Чинна влада уже відкрила стільки скриньок Пандори, що складно перелічити. І одна з найбільших була відкрита на цьому тижні.

На щастя, «перфоманс», як називає захоплення пасажирів автобуса в заручники сам терорист Кривош, закінчився без жертв. Тому всі причетні на цьому хайпанули, здобули собі бали, підняли рейтинг і тд.

Проте цей «щасливий» випадок продемонстрував усім хворим на голову невдоволеним виборцям Зеленського та спецслужбам РФ, які займаються дестабілізацією ситуації в Україні, — інституційна неспроможність.

Так, Володимир Зеленський виконав вимоги терориста і записав відеоролик. Ми отримали від президента України чергове відео, бо інакше керувати державою він не вміє.

Закономірно, що Кривош нічого більшого не вимагав, адже Зеленський більше ні на що не здатний. Але біда в іншому. А саме в тому, що ми побачили першу серію футуристичного серіалу «Чорне Дзеркало».

У вівторок Зеленський «ви*бав свиню». Творці серіалу цим епізодом хотіли показати саме інституційну неспроможність держави. І от майже через 9 років ми на власні очі переконалися в цьому.

Так, перемовини з терористами треба вести. Але їх повинні проводити спеціально навчені люди. Фахівці справи. А не комік, якого недолуга більшість зробила президентом Європейської країни.

Усі цивілізовані держави ведуть перемовини з терористами. І США, і Франція, і Німеччина. І навіть Ізраїль, який навідріз відмовляється це визнавати, веде перемовини з терористами. Але в жодному разі перемовини веде не перша особа держави.

У цій ситуації з заручниками вражає також те, чому спецоперацію «очолив» саме міністр внутрішніх справ Арсен Аваков? Він та МВС не повинні займатися такими подіями. Терористами має займатися СБУ! Але всеміністр думає інакше.

Влучно зауважив головний редактор Цензор.нет Юрій Бутусов, що президента в нас нема. Всіма важливими справами — від коронавірусу до тероризму та оборони — займається глава МВС Аваков.

Після перфомансу Кривоша, кожен психічнохворий, невдоволений відсутністю зп в $4000 чи зростанням пенсій — розуміє, що від президента Зеленського можна вимагати що завгодно.

Від Зеленського можна вимагати назвати Росію ворогом і відправити Медведчука на Ростов, чи приватний літак і 2 мільйони баксів неміченими купюрами. Або ж дороговартісну операцію для родича, адже коштів немає, а близька людина помирає. Чом би не захопити заручників задля благородної справи?

Тож нас усіх чекає кілька складних місяців або ж років. З одного боку пандемія COVID-19, з іншого — тероризм і війна з РФ. А спецслужби держави-агресора сидіти склавши руки не будуть. Тим більше, коли президент іде на будь-які поступки і веде перемовини з будь-ким.