Як свідчать міфи, у Давній Греції не було міністерства охорони здоров'я, безоплатної медицини, різних рівнів медичної допомоги, системи госпітальних округів і т.п. речей :-).

У богів та напівбогів — були одні можливості для лікування, у царів та героїв — інші, а у простолюду... Ну як майже завжди і скрізь :-).

Медична реформа (чи, принаймні, спроба її проведення) мала на меті дещо зменшити цю несправедливість. Але закінчилась печально для «реформатора» — бога лікування Асклепія.

«Першоескулап» спочатку практикував традиційну ("народну") медицину. В районі міста Епідавр він приймав хворих, рекомендуючи їм приймати відвари з трав, не цуратись фізичних нагрузок, дотримання дієти та періодичного санаторно-курортного лікування.

З часом до цього додалися психотерапія і гіпноз.

5f4b993b50f36.jpg

Але у якісь момент він "перейшов межу" і настільки розвинув свої вміння та практики, що почав воскрешати померлих (у тому числі – й беручи за це винагороду від родичів небіжчика).

Після скарг бога смерті Танатоса на те, що такі дії руйнують світовий порядок, Зевс знищив Асклепія своєю блискавкою. У відповідь, батько Асклепія, Аполлон, винищив всіх циклопів (саме вони кували блискавки для Зевса).

Щоб запобігти подальшому розгортанню конфлікту між богами-олімпійцями, було прийнято компромісне рішення: Асклепія повернули з царства мертвих, але він дав "підписку", що більше не проводитиме реанімацій покійників.


5f4b97a599982.jpg


Загалом же, здоров'я – це найдорожче, що є у людини. Щоб не забувати це, сучасні греки розмістили зображення Асклепія на банкноті найбільшого номіналу — 10 000 драхм (під час переходу на євро у 2002 році за неї давали приблизно 29,5 євро)