Зібрати гроші – купити машину – перегнати її на фронт. Приблизно такий уявляє собі волонтерський ланцюжок більшість людей, забуваючи або не знаючи про одну з ланок.

Зібрати гроші – купити машину – відремонтувати машину – перегнати на фронт.

Отак насправді це виглядає.

Практично всі машини, які купують волонтери — не нові. Дуже багато — дуже не нові. Машина, що проходила дорогами Європи менше десяти років у цьому потоці — рідкість і зрозуміло, що кожна машина, яка в'їхала в Україну, вирушає на станцію техобслуговування — щоб зрозуміти, як довго вона зможе допомагати нашим хлопцям на фронті.

Я вирішив на на нашому прикладі розповісти, який обсяг роботи виконують ті, хто допомагають волонтерам відправляти машини на фронт.

Отже: Mitsubishi L200, 2003 року придбана у Великій Британії, приблизно за 5 000 $. Як бачите — машині вже 20 років, але вона благополучно дісталася Києва і вирушила на СТО Autocomp на Академіка Паладіна.

Розміщу пару світлин, щоб було видно, в якому стані перебувала машина, а точніше, її ходова.

     

     

Природно, що це треба було усувати.

Нижче я розміщую список лише деяких видів робіт, які довелося провести з авто. Повний список є за посиланням https://autocomp.com.ua/donate/page/15137379.

Отже

Заміна підвісної опори через ШРКШ

Заміна колодок і дисків гальмівних передніх

Кріплення захисту картера двигуна

Зняття/встановлення радіатора охолодження

Заміна гофри

Демонтаж/монтаж валу карданного

Заміна ремкомплекту суппорта переднього 2шт.

Заміна хрестовин валу карданного (під кернення) Т1

Заміна ременя обладнання навісного 3шт.

Заміна ременя ГРМ і роликів

Диск гальмівний

Комплект тормозных колодок, дисковый тормоз

Опора підвісна

Хрестовина вала карданного

Фара LED СТГ прямокутна 30W

Ремкомплект направляючої супорта гальмівного

Повна заміна шин

І це, повторюся – далеко не повний перелік.

Ну, і фарбування, після якого машина набула остаточного, «бойового» вигляду.

Окремо хочу підкреслити, що Mitsubishi, яку нам пригнали — далеко не «убита» машина. Цілком звичайний середній випадок.

Що хочеться сказати, підбиваючи підсумок?

Волонтерам: замовляйте машини 10-12-річні.. Так, при купівлі вона обійдеться трохи дорожче, але ці гроші з лишком компенсуються витратами на ремонт, часом, який витрачено на пошуки запчастин, та й вартістю цих запчастин.

Співробітникам СТО, які допомагають волонтерам, роблячи ремонт за собівартістю, а, може, й нижче – величезне вам дякую! Ця для багатьох неочевидна ланка насправді є критично важливою для безпеки наших бійців. Машина, яка встане в критичний момент — це катастрофа, і саме ви робите все, щоб цього не сталося.

Ну і тим водіям, яким потрібний ремонт – заїжджайте на ті СТО, які допомагають нашій армії. По суті, за ваш рахунок, вони можуть продовжувати цю роботу. Ваші гроші допомагають платити працівникам зарплати та ремонтувати далі волонтерські машини.

А тим, хто не має автомобілю, але захотілося закинути будь-яку суму на СТО, ще раз даю посилання https://autocomp.com.ua/donate/page/15137379