Вертикаль

Вперше було опубліковано на Лінії оборони.

Коли живеш у скляному домі, не варто кидатися камінням. РФ вирішила робити саме це, коли бомбардувала аеродроми та системи ППО України у лютому 2022, коли хотіла «вдарити по центрах прийняття рішень» після потоплення крейсера Москва навесні 2022, коли хотіла заморозити Україну взимку 2022. Але Україна витримала. А от самі кацапи забули, що РФ — шалено централізованій система і у ній є багато больових точок, в тому числі в управлінні, виробництві, транспорті, інформації та інфраструктурі.

Економічний апарат супротивника абсолютно централізований, усі нитки управління тягнуться у Москву. Тому що насправді РФ — це не країна, а столиця, що паразитує на окупованих колоніях. Якщо це не абсолютно необхідно, як із нафтогазовидобувною промисловістю, Москва навіть не ризикує довіряти ключові рішення та стратегічні підприємства далеким окупованим територіям – хто знає, коли там усе піде шкереберть.

Через це багато стратегічних військових підприємств та їх підрядники або підтягнуті ближче до Москви, або зосереджені безпосередньо у Підмосков'ї, як максимум — знаходяться на Уралі. Є у кацапів таке поняття — «європейська частина росії», що б ця дурниця ні значила. Сама ж столиця теж складається з центру — відносно невеликого мозку, що живе і дихає війною, і великого серця — передмість, що живлять мозок військової машини і забезпечують його запасами. А у центрі мозку знаходиться їхня силова вертикаль, вершина управління війною – Стара площа та її служби.

Централізація та особливості колоніальної політики РФ призвели до організації служб у провінціях за таким же централізованим принципом — усе більш-менш стратегічне робиться зі «столиці» колонії та підключено до Єдиної енергосистеми, центральної системи газопостачання, водопостачання, опалення та ЖКГ. Заводи, що виробляють ракети, вибухівку та бойові літаки, безпосередньо підпорядковуються Мінпромторгу та контролюються Військово-промисловою комісією. Це працює і щодо населення, існують закриті касти, такі як перша сотня резерву управлінських кадрів президента РФ. Саме з цієї касти, наприклад, походить Мантуров, голова Мінпромторгу РФ, який менш відомий, ніж голови спецслужб, але не менш небезпечний.

Ця система розрахована на те, щоб бути стійкою, розрахована на війну. Якщо вийде з ладу голова служби, є заступник, якщо вийде з ладу і він – перший помічник голови і так далі. Якщо вийдуть з ладу головні потужності з виробництва зброї чи вибухівки, чи електростанція, яка живить військовий завод, є другі за потужністю підприємства. Єдина енергосистема балансуватиме електростанції, що вийшли з ладу. Але через їхню божевільну систему засекречування та недовіри перший помічник ніколи не знає більше чверті того, що знає глава служби.

Друга військова потужність у регіонах ніколи не має більше половини ресурсів у порівнянні з головною ближче до Москви (якщо це прямо не обумовлено природними причинами, наприклад, з нафтогазовою галуззю це не так). І так далі. Так, послабити вертикаль – це непросте завдання, але вона має больові точки, які дозволять при додатку досить реалістичних зусиль послабити її наполовину, або якщо ми зможемо задіяти ресурси та допомогу союзників – на три чверті.

Сучасна «вертикаль» РФ включає Адміністрацію президента, Контрольне управління під керівництвом Дмитра Шалькова, яке підпорядковується безпосередньо президенту (інформація про структуру управління має обмежений доступ), служби, які діють безпосередньо під контролем та управлінням Контролю – ФНПР, МЗС, Нацбанк. Цей виділений контроль потрібний як для того, щоб жорстко контролювати фінансові потоки, так і для того, щоб фінансувати не лише «звичайні» військові підприємства, а й дуже специфічні ідеологічні та терористичні організації, наявність яких дуже не подобається іншим державам.

Окремі структури РФ — це Генштаб та ряд спецслужб та міністерств, які також працюють на війну. Це ФСБ, ГРУ, СЗР, ФССЗІ, ФСК, ГШ ЗС, Міноборони, Інформаційні війська ЗС РФ, МВС, Мінпромторг, Мінтранс, Росатом та Газпром. І всі ці служби також діють під контролем Президента РФ. Оскільки в економіці РФ практично все або повністю державне, або дуже жорстко контролюється державою, решта економіки також знаходиться в полі діяльності Контролю та практично повністю управляється безпосередньо Адміністрацією президента.

