Ні для кого вже не секрет, що наразі на захисті нашої держави від збройної агресії з боку російської федерації перебуває за попередніми даними від 700 000 до 1 000 000 осіб, а також добровольчі, зокрема і медичні формування. Тож, враховуючи збільшення кількості військових та ветеранів у все ще воюючій країні, збільшилось і навантаження на структури, покликані допомагати їм, а також членам родин загиблих та зниклих безвісти. Бюрократичне, соціальне та інші навантаження, з якими, наразі, намагаються впоратись державні та недержавні організації, що допомагають ветеранам війни, службовцям сектору безпеки та оборони можна зменшити, шляхом створення інформаційно-консультаційних матеріалів. Адже на ресурсах державних органів та місцевої влади як правило розміщені виключно посилання на законодавство внутрішні документи. 

Відповідно найчастіший запит від спільноти — саме інформування про права, гарантії та механізми їх отримання, важливо доносити інформацію зрозумілими та доступними інструментами, які легко поширювати в публічному доступі, тому що більша частина авдиторії не знає де шукати необхідні нормативно-правові акти та як їх правильно трактувати. А якщо говорити про ту частину, яка безпосередньо перебуває в зоні бойових дій — є проблема і в доступі до інформації та можливості її отримати в державних органах, тому важливо використовувати прості та ефективні інструменти, які будуть доступні на смартфоні.

Команда благодійного фонду «Волонтерське Об'єднання „ВЕСТА“» на днях презентувала проєкт «#Будь_в_курсі» — анімаційні ролики, що доступними словами роз'яснюють механізми реалізації своїх законних прав та захисту інтересів в питаннях, що стосуються проходження служби, соціального захисту згідно Закону України «Про статус ветеранів війни та гарантії їх соціального захисту».  Перший ролик «Грошове забезпечення військовослужбовця» вже розмітили на платформі Ютуб

Проєкт планує випустити 15 таких роликів, які допоможуть подолати бюрократичну машину та простою мовою пояснити алгоритми дій для військових та ветеранів, а також членам родин загиблих та зниклих безвісти.