Повідомити про помилку

США закликали Лукашенка негайно припинити організацію потоку іноземців з Білорусі в Литву

14 серпня 2021 14:21
Політика
views 348
shares 0
comments 2

Заступнкик держсекретаря США Венді Шерман висловила підтримку Литві через ситуацію з потоком нелегальних мігрантів. Вона закликала Олександра Лукашенка негайно припинити організацію потоку іноземців з Білорусі в Литву. Про це повідомляє Держдеп США.

«Закликаючи режим Лукашенка негайно припинити кампанію з організації незаконних потоків мігрантів через його кордони», — йдеться в заяві Держдепу.

Представниця Державного департаменту також вчергове висловила підтримку США білоруському демократичному руху, чимало представників якого знайшли притулок у Литві.


Президент Литви Гітанас Науседа 13 серпня підписав указ, який передбачає направлення до кордону військовослужбовців збройних сил для протидії подальшим випадкам нелегальної міграції. Науседа підписав указ про розширення повноважень військових у прикордонній зоні на запит парламенту.

Це рішення дозволяє військовим зупиняти і обшукувати людей та транспортні засоби, а також використовувати неуточнене «спеціальне обладнання». 


Вільнюс звинувачує в провокуванні міграційної кризи режим Лукашенка. Там кажуть, що Мінськ веде таким чином гібридну війну проти Литви, яка дала притулок колишній кандидатці на посаду білоруського президента Світлані Тихановській.

Мінськ звинувачення в організації нелегальної міграції відкидає. За словами Лукашенка, білоруська сторона готова приймати туристів зі східних країн із економічних міркувань.

Нагадаємо, нещодавно Європейський Союз слідом за Великобританією і США ввів санкції проти Білорусі за фальсифікацію виборів у 2020 році режимом Лукашенка і репресії проти власного народу.

Коментарі

Інші новини по темi