Овсяннікова та Каспаров – це лише найвиразніші, найпомітніші симптоми глибокої й серйозної патології.

Повна клінічна картина дуже невтішна.

«Ми нє такіє» і «ми протів вайни» лізуть у всі щілини європейського медійного дискурсу, а наші (?) інтерфакси з арестовичами навіщось тягнуть їх в український інфопростір.

Ось приклад того, що не всі бачать, але що повільно та впевнено розповзається за нашими спинами, поки в Україні триває війна.

Швейцарська «некомерційна журналістська платформа» (як сказано на сайті) Geneva Solutions запустила рубрику Ukraine Stories, де надала слово українським та… московитським журналістам.

Тексти на сайті публікуються англійською, українською та москальською, а також обіцяли, що партнерські швейцарські ЗМІ публікуватимуть французькі переклади.

1 червня 2022 року у цій рубриці вийшла історія "'I will do my best not to kill': Russian soldier tells of life in occupied Ukraine" – скорочений переклад статті московитського видання «Холод» під заголовком «Я сделаю всё, чтобы не убивать».

Це історія такого собі абстрактного шляхетного Сєрґєя, який зі своїми співвітчизниками окупував Мелітополь, але не тому, що він поганий, – як ми могли таке подумати! – йому, бачте, просто грошенят захотілось підзаробити.

Сєрґєй скаржиться, що його не зустріли хлібом-сіллю і годують якимсь лайном, спокійнісінько називає українців «хохлами» (а журналісти «Холоду» та редактори Geneva Solutions за ним повторюють – спочатку у лапках, потім без) та обіцяє, що нікого не вбиватиме та коли-небудь повернеться у Московію – але не зараз, бо, гм, контракт і «матєріальний вапрос».

Уявіть лишень: журналісти вишукують серед сотень тисяч загарбників якогось «Сєрґєя» (ім'я, звісно, змінили), щоб показати, що є й, курва, хороші окупанти. І це публікується під вивіскою Ukraine Stories!

Ні, панове з «Холоду» та Geneva Solutions, «робити все, щоб не вбивати» – це відмовитись брати до рук зброю, виконувати злочинні накази та незаконно перетинати кордон чужої країни.

А Сєрґєй ваш – звичайнісінький терорист, як і кожен, хто вдерся до України.

І ні, розказувати Європі, що ви хороші і проти війни, зловживаючи толерантністю і наданим медійним майданчиком, – це не дисидентство. Та й європейцям досить вже бути такими наївними.

Такі історії про добрих Сєрґєїв з Іванами та Маш з Наташами, які, бачте, теж страждають, бідолашні, через кривавого диктатора, зараз на кожному кроці, що вже нагадує системність, організованість.

P.S. Якщо бажаєте висловити свою думку Geneva Solutions про їхню публікацію, пишіть їм у Фейсбук чи звертайтесь за іншими контактами.