Повідомити про помилку

Інсайд: 23 серпня планується засідання ради, щоб зняти Віталія Кличка з посади голови КМДА

18 серпня 2021 10:09
Події
views 954
shares 0
comments 1
Підписуйтесь на наш Telegram telegram Підписатися

Як повідомляють інсайдери SITE.UA, 23 серпня планується позачергове засідання Ради, щоб зняти мера Києва Віталія Кличка з посади голови Київської міської адміністрації. Його замінить міністр регіонального розвитку Олексій Чернишов. 


Нагадаємо, вчора, за інформацією нашого автора, стало відомо, що в Офісі президента України підшуковують кандидатів на посаду голови КМДА. Як відомо, призначати і звільняти голову КМДА може винятково президент України, подання вносить уряд.


З чого все почалося?

Співробітники правоохоронних органів проводили обшуки в Департаменті містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації.

Уточнюється, що під час досудового розслідування перевіряли факти ймовірного зловживання службовим становищем окремих посадовців Департаменту містобудування та архітектури, а також деяких фізичних і юридичних осіб, діяльність яких пов'язана з наданням послуг у сфері містобудування і архітектури, під час розгляду заяв і видачі містобудівних умов та обмежень на проведення робіт із будівництва чи реконструкції об'єктів нерухомості на території міста Києва та інших документів дозвільного характеру.

Пізніше правоохоронці додали, що за результатами проведених слідчих дій повідомлення про підозру вручено вже 11 особам, серед них працівники департаментів КМДА, комунальних і підрядних підприємств, зокрема й керівники.

Раніше цього дня повідомлялося про проведення столичними правоохоронцями обшуків в учасників злочинної групи, які спільно з посадовцями КМДА організували систематичне вимагання й отримання коштів від суб'єктів господарювання за незаконну оренду торговельних точок у підземних переходах на території центральних районів Києва.

Київська міська прокуратура 12 травня повідомила про обшуки в кількох департаментах КМДА і комунальних підприємствах відразу в шести не пов'язаних між собою кримінальних справах, у деяких із них — з податковою поліцією, в деяких — із Нацполіцією.

Згідно з даними прокуратури, зокрема, обшуки в Департаменті соціальної політики КМДА відбулись у справі, розпочатій за фактом заволодіння 13,5 млн грн бюджетних коштів у результаті укладених у 2017-2019 рр. договорів із неназваним підприємством на закупівлю засобів особистої гігієни за завищеними цінами.

Крім того, слідчі заходи відбулися у КП «Київміськсвітло» і підрядних підприємствах у рамках кримінального провадження, розпочатого за фактом умисного ухилення від сплати податків під час проведення робіт із заміни освітлення у столиці на суму понад 12 млн грн.

Обшуки також відбулися в «Київзеленбуді», КП «Спецжитлофонд», «Київавтодорі», Київському інституті земельних відносин.

Окрім цього, про обшуки прокуратури та інших правоохоронців у своїй квартирі та квартирі колишньої дружини, з якою він розлучений понад 20 років, повідомив глава виконкому партії «УДАР Віталія Кличка», екс-народний депутат Артур Палатний.

У КМДА заявили, що системні обшуки у Київській мерії та на комунальних підприємствах міста спрямовані на формування негативного іміджу столичної влади та на створення перешкод для втілення важливих для міста та киян проєктів. 

Коментарі

Інші новини по темi