Контроль

Вперше опубліковано на Лінії оборони.

Якщо ви будь-коли спілкувалися з росіянами, вам може бути знайомий вислів «росія — батьківщина слонів». Кацапи тяжко хворіють гігантоманією, у них усе головне і центральне — Центральний Аерогідродинамічний Інститут, Центральний архів, Єдина енергосистема. При знешкодженні багатьох із цих центрів можна значно послабити можливості РФ для ведення війни. Тому нам потрібно про них знати.

Ось наступна больова точка РФ з цієї серії — Контроль, організація, яку бояться і поліція, і чекісти, і всі бюджетники, до яких входять усі військові заводи РФ. Армія РФ вбиває цивільних за межами території РФ, поліція контролює цивільних у межах території РФ, Контора наглядає за поліцією, грушники наглядають за конторськими, а хто контролює контролерів? Хто є безпосередньою караючою рукою путіна, що безпосередньо втілює в життя його рішення і окремо – контролює виконання?

Чому непримітне ревізійне управління стоїть в ієрархії служб РФ вище за спецслужби, займає дуже цікаві будівлі з дуже цікавою історією і як так вийшло, що ми знаємо про структуру російських спецслужб набагато більше, ніж про цих сірих аудиторів? Оскільки ця організація знає все про реальний стан справ у РФ, її склад та повноваження засекречені, тож питань поки що більше, ніж відповідей — проте ось деяка інформація до роздумів.

У Москві, на Старій площі, 8, є дуже примітна будівля. Офіційно вона називається допоміжною будівлею Адміністрації президента РФ. Але от питання — навіщо АП РФ дві будівлі, адже вона має головний корпус на Старій площі, 4, до її послуг — весь комплекс Кремля і будь-які іншу будівлі Москви? Ну, це тому, що у будівлі розташовується дуже цікава організація, що підпорядковується безпосередньо кацапському президенту — Контрольне управління Президента РФ. А ось наприклад, ФСБ, ГРУ, Генштаб, Міноборони та інші міністерства — ті вже діють під контролем Президента РФ.

І це пряма цитата із положень Кабміну РФ. Так, росіяни вважають себе дуже розумними, Москву — метрополією, а сусідні країни — колоніями, навіть не вважаючи за потрібне приховувати важливі деталі. Але й вони також жорстко обмежені, ці деталі вони й не можуть повністю приховати, тому що в них досі є інші колонії, такі регіони як Сибір, Бурятія, Татарстан – вони мають знати, хто кому має беззаперечно підкорятися їх вертикалі. Про важливість організації може говорити такий факт – і путін, і патрушев колись працювали начальниками Контролю.

Якщо вам довелося будь-коли працювати в бюджетних організаціях будь-якої посткомуністичної країни, можливо, ви могли бачити жах в очах будь-якого директора, головбуха або начальника відділу, при одній згадці про абревіатуру КРУ. Це не перебільшення – я сам бачив такий жах, і бачив керівників, яким КРУ зламав і кар'єру, і життя. Головне контрольно-ревізійне управління РФ — це нудні аудитори та бухгалтери, що контролюють витрати фінансів, що перевіряють відповідність проведених відділами робіт посадовим інструкціям і те, як виконані роботи відповідають початковим завданням.

Вони перевіряють служби, будівлі, споруди, бойову техніку, табелі, посадові інструкції, контролюють виконання наказів Адміністрації та розпоряджень уряду. Окрім його головної будівлі на Старій площі, 8 – і тут адреса вже сама по собі говорить про важливість та місце організації у силовій вертикалі, у Контролю ще багато відділів у всіх основних службах. У Москві, що на вулиці Гончарній, 2, знаходиться відділ КРУ МВС. На набережній Фрунзе, 22/2, знаходиться КРУ Міноборони РФ.

Хоча при путіні відбір на керівні посади в його найвідповідальніший орган влади — Контроль, став тотально жорстким, і зараз на чолі там людина з Контори, і на керівних посадах там зараз переважно люди Контори, мало хто з цих нудних сірих людей вміє ефектно битися або влучно стріляти. Для цього вони використовують інші служби, які самі контролюють. Найважливіше інше. У абсолютно корумпованій системі, де виділені зверху величезні гроші можуть бути розкрадені навіть не на 100%, а 200% — тобто. наприклад, використані в іншому злочині проти системи, в іншому проекті, де можна розікрасти ще більше грошей, тільки Контроль може гарантувати, що «національні проекти» та інші проекти ДУСП працюватимуть. З погляду управління саме Контроль підтримує систему і веде війну проти України.

