«Укрпошта – головна пошта країни» – таке гасло красується на її вебсайті, де також зазначено, що «засновником і акціонером АТ „Укрпошта“ є держава в особі Міністерства інфраструктури України (хоча на даний час воно називається Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України – Г. М.)». Й як же ж ця «головна пошта країни», за діяльність котрої, як бачимо, відповідає держава, доставляє по Україні кореспонденцію адресатам? А ось так: на розміщених нижче скріншотах добре видно, що рекомендований лист № 20/16 – 2024/150114 із грифом
«УРЯДОВИЙ» на мою – Манчуленка Г. М. – чернівецьку адресу був відправлений Укрпоштою з Києва 08.07.2024 та отриманий під розпис у Чернівцях аж… 15.07.2024, підкреслюю, орієнтовну відстань 531 км між Києвом і Чернівцями рекомендований лист завдяки «головній пошті країни» долав цілих 7 (сім) діб, тобто за 1 (одну) добу (24 години) завдяки «героїчним» зусиллям Укрпошти він осилював приблизно аж 76 км, що відповідає 3 (трьом) км за 1 (одну) годину – просто «шалена» швидкість, яка й дала отакий «блискучий» результат! І тому я вирішив поцікавитися, хто ж за цим результатом стоїть, що то за такий «геніальний» керівник «головної пошти країни», котрий зумів його забезпечити?! Й ним виявився, згідно все того ж вебсайту Укрпошти, Ігор Смілянський, про якого газета КМУ «Урядовий кур'єр» на своїй інтернет-сторінці ще 20 квiтня 2016 року розмістила повідомлення «Гендиректором Укрпошти уряд призначив Ігоря Смілянського», котре містить наступні слова: «Кабінет Міністрів України призначив генеральним директором Укрпошти Ігоря Смілянського. Відповідне рішення ухвалено на засіданні уряду 20 квітня» (тоді КМУ із 14 квітня 2016 року очолював Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман: про нього розповідає моє есе «Щоб то означало?», а саме – P. P. Р. S.). Таким чином виходить, що Смілянський уже 8 (вісім) років і 3 (три) місяці керує «головною поштою країни».
Й після всього цього логічно було дізнатися, яку ж генеральний директор Укрпошти Ігор Смілянський отримує зарплату, забезпечуючи доставку кореспонденції адресатам в Україні зі швидкістю 3 км/год? І от, що виявилося:
1) 8 листопада 2018 року о 18:08 вебпортал «ОBOZREVATEL» опублікував замітку «Оклад 700 тисяч: директор Укрпошти влип у зарплатний скандал», де сказано: «Генеральний директор компанії „Укрпошта“ Ігор Смілянський отримує щомісячний оклад 744 тисячі гривень. Крім цієї суми йому також виділяють преміальні, відпускні та матеріальну допомогу, що істотно збільшує його заробіток. Така інформація випливає з офіційної відповіді Міністерства інфраструктури на запит журналістів. „Заробітна плата Смілянського І. Ю. складається з посадового окладу в 744 600 грн, розрахованого відповідно до Постанови Кабінету міністрів України від 19.05.1999 № 859 «Про умови і розмір оплати праці керівників державних підприємств... (повна оригінальна назва цієї Постанови „Про умови і розмір оплати праці керівників підприємств, заснованих на державній, комунальній власності та об'єднань державних підприємств“ – Г. М.)„, надбавки за роботу в умовах режимних обмежень у розмірі 15% посадового окладу та премії у відсотках за умови виконання умов контракту“, – сказано в документі (за підписом Міністра інфраструктури України В. Омеляна – Г. М.).
