НАТО відхилив вимоги Росії. «На засіданні ради НАТО-Росія я підтвердила фундаментальні принципи міжнародної системи та європейської безпеки: кожна країна має суверенне право обирати свій власний шлях» (заступниця держсекретаря США Венді Шерман). «Росія не має мати права вето. ...Також ми не поступимось правом на безпеку наших східних членів» (генсек НАТО Єнс Столтенберґ).
==
Тобто, фактично США свій крок зробили: знов констатували, що з Росією розмовляти немає про що, «вимоги» нереалістичні.

Тепер питання в реакції Кремля: чи це буде спущене на гальмах, чи буде прийнято рішення «задля збереження обличчя» реалізувати погрози. Зокрема, озвучені представником МЗС РФ Ґрушком: «Якщо не вийде парирувати загрози політичними заходами, Росія застосовуватиме військові».

Хоча це може бути просто продовженням поточної політики: пропагандисти, політики, чиновники РФ голосно викрикують погрози на адресу України і обіцяють тотальне винищення, тоді як Путін «витримує виважену позицію» і намагається виступати «добрим поліцейським» в діалозі з Заходом, пропонуючи домовленості.

В будь-якому випадку, подібні заяви представників РФ на офіційному рівні мали би спонукати Україну як мінімум до певного рівня мобілізації армії і дотичних структур (і ні, це не про постановку жінок на облік).
==
Ґрушко, крім іншого, відверто потролив Україну щодо недотримання принципу «ні слова про Україну без України»: «Я іноді не розумію заяв наших партнерів. Так, я читав, що пан Блінкен заявив, що „ні слова про Україну без України“. Але сьогодні наші партнери обговорювали Україну, напевно, півтори години із чотирьох відведених. Ось реальність».

На жаль, це факт. Як фактом лишається і мовчання офіційного Києва на озвучені погрози Кремля і підтримку США та НАТО.