При цьому професійних аудиторів та менеджерів, які можуть успішно працювати на такому рівні, не так вже й багато. Так, можна когось узяти з «президентської сотні» кадрового резерву, перевести з Контори чи іншої відповідної закритої касти, але, як свідчать численні провали військової галузі РФ, Контроль погано масштабується, при цьому відразу зменшується його ефективність.

Для такої роботи, такого рівня влади, відповідальності та хабарів підходять далеко не всі. Нові кадри для розширення Контролю готує ДАУ, МДУ та МДІМВ мають відповідні факультети, і в першу чергу, це робить РАНХіГС при Президентові РФ. Щоб знизити ефективність Контролю, потрібно також знизити ефективність цих закладів.

Є ще одне джерело додаткової інформації про те, як будувався Контроль, як його побудовано зараз і на яких принципах працює. Якщо ви ще не читали книгу Віктора Суворова «Контроль» – рекомендую прочитати у будь-якому перекладі. Зверніть увагу, що основна частина «Контролю» Суворова зовсім не про ті департаменти Контролю, про які ми тут говоримо. Вона про відділи, які він контролює, про погоні, перестрілки, секретних агентів та таємні поїзди, що носяться таємними залізницями. Усе це – антураж. Я не говорю про те, що в РФ не може існувати уся ця дичина на кшталт секретних підземних залізниць — знаючи росіян, можна повірити, що й таке там може бути.

Але це лише зовнішні ефекти. Основна небезпека Контролю — у зовсім непримітних, сірих людях, які мають абсолютну владу, і у тому, як вони при цьому поводяться. Ось на це я б запропонував у першу чергу звертати увагу у Суворова. І також зверніть увагу, що і героїня книги, і її реальний справжній прототип — Евіта Дуарте-Перон, прийшли до Контролю саме через профспілку. Так працює перша ланка набору у Комінтерні — через «союзи дружби», посольства, консульства та профспілки.

Так, про тотальну ефективність Контролю мова зовсім не йде, це дуже неефективна машина, проте вона цілком працююча, жахлива і продовжуюча вбивати. Ті з нас, що виховані ще військовою машиною СРСР, часто фокусуються на розрекламованих РФ збройових новинках на кшталт Армати, Checkmate, ПАК ФА, Курганця чи Термінатора, які обернулися величезними провалами, корупцією та неймовірними сумами розкрадених грошей. Це також робота Контролю, його помилки.

Тим не менш, велика частина фінансування, яка завдяки тому ж Контролю не пропадає шляхом до військових підприємств, йде на більш успішні проекти — в основному вони стосуються виробництва боєприпасів, відновлення зі зберігання старої радянської техніки та модернізації існуючих моделей озброєння, переважно теж радянських. Контроль загалом більш успішний у доопрацюванні старої радянської техніки, використанні «паралельного імпорту» для отримання західних верстатів та запчастин, використанні китайських запчастин та технологій для виробництва дронів та засекреченому централізованому замовленні ще більш важких китайських дронів. І ось це може бути набагато небезпечніше.

Сучасний «контроль» Російської Федерації включає наступні керівні управління та служби прямого підпорядкування (список неповний, є ще відділи Контролю та в інших службах):

1. Контрольне управління Президента РФ — керівник: голова Контрольного апарату президента РФ (Дмитро Владиславович Шальков, інформація про службу має обмежений доступ).
2. Федерація Незалежних Профспілок (ФНПР) — керівник: голова ФПНР (Михайло Шмаков, діє під контролем КРУ РФ).
3. Міністерство закордонних справ РФ – керівник: міністр МЗС (Сергій Лавров, діє під контролем КРУ РФ).
4. Центральний банк РФ — керівник: голова Центробанку (Ельвіра Набіулліна, діє під контролем КРУ РФ).

Далі буде про найбільшу у світі терористичну організацію, яка прямо підпорядкована Контролю. Це лише один з його відділів, але, можливо, найнебезпечніший для зовнішнього світу. Будь ласка, додавайте деталі, виправляйте, коментуйте, так можна зібрати більше інформації про больові точки противника.

Попередню частину серії «Больові точки РФ» читайте тут:

https://site.ua/maxim.melnik.13893/bolyovi-tocki-rf-castina-2-yamalskii-xrest-i095xmv