Варто відзначити, що деякі листоноші компанії отримують зарплату трохи більше 1 тис. гривень (виділено Г. М.). Така інформація з'явилася в обговоренні ситуації всередині компанії на одному з форумів…»;
2) інтернет-видання "Gazeta.ua" 28 березня 2019 року об 11:38 оприлюднило інформацію «Керівник Укрпошти назвав свою зарплату»: «Зарплата (напевно йдеться про посадовий оклад – Г. М.) голови правління Укрпошти Ігоря Смілянського зросла у 2,5 рази. Раніше становила 333 тис. грн, зараз – 748 тис. грн. „…Місячний оклад – 748 тисяч гривень“, – заявив Ігор Смілянський…»;
3) 10 січня 2020 року о 13:48 перший секретар Національної спілки журналістів України (НСЖУ) Ліна Кущ на своїй Facebook-сторінці повідомила: «Генеральний директор Укрпошти Ігор Смілянський цього року… отримуватиме зарплату в розмірі 1 866 808 гривень 30 копійок на місяць (виділено Г. М.). Із них 716 463 гривень 30 копійок – посадовий оклад, 693 843 гривні 00 копійок – щомісячна премія, 456 502 гривні 00 копійок – інші виплати, передбачені законодавством…
Зарплата пана Смілянського зростала так:
2018 рік – 571 966 гривень 70 копійок на місяць,
2019 рік – 1 427 666 гривень 70 копійок на місяць,
2020 рік – 1 866 808 гривень 30 копійок на місяць…
Для порівняння: середня зарплата рядових працівників підприємства цього року зросте аж на 815 гривень – до 6 031 гривні 30 копійок (виділено Г. М.)„;
4) вебсайт «Українські новини» 14 січня 2020 року о 15:40 розмістив статтю «Генеральний поштмейстер США отримує зарплату нижчу, ніж директор „Укрпошти Смілянський“, де читаємо отаке: „Зарплата генерального поштмейстера Сполучених Штатів Меган Дж. Бреннан з доплатами і пенсією на 23,3 тисячі доларів нижча, ніж зарплата з преміями і доплатами в генерального директора акціонерного товариства «Укрпошта» Ігоря Смілянського (ну, хоч у цьому Україна перегнала США, але якщо говорити без іронії, то така ситуація є ідіотською, оскільки економіка України й близько неспівставна із економікою світової наддержави США, адже валовий внутрішній продукт (ВВП) Сполучених Штатів приблизно у 157 разів більший за український ВВП – Г. М.)…
Так, заробітна плата головного поштмейстера США за 2018 рік становила $290 566 ($24 214 на місяць) без доплат, в той час, як посадовий оклад Смілянського становить $29 853 на місяць (за курсом НБУ – ред.).
З урахуванням пенсій та інших допомог загальна сума виплат Меган Дж. Бреннан становила 662 804 дол. США ($55 234 в місяць) в той час, як сума зарплати Смілянського з урахуванням премії та додаткових виплат становитиме $79 167 на місяць (1,867 млн гривень). …Меган Дж. Бреннан має досвід роботи 33 роки (виділено Г. М.)«;
5) 21 січня 2020 року о 19:18 Укрінформ опублікував матеріал „Анатомія“ зарплати Смілянського: завдяки чому „набігає“ майже 2 млн»: «1 мільйон 866 тисяч 808 гривень. …саме стільки, згідно з фінансовим планом Укрпошти на 2020 рік, отримуватиме щомісяця генеральний директор відомства Ігор Смілянський. Звісно ж, такі заробітки у найбіднішій, як кажуть, країні Європи більш ніж дивують (виділено Г. М.)…
Вперше про „захмарні“ прибутки нових на той час топменеджерів Укрпошти у пресі і соцмережах заговорили улітку 2016-го, коли стало відомо, що „стартовий“ оклад керівника відомства – понад 333 тисячі гривень (333 400 гривень на місяць; про діяльність тодішнього КМУ, очолюваного Володимиром Гройсманом до 29 серпня 2019 року, розказують мої публікації „Конституція України не діє!“, „Про нюанси візиту Прем'єр-міністра України до Чернівців“ та „Від енергетичної безпеки до екологічної небезпеки – один крок! Буковинський погляд на будівництво Дністровського каскаду ГЕС“ – Г. М.)…
При цьому… під його орудою заробляти припинила... сама „Укрпошта“. Якщо, приміром, у 2015 році, до „пришестя“ нового топменеджменту, відомство задекларувало 53 мільйони гривень чистого прибутку. Мало, як для такого підприємства. Але однак добре – у порівнянні із 2016-м, коли вже підлеглі Смілянського відзвітували про 188 мільйонів... чистого збитку. У 2017-му ця сума зросла до 203 мільйонів, у 2018 – до понад 500 мільйонів. І лише торік підприємство вперше за нового керівництва вийшло „у плюс“, отримавши 600 мільйонів чистого прибутку. Як-то кажуть – не минуло й трьох років... То і справді – чому б не спрямувати приблизно чверть усього доходу багатотисячного підприємства на зарплати керівникам?..
…9 334. Саме стільки керівник Укрпошти заробляє за годину перебування на роботі. Не помилимося, якщо констатуємо: мільйони наших співвітчизників лише мріють про таку... місячну зарплату. І вже точно – більше половини українських пенсіонерів хотіли б отримувати такі виплати – бодай раз на два місяці (так звану пенсійну „реформу“ запровадив зрадник України Янукович зі своїми владними поплічниками, антинародну спрямованість котрої демонструє моя робота „Команда ТАЯ, що на людей чхає…“, й „удосконалив“ її також, як і януковичівська антиукраїнська зграя, через порушення Конституції України (а конкретніше – статті 21 „Усі люди є вільні і рівні у своїй гідності та правах. Права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними“ й частин 2 та 3 статті 22 Основного Закону України „Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані.
