Побачив сьогодні в російських новинах (які я моніторю не просто заради цікавості) інформацію про «російські військові, які виконували завдання у Запорізькій області, 31 липня були доставлені до військового шпиталю, повідомляє Міноборони РФ. У військових спостерігалися ознаки сильного отруєння, обстеження виявило наявність органічної отрути штучного походження».

І пазл зійшовся. Бо описані в новині симптоми збігаються саме з променевою хворобою, а не отруєнням денатуратом, природним ворогом російської армії.

Нагадаю, що 7 серпня вийшла скандальна заява російського генерала Васильєва про «тут буде або російська вільна земля – або випалена пустеля!». Перед цим 5 серпня була екстрена новина, що «російські окупанти обстрілюють Запорізьку АЕС зі ствольної артилерії та РЗСВ всіх типів». Здавалося б, для чого росії, яка планувала перепідключити ЗАЕС до своїх мереж, завезла працівників Росатому на станцію, бити по ній з великим ризиком пошкодити або саму станцію, або місця зберігання ядерних відходів тощо. Для чого робити «випалену пустелю», непридатну для життя територію, там, де ти плануєш панувати? Для чого була ця заява командувача гарнізоном на ЗАЕС, якого зараз заховали аж в Узбекистан?

Тепер відповідь є: з невідомих поки причин витік радіації стався, є багато постраждалих і його погано маскують хімічним отруєнням. Десятки тисяч, якщо не мільйони мешканців України та, можливо, Європи та самої росії в смертельній небезпеці.

Потрібна негайна інспекція МАГАТЕ, щоб побачити, що саме сталося на станції, де витік, які масштаби, що можна з цим зробити.

Нагадаю, що радянська влада перші тижні приховувала масштаби трагедії на Чорнобильській АЕС. Поки наслідки не стали незворотними.

Час всьому цивілізованому світу негайно змусити росію надати доступ місії МАГАТЕ на станцію. Якщо вже почали в російських ЗМІ писати про постраждалих російських військових — значить масштаби такі, що приховати навіть в росії вже неможливо.