Україна взяла дві медалі у кульовій стрільбі на Паралімпіаді

views 376
shares 12
comments 0
Підписуйтесь на наш Telegram telegram Підписатися

Вранці 1 вересня українські спортсмени завоювали дві медалі у кульовій стрільбі на Паралімпійських іграх в Токіо.

21-річна Ірина Щетник принесла збірній України бронзову медаль у стрільбі з пневматичної гвинтівки на дистанції 10 метрів, змагаючись у класі SH1. Вона набрала 231,2 бала, дозволивши обійти себе корейцеві Паку Чжінхо (253) і німкені Наталі Хілтроп (253,1).

Для Ірини Щетник це вже друга медаль на Паралімпіаді-2020 в Токіо. Днями вона також здобула бронзу у кульовій стрільбі. Спортсменка представляє Одеську область і змагається у класі SH1. Сюди належать стрільці, які можуть витримати вагу зброї та використовують гвинтівку чи пістолет.

Стрілець Василь Ковальчук став другим у стрільбі з гвинтівки на 10 м лежачи та завоював срібло. Ковальчук у своєму фіналі набрав 254,7 бала, що дозволило йому посісти друге місце. Третій результат показав словенець Франсек Тірсек (232,4), а переможцем змагань став серб Драган Рістіч (255,5), який виконав практично безпомилкову стрільбу і встановив паралімпійський рекорд.

48-річний Василь Ковальчук уже має дві золоті нагороди на Паралімпійських іграх 2012 та 2016 років. Він виступає у класі SH2. Паралімпійці цієї групи стріляють лише з гвинтівки та використовують опору, адже мають порушення, що зачіпають одну чи дві руки.

Паралімпійські ігри в Токіо триватимуть до 5 вересня. Цього року збірна України представлена у складі 143 спортсменів, які борються за медалі у 15 видах спорту.

Відзначимо, що тепер на рахунку збірної України 15 золотих, 34 срібних і 21 бронзова медаль на Іграх у Токіо.