При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод“; вказані норми означають, що вихід на пенсію у 63 та 65 років є антиконституційним, оскільки до того часу законом при наявності певного трудового стажу був установлений пенсійний вік 55 років для жінок і 60 років для чоловіків) уряд на чолі з Гройсманом, в якому ідеологом такого „вдосконалення“ був Міністр соціальної політики України Андрій Рева (тому цю „вдосконалену реформу“ можна назвати пенсійною „реформою“ Гройсмана – Реви), за підтримки Верховної Ради України 8 скликання, котра, окрім цього, відзначилася ще й іншими своїми „видатними“ рішеннями, показаними на сторінках моїх матеріалів „Куди нас ведуть?“, „Згадаємо всіх зрадників поіменно!“ (безпосередньо P. S. і P. P. S.) та „Непрофесіоналізм і політична шизофренія“ (щодо виборів Прєзідєнта РоССіі) – виділення й примітка Г. М.). Аби усвідомити „прірву“ між тим, як держава оцінює працю тих, хто на неї працює, ще кілька спостережень і підрахунків:
1. 6 тисяч гривень – середньомісячна (лише обіцяна на нинішній рік) зарплата підлеглих Смілянського, українських поштарів, – це 38 хвилин роботи їхнього керівника (виділено Г. М.);
2. Аби отримати середню місячну зарплатню вчителя, Ігорю Смілянському доведеться попрацювати (із незабороненими перекурами, телефонним розмовами з дружиною, задоволенням фізіологічних потреб – топменеджери, як і принцеси, також ка...ють) 52 хвилини;
3. Середня зарплата Прем'єр-міністра… у 2019 році (60 479 гривень) „коштуватиме“ Смілянському 6,5 годин роботи (виділено Г. М.)…
У скільки годин (а найімовірніше – хвилин) роботи Ігоря Смілянського держава й роботодавці оцінюють вашу місячну працю, рахуйте самі...
Загалом же автор не належить до тих, хто, почувши про чужу високу зарплату, починає плюватися і використовувати ненормативну лексику. Автор прекрасно розуміє, що праця топменеджерів підприємств, які, по суті, охоплюють цілу галузь, має оплачуватися належним чином (виділено Г. М.). І їхні доходи справді повинні у 20 – 30 разів перевищувати розмір середньої зарплатні по країні… Але... зарплата ледь не удвічі більша, ніж у Президента США, і у 50 разів вища, ніж у глави Української держави (виділено Г. М.), – це не перебір?
„Не перебір“ – навіть так сказав би автор, якби продемонстровані керівництвом Укрпошти КРІ (англійською Key performance indicators – Ключові показники ефективності – Г. М.) справді вражали. Приміром, підприємство на порядок збільшило прибутки, а не переводило тисячі працівників на роботу на 0,25 окладу... І аби „середній“ оклад у відомстві був... ну хоча б 30 – 40 тисяч гривень. І аби результати роботи забезпечувалися за рахунок інновацій, зміни підходів, цільових капіталовкладень, а не пошуку відділень, які б іще можна було закрити, чи товарів (мийних засобів, крупів, канцелярії), які листоноші, немов „представники оптових компаній“ разом із пенсіями розносять по оселях українців – для додаткового заробітку для свого підприємства і, схоже, „на зарплати начальству“...»;
6) інтернет-сайт "Zaxid.Net" 20 лютого 2020 року о 12:28 оприлюднив повідомлення «Голова Укрпошти Ігор Смілянський заробляє 836 тис. грн щомісяця»: «Середня зарплата на Укрпошті становить 6400 грн.
Генеральний директор державної Укрпошти Ігор Смілянський заявив, що його зарплата у 200 разів перевищує мінімальну зарплату, яку отримують звичайні поштарі. При цьому, згідно з фінансовим планом Укрпошти, Смілянський має отримувати 1,86 млн грн з урахуванням премій (виділено Г. М.)».
7) 7 лютого 2022 року о 10:32 «Українські новини» на своїй інтернет-сторінці розмістили інформацію «Скоригована зарплата директора „Укрпошти“ Смілянського за грудень 2021 року становила 1,3 млн гривень», в якій читаємо наступне: «Згідно з оновленими 4 лютого даними, Смілянському у грудні нараховано за посадовим окладом 695 232 гривні. Надбавка за роботу в умовах режимних обмежень склала 104 284 гривні, а оплата відпусток, індексація – 531 759 гривень. Таким чином, зарплата гендиректора Укрпошти за грудень (2021 року – Г. М.) склала 1,331 млн гривень (1 331 275 грн – виділення й примітка Г. М.).
