Скільки б Алєксандр Усік не стверджував, що він — самостійна одиниця, як в останньому своєму відео, з кожним днем віри в це все менше.

Справжня інформаційна кампанія, фронтменами якої виступили Усик та Ломаченко, ролі, які відведено їм в «російському кіно», переконують, що це не випадковий збіг обставин. Російська церква розвиває контрнаступ, саме російська, а не її філіал в Україні.

Маючи підтримку у самій верхівці нинішньої влади у вигляді заступника голови офісу президента та керівника СБУ, вона зробила очевидний і елементарний з точки зору піару хід, залучивши до цієї кампанії осіб нібито зі сторони, які погодилися стати частиною проекту «антитомос».

Не виключено при цьому, що двоє боксерів, особливо Усік, щиро вірять у те, що роблять. В Усіка вже давно мізки промиті російським православним міфом. Напевно він дійсно є релігійною людиною, але віра — річ тонка, і тут до фанатизму — один крок.

Насправді, ніхто ж не думає, що велика кількість інтерв'ю Усіка на ватних телеканалах — це просто інтерв'ю, так само і що його з Ломаченком заяви в дусі навіть не російської церковної, а кремлівської парадигми, є їхньою вільною творчистю.

Фактично, вони зробили типову для зірок річ — знялися в рекламі певного продукту. Для когось це зубна паста, а для них — московська псевдодуховність.

Тому і для нас важливим мають бути не ці двоє, і не хайп, які вони піднімають, а розуміння, що ведеться системна, покрокова робота для утримання України в російському релігійному полі, що свідомість людей в Україні бомбардують такими персонажами.

Втім, і робиться це по-московські агресивно і кондово, тому скоріше за все, головною цільовою аудиторією проекту є власна паства, яку треба втримати навіть від думок про лояльність до ПЦУ, і тим більше від думок про перехід до неї.

Чи є в цій історії місце Богу? Нема.

https://t.me/bulavkay