Данилов нам розповідає, що ОП зараз веде велику роботу та формує нашим американським союзникам точне замовлення на ленд-ліз — чого, коли і скільки. Це, звісно, добре — якщо це дійсно так. Але нашим зараз так гостро не вистачає артилерії, і її потрібно багато, дуже багато.

Чому б тоді не попросити по ленд-лізу не ці убервафлі — легкі гаубиці M777, які зараз BAE Systems тільки виробляє для масового переозброєння американської та ще кількох армій країн НАТО, і кожна з котрих коштує більше 3 млн.$, а попередні гаубиці M198 такого ж калібру 155 мм, які теж більш точні та дальнобійні, ніж кацапські «Мсти» і яких тільки у американської армії більше 1600 шт?

М198 коштує 523,337$, що приблизно у шість раз менше, ніж коштує М777. За ті ж кошти можна отримати у шість раз більше гаубиць того ж калібру, а це буде означати у шість раз більшу масу залпа, відповідно у шість раз більше подавлених кацапських батарей та збережені життя нашої піхоти.

До того ж, М777 постачають десятками — їх просто стільки немає, британці їх тільки виробляють, а М198 можемо просити сотнями. Американці їх усе одно планують знімати з озброєння та заміняти на М777.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/M198_howitzer

Така сама історія з обговорюваним постачанням Україні по ленд-лізу бойових гелікоптерів AH-64D Apache. Ціна одиниці, у найбільш вживаній в конфігурації "D" із прицільною станцією над несучим гвинтом, на сьогоднішній день складає 65 млн.$, але може зростати навіть до 130 млн. $ в залежності від оснащення, конфігурації та озброєння.

Тим часом, морська піхота США має на озброєнні знамениті AH-1Z Cobra, які теж мають повний спектр сучасного озброєння, що суттєво переважає кацапське, повністю уніфіковані по найбільш важливих вузлах з дуже розповсюдженим UH-1 Huey (який, до речі, до війни планували збирати великовузловою збіркою в Україні, в Одесі, тобто досвід є), і коштує 11.3 млн.$ у найдорожчій конфігурації.

Тобто знов-таки за ціну одного Apache ми можемо отримати від 6 до 12 бойових гелікоптерів, які значно простіші за конструкцією та значно дешевші в експлуатації та ремонті — запчастини до UH-1 можна купити багато де, а нові системи озброєння та авіоніку для них і досі розробляє наприклад, Ізраїль, де він і досі стоїть на озброєнні армії.

І так само, морська піхота поступово знімає «Кобри» з озброєння. Тільки американська армія їх має ще понад 600. Тобто, на відміну від десятків Апачів, ми можемо отримувати Кобри сотнями. І це допоможе нам підтримати нашу піхоту в українському небі.