Повідомити про помилку

Паралімпіада: українець став найтитулованішим атлетом Ігор, збірна здобула ще 4 медалі

4 вересня 2021 17:56
Спорт
views 323
shares 0
comments 0
Підписуйтесь на наш Telegram telegram Підписатися

Передостанній день змагань Україна завершила на шостому місці турнірної таблиці Паральмпійських Ігор у Токіо.

Загалом в активі збірної України на Паралімпіаді-2020 вже 98 медалей — 24 золоті, 47 срібних та 27 бронзових.

Паралімпійське «срібло» в активі веслувальниці Марини Мажули (байдарка-одиночка, 200 метрів, клас KL1).

Також срібло у представників легкої атлетики Ігоря Цвєтова (біг на 200 метрів, T35) і Оксани Ботурчук (біг на 200 метрів, T12).

«Бронза» у стрільця Василя Ковальчука (пневматична гвинтівка, мікст, 50 метрів, SH2).

Українець Максим Крипак очолив особистий медальний залік Ігор. Він достроково став найтитулованішим спортсменом Ігор у Токіо та найрезультативнішим спортсменом за історію України на Паралімпійських Іграх.

Параатлет здобув 5 золотих, одну срібну та одну бронзову нагороди. Востаннє український спортсмен очолював залік Паралімпійських Ігор у 2006 році.

На другому місці за кількістю нагород у Токіо став Білорус Ігар Бокі — 5 золотих медалей. В китайської плавчині Лу Дун 4 золота.

У другого за результативністю українського атлета — Андрія Трусова — 6 медалей: два золота, три срібла та одна бронза.

У Єлизавети Мерешко 5 медалей — 2 золота, два срібла та бронза.

На зимових Іграх у Турині, біатлоністка й лижниця Олена Юрковська завоювала шість нагород, серед яких було чотири «золота». На літніх Іграх українські спортсмени таких досягнень ще не мали.

Зазначимо, серед першої десятки найтитулованіших спортсменів Паралімпіади лише один спортсмен, який має медаль не у плаванні — восьме місце в медальній таблиці посідає американець Нік Мейг'ю, який здобув три «золота» й одне «срібло» в бігових дисциплінах.