Google AdWords на основне джерело доходу, прийшла до Цукерберга в 2008 році. Досвідчений 38-річний топ менеджер почала працювати з «хлопцями з гаражу» на чолі з 23-річним генієм. Творці Facebook не розуміли, що їм робити з компанією, як їм монетизувати найвідомішу IT-фірму планети, вони вважали , " Зробимо цікавий контент, і гроші самі прийдуть" .
Шеріл наполягла на стратегії монетизації через рекламу та спонсорський контент, Сендберг також займалась маркетингом, HR та PR. Уже в 2012 році вона була в раді директорів та стала мільярдером. У 2014 році Сандберг потрапляє на 9 місце в списку 100 найвпливовіших жінок світу, а в 2017 займає 4 сходинку цього списку, в неї виходить книга "Lean In", що стає міжнародним бестселером...
На кінець 2018 року Шеріл перетворилася з управлінця, яким всі захоплюються, з ікони фемінізму на людину, яка уособлює собою всі гріхи корпоративного сектору.
Весною 2018 Facebook був звинувачений у наданні даних мільйонів своїх споживачів компанії Cambridge Analytica для політичних досліджень, зокрема ця інформація використовувалась штабом Д. Трампа. Пізніше були озвучені дані про втручання Російської Федерації в хід виборів 2016 року, передаванні даних користувачів виробникам смартфонів, фальшивих облікових записах, масовий злам хакерами акаунтів і навіть в етнічних чистках.
За даними The New York Times у компанії застосовувалась політика замовчування проблем, зменшувались масштаби втрат, особливого розголосу набула інформація про чорну піаркомпанію проти Джорджа Сороса, який звинуватив Facebook у монополіїї та нечесній конкуренціїї.
Суспільна думка звинуватила Сендберг у проблемах компанії, хоча вона і не могла приймати рішення самостійно. Проблема в тому, що колись Шеріл була представлена, як зразок жінки-керівника, а виявилось, що її поведінка природна для чоловіка, який працює в капіталістичній системі, і цього прихильники "Lean In" сприйняти не могли.
У США доброю репутацією переймаються не тільки політики чи бізнесмени, а й рядові громадяни, вона є важливим соціальним фактором, що здобувається довго і тяжко. На жаль, у нашій країні відсутній запит на репутацію, особливо серед політиків. Бути обраним може будь-яка людина, з будь-яким бекграундом, і це характеризує нашу політичну систему та виборців як незрілих.