Росії «зовсім не подобається» прагнення України вступити в НАТО. Цю позицію підтримує і голова держави Володимир Путін.
Про це заявив прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков, повідомляє видання «РИА Новости».
За його словами, в Кремлі звернули увагу на тему євроатлантичних устремлінь України і потенційну готовність вітати це бажання з боку американців.
«Президент Росії неодноразово викладав нашу досить чітку і зрозумілу послідовну позицію щодо продовження наближення військової інфраструктури НАТО до наших кордонів: це те, що нам зовсім не подобається», — сказав Пєсков.
Зазначимо, Зеленський обговорив з Байденом терміни вступу України до НАТО.
«Також хотів би з паном президентом Байденом обговорити їх бачення, роль та терміни України в НАТО„, — сказав Зеленський під час вступної промови перед журналістами у Білому домі.
Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський у США провів зустріч з американським лідером Джо Байденом. Глави двох держав провели двогодинні переговори у Білому домі. Ще під час зустрічі Офіс президента опублікував текст спільної заяви України та США щодо стратегічного партнерства. У документі, зокрема, зазначається, що зв'язки між Україною та США є міцнішими, ніж будь-коли.
У заяві вказано, що:
- Україна й США активізують Комісію стратегічного партнерства, засідання якої відбудеться восени у Вашингтоні. Там міністр закордонних справ України та державний секретар США затвердять нову Хартію.
- США разом з Україною будуть працювати над тим, щоб притягнути Росію до відповідальності за її агресію.
- США ніколи не визнають анексію Криму, підтверджують повну підтримку міжнародних зусиль, включно з тими, що вживаються в нормандському форматі. США також підтримують Кримську платформу та закликають Росію виконати зобов'язання щодо припинення вогню на сході України та по-справжньому брати участь у врегулюванні конфлікту для завершення війни.
- США підтримують право України обирати свій власний зовнішньополітичний курс вільно від зовнішнього втручання, включаючи питання вступу до НАТО.
- США нададуть Україні допомогу у розмірі 60 млн доларів, що включає бронебійні системи «Джавелін» та інше оборонне летальне й нелетальне обладнання.
- У жовтні Україна та США проведуть у Києві засідання українсько-американського Кібердіалогу для сприяння двосторонньому співробітництву в галузі кібербезпеки.
- Україна та США домовилися про підтримку безпечного цілодобового зв'язку через Національний центр США зі зменшення ризику ядерної небезпеки.
- Україна та США виступають проти «Північного потоку-2», який розглядається як загроза для європейської енергетичної безпеки.
- США мають намір надати Україні додаткову допомогу для боротьби з коронавірусом. Зокрема, буде виділено додаткові 12,8 млн доларів.
- Цього року уряд США надасть Україні додаткові 45 млн доларів гуманітарної допомоги.