site.ua
топ-автор

Здається, що намір Зеленського провести "опитування" в день місцевих виборів вже розклали по кісточках як примітивний і нахабний спосіб привести на дільниці свого виборця. Втім, цю затію варто розглядати і у більш далекосяжній перспективі.

Спікери Банкової і "слуг" прямо кажуть про те, що результат такого опитування хоч і не матиме юридичних наслідків, може бути підставою для дій влади. Свого роду "дороговказ вождю", або, як це бувало за часів радянської влади і тепер повторюється прем'єром Шмигалєм - "вимога трудових колективів".

В принципі, апелювання напряму до "народу", в обхід законів, в обхід державних інститутів - це перша ознака авторитаризму. Не випадково питанням номер 1 було озвучено "довічне для корупціонерів". Бо плебсу треба кинути ще одну порцію ненависті, дати ілюзію можливості винесення вироку натовпом і від імені натовпу. Це ще одне підживлення "гніву", але гніву керованого. Адже основний важіль, за допомогою якого Зеленського привели до президентства, і за допомогою якого намагаються там утримати - це емоції.

Тому таке опитування, якщо воно не провалиться, очевидно не останнє. Сама методологія справді дуже схожа те, що вже тривалий час просуває Медведчук. Вона нічим не відрізняється від "референдумів" у Криму або в Донецьку у 14 році. Бо на підставі написаного на коліні "результату" можна спробувати обгрунтувати будь-яке рішення.

Це - замах на конституційний лад. Проблема в тому, що його намагається здійснити президент, гарант Конституції.

https://t.me/bulavkay

yevhen.bulavka
Yevhen Bulavka

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації