Про це заявила віцепрезидент Грузії Тея Цулукіані 4 жовтня, передає Imedi.
«Говорити про екстрадицію Саакашвілі — це юридична нісенітниця або нонсенс. Якщо ми говоримо про передачу Саакашвілі для засудження грузинським судом в Україні, у нас немає ніякого бажання це робити. В цьому немає сенсу», — сказала Цулукіані .
Віцепезидент зазначила, що вироки, які винесли грузинські суди, будуть виконуватися у Грузії.
«Не може йти мова про екстрадицію, і в політичному плані я здивована, тому що, якщо людина настільки прихильна ідеї жертвувати собою заради ідеалів, у неї зазвичай не повинно бути бажання повернутися до Києва. Він повинен бути з нами і боротися за перемогу», — додала Цулукіані.
Раніше прем'єр-міністр Грузії Іраклій Гарібашвілі заявив, що нібито за даними спецслужб «Саакашвілі і його команда планували вбивство опозиціонерів, щоб спровокувати заворушення і звинуватити владу».
За словами прем'єра, Саакашвілі планував «несподівано з'явитися на запланованій раніше 3 жовтня масштабної акції в Тбілісі, щоб таким чином спровокувати появу там поліції і приписати владі вбивство опозиціонерів».
Водночас жовтня президент Володимир Зеленський заявив, що має намір домагатися повернення заарештованого в Грузії колишнього президента цієї країни Міхеїла Саакашвілі в Україну, оскільки у нього є українське громадянство.
«Я як президент України займаюся постійно тим, що повертаю громадян України різними можливостями, які у мене є, які мені надала влада. Пан Саакашвілі є громадянином України, тому його це теж стосується, і всі інституції, включаючи Міністерство закордонних справ і наші посольства, які працюють у Грузії, і на рівні посла (України в) Грузії, який працює в Україні, і на рівні розмов між нашими кабінетами міністрів, на рівні розмов прем'єрів, ми всі будемо цим займатися„, — сказав Зеленський.
ЗМІ пишуть, що Саакашвілі незаконно перетнув кордон Грузії, ховаючись в кабіні трейлера, який поромом прибув до порту Поті.
У 2018 році Саакашвілі визнали винним за двома справами. Його засудили до 3 років позбавлення волі за помилування колишніх співробітників МВС, засуджених у справі Сандро Гіргвліани, та ще до 6 років — у справі щодо побиття колишнього депутата Валерія Гелашвілі.
За даними прокуратури Грузії, після прибуття політика до країни 1 жовтня проти нього порушили ще одну кримінальну справу — про незаконний перетин грузинського кордону. Це вже п'ята кримінальна справа проти нього.