site.ua
топ-автор

Керівник Центру протидії корупції Віталій Шабунін написав емоційний пост про те, що "у Зеленського" готують знищення антикорупційної реформи, що також призведе до різкого погіршення стосунків з міжнародними партнерами. У відповідному законопроекті мова йде про фактичне нівелювання функцій НАБУ щодо розслідування корупції високопосадовців, підрив статусу Вищого антикорупційного суду і натомість розширення повноважень "своєї" ГПУ.

При цьому Віталій задається дивним питанням: "Я не знаю, яка роль в цій ініціативі президента…".

А особливо принциповим є останній абзац: "Якщо навіть після цього Татарова не буде звільнено, значить, кремлівська агентура не просто сидить в офісі президента, вона цим офісом керує".

Ну нарешті. Нарешті реальність, про яку багато сказано і написано, в тому числі і у цьому блозі, починає визнаватися навіть найбільш затятими "Фомами невіруючими".

Коли два роки тому попереджали про подібний сценарій, було смішно, і можна було жартувати на кшталт "а то путін нападьот"... Вже не смішно?

Шабунін принаймні у кількох аспектах не до кінця щирий. По-перше, - причиною підготовки руйнівного удару по прозахідному курсу є не справа Татарова, якого мовляв таким чином хочуть врятувати. Це свідомий крок влади, де Татаров - виконавець. І справді, - причому ж тут президент?

По-друге, - у голови ЦПК не вистачає мужності визнати власну причетність до приведення на Банкову російських агентів. Так все було "погано" за попередньої влади, така була "корупція", так "нічого не робилося", - що тепер треба бити в набат щоб врятувати вибудовану і ефективну антикорупційну систему, яка, як це буває всюди, починає давати результат з часом. І це третє - успіхи в профільній для ЦПК сфері були. Але їх паплюжили у самому зародку.

На пам'ять приходить перший, єдиний, і, думається, останній Давос для Зеленського, під час якого представники ЦПК ледь не співали йому осанну.

Віталій Шабунін згадує про увагу з боку нової адміністрації у США до антикорупційної сфери, і це добре. Можливо, наші міжнародні партнери знайдуть в Україні нових контрагентів - не таких короткозорих, і таких, що здатні визнавати свої помилки.

https://t.me/bulavkay

yevhen.bulavka
Yevhen Bulavka

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації