Певний, невстановлений фігурантами нашої бази переслідувачів, час я маю честь бути причетним до громадської ініціативи «Правотворець» і 14 січня був одним з тих, хто презентував її суспільству. В цьому тексті я хочу дати детальні пояснення щодо нашого сайту, як їм користуватися та чим можна допомогти.


Почну з загального опису: наш проект є систематизованою базою даних політичних репресій і тих, хто їх здійснює. Важливо дуже останнє, оскільки в усі часи влада, яка вдавалася до подібних методів тиску, робила це за допомогою інструментів у вигляді прокурорів, слідчих, суддів, експертів тощо. І ці всі виконавці зазвичай є маловідомими суспільству, або — прямий зв'язок між тим, що вони роблять і, наприклад, їх статками не завжди простежується.

На Правотворці це все зібрано докупи і систематизовано. І в процесі наповнення було помітно кілька цікавих тенденцій. Наприклад, є судді чи прокурори, які слухняно виконують вказівки кожної влади і, що характерно, кожна наступна не відкидає їх послуг. Яскравий приклад — суддя Сергій Вовк, який вже «дарував» країни разом з іншим Вовком термін «вовче правосуддя». Що з ним не пробували зробити — він і досі «судить». Читайте і насолоджуйтесь: https://pravotvorets.info/2020/11/20/serhiy-vovk/

Ще один характерний приклад — поліцейський Вадим Дзюбинський. Який у 2020 році «раптово» реєструє на свою дружину купу недешової автотехніки: DODGE RAM-1500, MERCEDES-BENZ GLC 220D, HARLEY-DAVIDSON FLHX. За три місяці. Або заступник Генерального прокурора України Ігор Мустеца, який реєструє Volkswagen Tiguan на літню няню. Чи прокурор Олександр Лукашенко, який спромігся купити квартиру в Києві за 5 (!) гривень.Ще раз підкреслю — це не вигадали волонтери, що наповнювали сайт, все це є у відкритих джерелах і журналістських розслідуваннях.

Також важливий розділ сайту «Правотворець» — календар судів і подій, пов'язаних з правозахистом. Особливо це корисно має бути для журналістів, які висвітлюють подібні процеси. В поєднанні з хронологією по кожній справі — це готова «вікіпедія політичних репресій».

Наразі на сайті є п'ять повних кейсів політичних репресій і ще кілька — в роботі та опрацюванні. Звісно, проект не буде обмежуватися тільки тим, що вже є і можна подати і інші справи на розгляд. Але важливо розуміти, що розглядатися будуть лише ті справи, що мають політичну мотивацію і кримінал не зможе прикритися «Правотворцем», що уникнути відповідальності за майнові чи інші подібні злочини. Тому на сайті є відповідний розділ, де можна заповнити анкети: https://pravotvorets.info/contact/. Але, подаючи інформацію, зважайте на вищесказане і те, що остаточне рішення — за Наглядовою Радою, що буде складатися з авторитетних правників, правозахисників, журналістів та громадських діячів.

«Правотворець» — повністю волонтерський проект, від самого початку і таким і буде залишатися. Ніхто з тих, хто ним займається, ані в публічній площині, ані як волонтер — не належать до жодної політичної партії. І це принципово. Також неупередженість і незалежність можна прослідкувати і по справам, які зараз вже є в роботі: справа Шеремета, по якій переслідують Андрія Антоненко, Юлію Кузьменко та Яну Дугарь;справа Сергія Стерненка; справа ветеранів «Азову» проти Сергій Сивохо, де переслідують активістів Національного Корпусу Сергія Тамаріна, Олександра Демидова та Юрія Каплю; справа Тетяни Чорновіл за «вбивство на Майдані» та справа Андрія Денисенка за нібито «побиття поліцейських» під час візиту в Дніпро Володимира Зеленського. Кожен українець може нас підтримати донатами, реквізити є на сайті. Це важливо, бо це і є наша незалежність.

Наостанок відео, де я також даю деякі роз'яснення щодо проекту.


І пам'ятайте, зараз такі часи, що немає жодних гарантій, що завтра не арештують когось з вас. Бо ви будете трохи схожі на злочинця. Або опинитесь не в тому місці. Або — вас призначать винним, бо треба закрити гучну справу.

Солідарність — для солідарних!