Коли вождь зграї промахується, його звуть мертвим вовком, хоча він ще живий, бо жити йому вже залишається недовго — так тлумачив відому фразу «Акела промахнувся» Редьярд Кіплінг, автор книжки про Мауглі.

Після скандального рішення КСУ Зеленський дуже високо підняв ставки. Вимога суддям про відставку, бажання розпустити КСУ, погрози розпуском Раді. Розмови про кровопролиття. Тиск на власну фракцію з вимогою проголосувати закон, зі словами що це «навіть не прохання». І всіма він проігнорований. Не допомогла і стаття у FT, і ефір з плюшевими активістами.

Суд продовжує клепати свої рішення. Закон Зеленського навіть не вноситься до сесійної зали. Разумков влаштував черговий демарш. Європейці наполягають на «розумному» вирішенні проблеми. Посли великої сімки, немов знущаючись, пішли на зустріч до Порошенка, яка тривала вдвічі довше запланованого. А той ще й виступаючи у парламенті прямим текстом назвав Зеленського «жалким».

Мова зараз навіть не про залаштункові процеси довкола КСУ. Якими б вони не були, президент і головнокомандувач не може виглядати як ганчірка, об яку витирають ноги. Тим більше, якщо вірити вже кільком інсайдам, Зеленський був в курсі ситуації, що таке рішення готується. Тобто, щоб програти ініціативу у цьому випадку треба було постаратись.

Як він буде представляти Україну на зовні, якщо світ бачить, що сама карета Зеленського, в який він як триумфатор заїхав на Банкову, перетворилася на гарбуз. А він сам нагадує голого короля. Бо поставив на кін і залишки репутації, і рейтинг, і своє майбутнє.

І проблема ж тут не у чиїхось інтригах, хоча вони є частиною політики. Проблема тут в тому, що сам Зеленський не хоче вірити, що магія його імені закінчилася. А політиком він так і не став.

PS. І продовжує копати собі політичну могилу, влаштовуючи ще одне розведення на фронті після загибелі двох військових.

PPS. Звичайно, ніякий Зеленський не Акела. Більше його поведінка нагадувала і нагадує Табакі.

https://t.me/bulavkay