Нагадаємо, до корекції у компанії повідомили, що за грудень 2021 року Смілянський отримав 492 тис. гривень (491 876 грн: за посадовим окладом нарахували 427 556 гривень, надбавка за роботу в умовах режимних обмежень становила 64 133 гривні та індексація – 187 гривень; себто виходить, що спочатку розмір зарплати був занижений у 2,7 рази: як таке може бути?! – Г. М.)».
8) "OBOZ.UA" («ОBOZREVATEL') 3 квітня 2024 року о 04:00 опублікував допис „В Україні у держкомпаніях платять мільйони на місяць: вигідно бути не прем'єром чи спікером, а головою автобази чи Нафтогазу“, де сказано таке: „В Україні міністри, які відповідають за цілі галузі, отримують у десятки разів менше, ніж директори держпідприємств…
Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури… відповідає за одну з найдорожчих галузей економіки. Він займається не тільки інфраструктурними проєктами, але і відновленням країни. Минулого року щомісячно… у середньому отримував 81 210 грн. Цьогоріч, згідно з даними дашбордів, керівництво відомства заробляє 104,6 тис. грн, а звичайні спеціалісти – 25 тис. грн.
У рази більше заробляють на підприємствах, що належать Міністерству…
Ігор Смілянський, голова Укрпошти, декларацію не заповнює, зарплати підприємство перестало публікувати ще на початку 2022-го. У грудні 2021-го він отримав 695 232 грн окладу, 104 284 грн надбавки та 531 759 індексації (у сумі це 1 331 275 грн)…
Головний менеджер країни (Прем«єр-міністр України і очільник КМУ – Г. М.) Денис Шмигаль (моє дослідження „Як цей клієнт на самокаті виявився прем'єром…“? Або від Гончарука – до Шмигаля і, вкупі з брехнею та брехунами, до…» стосується його безпосередньо: 29 серпня 2019 року після Володимира Гройсмана главою нового уряду став Олексій Гончарук, якого, у свою чергу, 4 березня 2020 року замінив Денис Шмигаль – Г. М.) задекларував зарплату в розмірі 81 237 грн. Він відповідає за економіку, соціальну, комунальну сферу, медицину й освіту країни. Під час війни від роботи уряду (котрий виступає із неоднозначними ініціативами, що засвідчує моя праця «Зе-КМУ заохочує колаборанство?!» – Г. М.) також залежить і забезпечення потреб військових.
…спікер (Голова – Г. М.) Верховної Ради Руслан Стефанчук, який обіймає одну з трьох найвпливовіших посад у країні (відповідно до Конституції України він є другою посадовою особою в державі після Президента України: про нього та очолюваний ним парламент можна дізнатися багато цікавого із моїх робіт «Зелена» влада «слуг народу» – Зе-слуг злигАлася з біло-синьою нечистю – «слугами народу» Януковича!“, „Зе-ідіот Руслан Стефанчук, ПНХ зі своїми антиконституційними парламентськими виборами 2023 року!“ і „Така «законотворчість» Зе-парламенту й Зе Україні не потрібна!“ – Г. М.), минулого року заробляв у середньому 79 тис. грн на місяць. Водночас директор автобази управління справами Верховної Ради…, який забезпечує Стефанчука і його колег транспортом, за той самий період у середньому заробляв 132,4 тис. грн. А все тому, що автобаза – окреме державне підприємство. Тому зарплати тут можуть бути вищими, ніж навіть у перших осіб держави…
Система оплати праці не стимулює українців працевлаштовуватись в органи влади та брати участь у реформах».
Й на такому невтішному поштовому тлі Зе, ганебну сутність влади котрого показують мої попередні публікації «Від владних Зе-ідіотів можна очікувати чого завгодно, але такого ідіотського цинізму я ще не бачив!» і «Отакими безпардонністю й жлобством відзначилися ці представники ідіотської Зе-влади!», видав Указ Президента України № 593/2022 «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня Незалежності України» від 23 серпня 2022 року, в якому зазначено: «За значні заслуги у зміцненні української державності, мужність і самовідданість, виявлені у захисті суверенітету та територіальної цілісності України, вагомий особистий внесок у розвиток різних сфер суспільного життя, відстоювання національних інтересів нашої держави, сумлінне виконання професійного обов'язку постановляю:…
нагородити орденом „За заслуги« ІІІ ступеня…
СМІЛЯНСЬКОГО Ігоря Юхимовича – генерального директора акціонерного товариства „Укрпошта“, м.Київ».
Враховуючи усе викладене вгорі про «головну пошту країни» та її генерального директора, висновок може бути лише наступним: з такою доставкою Укрпошта – це не «головна пошта країни», а ганьба України!