Сучасна «вертикаль» РФ включає такі головні керівні управління та служби:
1. Адміністрація Президента РФ — керівник: президент РФ (путін).
2. Контрольне управління Президента РФ — керівник: голова Контрольного апарату президента РФ (Дмитро Шальков, інформація про структуру управління має обмежений доступ).
3. Федеральна служба безпеки (ФСБ) — керівник: директор ФСБ (Олександр Бортников).
4. Головне розвідувальне управління (ГРУ) — керівник: начальник ГРУ (Олександр Міщенко).
5. Служба зовнішньої розвідки (СВР) — керівник: директор СВР (Сергій Наришкін).
6. Федеральна служба спецзв'язку, інформації та захисту інформації (ФССЗІ) — керівник: директор ФССЗІ (Сергій Безруков).
7. Федеральна служба охорони (ФСО) — керівник: директор ФСО (Дмитро Коченков, діє під контролем КРУ РФ).
8. Федеральна служба контррозвідки (ФСК) — керівник: директор ФСК (Михайло Фролов).
9. Головне управління спеціальних програм Президента РФ (ГУСП) — керівник: начальник ГУСП (Михайло Фролов, також обіймає посаду директора ФСК).
10. Генеральний штаб Збройних сил РФ — керівник: Генеральний штаб ЗС РФ (Валерій Герасимов).
11. Міністерство оборони РФ — керівник: міністр оборони (Сергій Шойгу).
12. Інформаційні війська Збройних сил РФ — керівник: командуючий Інформаційними військами (Михайло Мізін).
13. Міністерство внутрішніх справ РФ — керівник: міністр МВС (Володимир Колокольцев).
14. Федерація Незалежних Профспілок (ФНПР) — керівник: голова ФПНР (Михайло Шмаков, діє під контролем КРУ РФ).
15. Міністерство закордонних справ РФ — керівник: міністр МЗС (Сергій Лавров, діє під контролем КРУ РФ).
16. Центральний банк РФ — керівник: голова Центробанку (Ельвіра Набіулліна, діє під контролем КРУ РФ).
17. Міністерство промисловості та торгівлі РФ — керівник: міністр Мінпромторгу (Денис Мантуров, діє під контролем КРУ РФ).
18. Міністерство транспорту РФ — керівник: міністр Мінтрансу (Віталій Савельєв, діє під контролем КРУ РФ).

У таких жорстко централізованих системах неможливі розвиток та ініціатива, лише деградація. Але ці системи не тільки можливі, а й дуже стійкі в умовах тотального поневолення та зубожіння населення (КНДР), чи величезних зовнішніх інвестицій (Китай), чи експлуатації сировинних колоній (РФ, Іран). У таких системах дуже важливі контроль та репресивний апарат, і вони працюють тільки поки усі вниз за харчовим ланцюжком працюють на уряд, отримують ресурси від уряду і бояться непримітних, сірих людей з Контролю, які можуть будь-якої миті ці ресурси відібрати.

Послаблення вертикалі можливо за умов ослаблення ключових її точок на кшталт Нацбанку, радикальної зміни макроекономічних політик, на кшталт кредитної політики, за рахунок послаблення кацапської агентури у світі, якою займається Комінтерн, а також — за рахунок ослаблення Контролю. В умовах санкцій та зниження попиту на основні ресурси РФ для того, щоб позбавити її можливості вести агресивну війну, не обов'язково тотально знешкоджувати ключові індустрії або контрольні служби, реальними задачами можуть бути зниження ефективності, компетентності ключових керівників, мотивації а також фінансового забезпечення. Усі ці питання потребують подальшого дослідження.

Далі — про те, які основні больові точки РФ нам вже відомі, наприклад, скільки далекобійних ракет потрібно, щоб зупинити заводи РФ, що виробляють вибухівку. Також, будь ласка, додавайте деталі, виправляйте, коментуйте, так можна зібрати більше інформації про больові точки противника.

Наступну частину серії «Больові точки РФ» читайте тут:

https://site.ua/maxim.melnik.13893/bolyovi-tocki-rf-castina-2-yamalskii-xrest-i095xmv