Повідомити про помилку

Після обробки 99% бюлетенів в Думу вперше пройшла п'ята партія: її заснували «під вибори» у 2020

20 вересня 2021 16:29
Росія
views 3128
shares 1
comments 0
Підписуйтесь на наш Telegram telegram Підписатися

Про це йдеться в матеріалі російської служби «Радіо Свобода».

За підсумками підрахунку голосів з 99 % а партійними списками в нову Думу пройдуть 5 партій. До беззмінних КПРФ, ЛДПР, Єдиної та Справедливої Росії, представлених в парламенті з 2007 року, додасться партія «Нові люди». Вона подолала 5-процентний бар'єр, набравши близько 5,35% голосів і зайнявши, таким чином, п'яте місце.

Очікується, що «Нові люди» зможуть провести в Думу 13 депутатів.

Дана політсила виникла у 2020 році  і відразу почала агресивну рекламну кампанію в ЗМІ та інтернеті.

Неофіційно її стали називати партією Faberlic, оскільки лідер і засновник партії Олексій Нечаєв здобув популярність як засновник косметичної компанії Faberlic. За підсумками регіональних виборів в минулому році партія отримала право брати участь в думських виборах без збору підписів. Зазначимо, партію того ж Навального не дають зареєструвати в РФ з 2012 року.

Партію консультували близькі до Кремля політтехнологи, зокрема Євген Мінченко.

«Открытые медиа» писали, що партії Нечаєва «зверху» наказали зайняти нішу протестного електорату Навального ще в 2020 році. 

«Проект Нечаєва велено повернути в ту електоральну нішу, яка спочатку для нього передбачалася, — освічений середній клас 18-30 років„, — йдеться в статті. Таким чином, партія зможе розраховувати на 5 відсотків голосів на виборах в Держдуму, але не більше того.

Зазначаєтья, що партію вів надалі все той же політтехнолог Мінченко. 

Читайте також. Відео з мережі: один чоловік проголосував онлайн на «виборах» в Думу замість бюджетників «ЛНР»

Про Олексія Навального лідер «Нових людей» Нечаєв висловлювався так:

«Плюси Навального в тому, що він хороший журналіст, розслідувач — від нього багато користі. Але одна з цінностей нашої партії — повага. Навальний чогось в нашу сторону просто обзивається».

Прихильники Навального називають «Нових людей» кремлівської партією і спойлером, вони закликали не голосувати за цю партію за партійними списками. У списках «Розумного голосування» було кілька представників «Нових людей» по одномандатних округах, жоден з них не переміг.

 

 

Коментарі

Інші новини по темi