Вот, к примеру, идёт отряд походным порядком. Где должен быть командир? Впереди, на лихом коне. Теперь противник пошел в атаку. Где должен быть командир? — Должен перейти в тыл своего отряда и с какого-нибудь возвышенного места наблюдать всю картину боя. — Наш отряд преследует отступающего в панике противника. Где должен быть командир? Опять впереди на лихом коне. Вот! Соображать надо!

Чапаев

Чимось тактика українських націоналістів подібна до цієї цитати з фільму про червоного польового командира. Адже в момент, коли ворог таки перейшов в атаку, вони немов сидять на якомусь пагорбі. Але я не здивуюсь, що коли цю атаку відіб'ють, вони знову будуть «впереди на лихом коне», щоб розділити лаври переможців.

Дійсно, в Україні відбувся системний реванш. Перерахунок всіх його складових займе багато місця і часу, але для людей яким «не какая разница» це і непотрібно.

Подивіться лише, що відбувається на телеканалі «Наш», який проводить опитування глядачів щодо присвоєння путіну нобелевки як миротворцю, як розпоясалися канали Медведчука, — хотів написати я, але… Саме на цих телеканалах з високою долею вірогідності можна побачити представників тієї ж «Свободи».

А тут ще й трапився вже зовсім комічний випадок. Фейсбук запропонував рекламу «Свободи» про її акцію біля КСУ з вимогою почати розгляд конституційного подання щодо закону про ринок землі. Така лівацька риторика якось не пасує націоналістам, та й на тлі історії з Фокіним або вагнерівцями, або Єрмаком, або з забороною відкривати вогонь ЗСУ, або ймовірної диверсії з пожежами на Луганщині, чи на тлі безперервних спроб змінити мовне законодавство виглядає геть не актуальною і дріб'язковою. Спроба трошки освіжити в пам'яті цю тему виявила характерну картину.

Мало того, що авторами самого конституційного подання є депутати від ОПЗЖ, ще й повідомлення про цю малопомітну акцію «Свободи» під КСУ не вдалося знайти ніде, крім сайтів телеканів ZIK та 112. Причому однакових, передрукованих прес-релізів. За виключенням кількох вже зовсім маргінальних ресурсів, та… Яндексу.

Замість того, щоб піднімати на прапор опір проросійським силам і злочинному альянсу «слуг» з опзж, націоналісти експлуатують сумнівні теми, ще й інформаційно підсвічують їх на ресурсах реваншистів, що інтересах цих таки реваншистів.

У 2015 році неадекватно радикальна акція «Свободи» біля парламенту призвела до загибелі кількох нацгвардійців. Нас лякали що гіві з моторолами будуть засідати у Верховній Раді.

Тепер, коли влада цілком предметно говорить про вибори на окупованому Донбасі, висловлює готовність змінити постанову про вибори на догоду Росії, м'яка і пухнаста «Свобода» максимум — приєднується до загальних акцій протесту. Та й тоді немає впевненості у тому, що кількість партійних прапорів не є більшою за кількість реальних учасників акцій від партії.

Олег Тягнибок заявив, що у відставці Фокіна немає ніякого сенсу, натомість треба судити і його, і Зеленського. Не забувши при цьому копнути попередню владу.

Це типова позиція, коли потрібно прикрити свою бездіяльність.

Арештовуйте, і судіть. Але ви ніколи цього не зробите, бо самі торчите на телеканалах, які цю позицію Фокіна-Медведчука транслюють з дня у день.

https://t.me/bulavkay