Повідомити про помилку

Санкції, витрати на оборону та реєстр олігархів: всі подробиці засідання РНБО

17 вересня 2021 19:43
Події
views 487
shares 0
comments 0
Підписуйтесь на наш Telegram telegram Підписатися

У п'ятницю, 17 вересня, відбулося нове засідання Ради національної безпеки і оборони України. На ньому серед іншого було введено санкції проти організаторів проведення виборів у російську Держдуму на окупованих територіях Донбасу і в Криму.

Про результати зустрічі розповів секретар РНБО Олексій Данілов. Його брифінг транслювався на Facebook-сторінці Офісу президента.

Санкції за вибори в Держдуму РФ

РНБО на засіданні ухвалила пакет санкцій проти організаторів, агітаторів та спостерігачів на виборах до російської Держдуми, які проводяться на окупованих територіях України. Як зазначив Данілов, санкційний список буде розширюватися.

Хто вже потрапив під санкції:

- 53 члени територіальних виборчкомів;

- 33 кандидати в депутати Держдуми РФ.

Проти цих осіб буде застосовано весь пакет санкцій — 12 обмежень. Санкції введе в дію президент України своїм указом найближчим часом.

Під санкції можуть потрапити й іноземці, які будуть брати участь у російських виборах в окупованому Криму та ОРДЛО. РНБО знає про таких громадян Франції, Венесуели та Сербії.

Санкції проти отруювачів Навального

Під нові санкції РНБО також потрапили 7 співробітників Федеральної служби безпеки Росії. За словами Данілова, вони мали безпосереднє відношення до отруєння російського опозиціонера Олексія Навального.

«Сьогодні були введені санкції проти перших людей. Сім посадових осіб, які були безпосередньо причетні. Співробітники ФСБ РФ, причетних до отруєння Навального. Вони потрапили під санкції», — заявив Данілов.

Витрати на оборону у 2022 році

На засіданні РНБО також обговорили збільшення витрат на оборону в державному бюджеті на 2022 рік. У бюджеті на наступний рік заклали на оборону 5,95% від ВВП країни, тобто 319,4 млрд гривень.

Куди витратять ці кошти:

- збільшення грошового забезпечення військовим;

- закриття питання з житлом для ветеранів;

- фінансування українських ракетних програм та іншого новітнього озброєння;

- розвиток Військово-морських сил України.

Система моніторингу олігархів

РНБО завершила роботу над системою моніторингу олігархів в Україні. Ця система потрібна для функціонування закону про деолігархізацію.

«Апарату РНБО було поставлено завдання розробити систему моніторингу, і у нас сьогодні був звіт про те, що в Апараті РНБО розроблена і введена в експлуатацію в серпні 2021 року сучасна інформаційно-аналітична система, яка має систему третього класу найвищого рівня складності. Вона зможе здійснювати моніторинг усіх тих людей, які після прийняття закону про олігархів у Верховній раді повинні бути під системою нашого моніторингу», — зазначив Данілов.

За його словами, ця система може працювати з відкритими документами, для службового користування і секретними.

«Таких систем в нашій країні майже немає. Це перша система з таким захистом. Вона побудована таким чином, щоб у разі прийняття у Верховній раді закону, ми відразу могли відреагувати на всі ті питання, які перед нами поставить законодавець», — додав Данілов.

Коментарі

Інші новини по темi