Весь світ читає новини про перші укази Байдена. А нам можна пофантазувати, якими мали б бути перші кроки Володимира Зеленського після зміни влади у США.

Це цікаво ще й з тієї точки зору, що саме Зеленський дивним чином виявився замішаним у внутрішню американську політику. Отже, йому зараз слід турбуватися не так про інтереси країни, на жаль, а хоча б про власну репутацію і майбутнє.

Отже, українська влада мала б припинити тиск на антикорупційну інфраструктуру і відмовитися від бажання змінити законодавство про НАБУ. Також очевидно, керівництво САП має бути обрано на прозорому конкурсі. Слід припинити переслідування опозиції, закрити висмоктані з пальця справи проти Порошенка.

І до речі, проти Байдена, ага, щодо його розмов з п'ятим президентом України. Адже цю справу до сих пір розслідує Генпрокурорка. І ще в грудні вона заявляла, що експертизи у ній тривають.

Ця справа, саме її існування, само по собі є свідченням втручання в американські вибори.

Напевно Зеленському також слід зайнятись пошуком пояснень, які доведеться надати американській стороні, — чому він особисто на прес-конференції піарив плівки Деркача.

І можливо слід все ж скасувати постанову Верховної Ради щодо створення Слідчої Комісії для розслідування розмов Байдена і Порошенка? Вона до сих пір чинна.

Напевно, треба переглянути не лише ставлення до Прямого, і припинити тиск на телеканал, але й загалом змінити підхід до поняття свобода слова, і поважати роботу розслідувальних журналістських проектів, в тому числі тих, що фінансуються американськими платниками податків.

Не можна навіть сказати, що Зеленському доведеться вибудовувати відносини з новою американською адміністрацією з нуля. Ця точка знаходиться значно глибше. Як співвіднести повернення Нуланд, яка підтримувала Майдан, і призначення Зеленським на відповідальні посади тих силовиків, які Майдан розганяли?

При цьому в Україні наявні політики, які мають з Байденом приязні неформальні особисті стосунки — Порошенко і Яценюк. Відповідно, американці завжди матимуть альтернативне джерело інформації.

Для українських владних та олігархічних кіл, особисто для Зеленського, настає ще один момент істини.

https://t.me/bulavkay