site.ua
член клубу

Прогулюючись по фб, бачу, що дуже багато людей дивно розуміють деякі питання суспільних та державно-політичних відносин.

Отже, всього декілька питань.

1. Демократія - це влада народу. Тому треба усе питати в народу через референдум.

Перше - так, друге - ні. Начитався мільйон коментарів та дописів про те, що ринок землі треба було розглядати на референдумі, бо як так - у народіу не запитали.

Шановні, у тім і справа, що демократія буває різних видів. В тому числі представницька та пряма. Остання - це референдуми, а представницька - це вибори депутатів різних рівнів. Чи ви думали, що вибори депутатів - це так, просто надання права працювати 450 депутатав у ВР та тисячам по місцевих радах? Вони - ваші й наші представники, тобто - народ. Те, що вони вирішують у ВР - вирішує народ. Відразу на заклики щодо "а ось Майдан"... - Майдан був виразом незгоди з куром України. Бо ніхто не давав права депутатам та владі розвертати курс - жодна партія (крім комуністів) не оголошувала своєю ідеєю йти до Росії, а не до ЄС. Тобто дії депутатів змінилися вже після обрання. Щодо ринку землі, - то СН, Голос та ЄС ніколи в програмі не виступали проти нього. Мало того, СН, наскільки знаю, це робила однією з основ. Тому оце "у людей не спитали" - забудьте. Ще й як запитали минулого літа, й отримали підтримку - монобільшість в результаті.

Щодо референдуму, - то це взагалі дуже цікаве питання. Найкраще в сучасних медійних умовах референдум може слугувати будь-яких цілям тих, хто його проводить, включно з встановленням диктатури. Тому оць це "народовладдя" - це відголосок дуже "народного" і "демократичного" режиму СРСР.

2. Що вирішила більшість - це і правильно.

Помилка в основі. Те, що вирішила більшість - не правильно, а домовлено. Тобто більшість просто вирішує. А що правильно - те вирішує історія. На те вони і є - досвід, освіта, уми різних ґатунків та рівнів. Більшість свого часу вибирала Гітлера, більшість воліє розкуркулення олігархів та шибениць для них.

3. Антикорупціонери, волонтери, військові, колишні "свої" політики - це непогрішні, найчесніші особи, які завжди говорять правду й помилятися не можуть.

Смішно, що досі є такі думки. Але вони є . Ну що ж. Ідолопоклонство ніхто не відміняв, я тут безсилий щось казати.

4. В США (Франції, Італії) чи в Західних країнах роблять якось так - значить нам теж так треба.

Стосується всього - від державних справ до особистої поведінки. Звісно, США чи інші країни далі зайшли у справах розбудови держав, але сліпо повторювати їхні дії без контексту - це просто карго-культ. А дії народів цих країн (протести, чи якісь дії проти карантину, і т.п.) - дивіться пункт 2, він одинаковий для усіх.

Наразі - те, що кидається в очі.

Побачимось.

---

Телеграм-канал https://t.me/kolybabloginfo

Блог https://mkolyba.wixsite.com/kolybablog

maksym.kolyba
Максим Колиба

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації