Ямальський хрест

Вперше опубліковано на Лінії оборони.

Перше з питань, потрібних, щоб зупинити війну – це як РФ виробляє вибухівку для своїх ракет та снарядів? Для виробництва вибухівки потрібні толуол, сірчана та азотна кислоти, багато толуолу та кислот. Усі 11 НПЗ в РФ, які виробляють толуол, отримують його з нафти. Усі 10 заводів в РФ, які виробляють азотну кислоту, одержують її з аміаку, який у свою чергу виготовляють із природного газу. Якщо простіше, уся кацапська вибухівка – це нафта та газ. Нафта та газ – це зброя. Якщо відключити кацапам нафту та газ – можна зупинити виробництво більшості їхньої зброї.

Далі, враховуючи нещодавні успіхи наших ракет і дронів у Криму та вибухи в Москві, що показали нікчемність кацапської ППО, скільки потрібно сучасних крилатих ракет з дальністю польоту понад 1000 км, щоб повністю зупинити військову промисловість РФ? У першому наближенні, близько 50.

Це можливо через неймовірну централізацію усього в РФ, включаючи інфраструктуру. У ній існує не тільки Єдина енергосистема, яка пов'язує всі великі електростанції у єдину мережу, а й переважна частина електроенергетики має ще більш централізоване постачання палива – газу. НПЗ, які виробляють не лише толуол, а й паливо для бронетехніки РФ, також потребують великої кількості електроенергії. Одже, за великим рахунком, 4/5 військової промисловості в росії залежить від газу. Добувається російский газ головним чином в одному місці, на Ямалі, і передається системою магістральних газопроводів до споживачів та на експорт.

Загалом у 2016 році всередині РФ споживалося 457 млрд кубометрів газу, з яких 156 млрд кубометрів витрачалося на вироблення електроенергії, 130 млрд кубометрів – у промисловості, та 87 млрд кубометрів – котельнями та населенням. В електроенергетиці частка газу у 2016 році становила 72,6% по всій країні, і ця частка із кожним роком зростає.

На карті магістральних газопроводів, що йдуть з Ямала, є місце, відоме як «ямальський хрест», у якому перетинаються одразу 17 великих газопроводів. Воно розташоване на березі річки Права Хетта, неподалік селища Пангода, і з супутника має вигляд двох хрестів, нанесених прямо на тундрі. Саме тут одним точним ударом двох-трьох ракет можна відсікти 85% видобутку природного газу РФ і відрізати від газу і, як наслідок, від електроенергії, від тепла, від сировини для виробництва вибухівки усю «європейську частину» росії, де знаходиться основна частина населення та основна частина її військової промисловості.

Коордінати:   65°21"35"N   73°25"1"E

Сучасна крилата ракета із бойовою частиною у 300-400 кг вибухівки, або навіть важкий дрон із меншою бойовою частиною цілком може впоратися з газопроводом. Вибух боєголовки має лише порушити герметичність трубопроводу та вибити іскру, а далі газ під тиском у десятки атмосфер доробить усе інше. Сила вибуху вириває і викидає убік десятки метрів сталевої труби великого діаметра і створює велику вирву, над якою виникає стовп палаючого газу. Якщо удар відбудеться взимку, у сильні морози – тобто у тих же умовах, у яких кацапи хотіли заморозити Україну взимку 2022 року, збитки для РФ будуть значно більшими, ніж від ядерного бомбардування.

Але не Ямальським хрестом єдиним. Є таке місто – Новий Уренгой та його величезне Уренгойське нафтогазоконденсатне родовище. Щороку тут видобувається близько 550 млрд. кубометрів газу. В інфраструктуру найбільшого у світі Уренгойського газопромислового управління входять 16 газових та газоконденсатних промислів та понад 2 тисячі кілометрів трубопровідних мереж. На долю підприємств Нового Уренгоя припадає 74% газу, що видобувається в росії. А сам Новий Уренгой – друге найдовше місто у світі, його протяжність становить понад 80 км. Усе це господарство фізично неможливо повністю прикрити ППО. Умовно виділимо на кожне з 16 родовищ по 2 ракети, з подвійним запасом — усього: 32 ракети.

Бованенківське нафтогазоконденсатне родовище — найбільше газове родовище на півострові Ямал у росії, розташоване за 40 кілометрів від узбережжя Карського моря в нижній течії річок Се-Яха, Мордіяха і Надуй-Яха. Поблизу родовища знаходиться селище Бованенкове. Проектна потужність родовища – до 140 млрд. куб. м. газу на рік. Велике родовище. Умовно виділимо на нього ще 2 ракети.

До складу Воркутинського лінійного виробничого управління магістральних газопроводів ТОВ "Газпром трансгаз Ухта" входять найпівнічніші у світі компресорні станції "Байдарацька", "Яринська", "Гагарачська", "Воркутинська". У 2022 році обсяг газу, що транспортується, склав понад 129 млрд куб. м. Гарні обсяги. Виділимо на кожну з будівель по 2 ракети — усього: 8 ракет.

Також можна зруйнувати газокомпресорні станції ближче до Москви, без яких газ із Сибіру передати також неможливо. Величезна Новоарзамаська газокомпресорна станція неподалік Нижнього Новгорода передає газ із Сибіру на всю область. Касимівське підземне газосховище між Володимиром і Рязанню, на південний схід від Москви, на 12 млрд. кубометрів газу, забезпечує газом весь регіон. Виділимо на кожну із споруд по 2 ракети – загалом: 4 ракети.

І це ми ще не обговорювали нафтову галузь — НПЗ, нафтові трубопроводи, лінійні виробничо-диспетчерські станції (ЛПДС) та цехи підготовки та перекачки нафти (ЦППН) з їхніми резервуарними парками. Це стаціонарні, дуже складні об'єкти, що безпосередньо беруть участь у перекачуванні нафти. Найбільші: ЛПДС Конда, ЛПДС Південний Балик, ЛПДС Каркатєєви і ще ряд менших, типу ЦППН Федоровськнафта. Їхня реконструкція колись зайняла роки у кацапської Транснафти, а їхнє знешкодження може покласти російську нефтяну галузь на роки. Наприклад, колись одна авария на ЛПДС Конда вивела станцію зі строя на місяці. І там також, ніякого прикриття ППО не було і немає. Тож виділимо на ЛПДС Конда та ЛПДС Південний Балик по ракеті – загалом: 2 ракети.

Можна також вдарити також по будь-якій ділянці магістральних газопроводів. Очевидно, що прикриття системами ППО, навіть якби росіянські системи ППО були ефективними – це зовсім не вирішення проблеми. Система газопроводів РФ настільки довга, а вразливих об'єктів на ній настільки багато, що не вистачить усіх існуючих систем ППО у світі, щоб забезпечити їхній надійний захист. Таким чином, 50 далекобійних крилатих ракет може бути достатньо, щоб зупинити більшість військових заводів РФ.

Далі буде про те, що таке Контроль, яка терористична організація знаходиться під його прямим управлінням і які ще основні больові точки РФ нам уже відомі. Будь ласка, додавайте деталі, виправляйте, коментуйте, так можна зібрати більше інформації про больові точки противника.

Попередню частину серії "Больові точки РФ" читайте тут:

https://site.ua/maxim.melnik.13893/bolyovi-tocki-rf-castina-1-i081xl5

Наступну частину серії "Больові точки РФ" читайте тут:

https://site.ua/maxim.melnik.13893/bolyovi-tocki-rf-castina-3-kontrol-i0n1q85