І так, за логікою Трампа у війні росії проти України винен не путін, а Байден. Ба більше того, він  навіть розуміє путіна у цьому питанні, бо путін не хотів, аби Україна вступала в НАТО, і Трамп був готовий задовольняти хотєлки путіна.  І Трамп хвилювався, щоб умиротворити агресора. 7 січня на пресконференції у маєтку Мар-а-Лаго він заявив, що можливість вступу України в НАТО була «значною частиною проблеми для росії протягом багатьох-багатьох років». Виходить, Трампа дуже хвилюють проблеми росії і хотєлки путіна, тому він не хоче його розсердити. Тут хочеться пригадати, що він казав раніше:

«Вони могли б відмовитися від Криму. Вони могли щось зробити з НАТО: „Добре, ми не підемо в НАТО«, і у вас була б країна, тому що я вірю, що Путін хотів укласти угоду... Ви знаєте , це те, про що можна було домовитися. Тому що були певні частини, Крим та інші частини країни, де багато людей очікували, що це може відбутися. 

'...' Але ви також могли віддати деякі райони, які схиляються до Росії, де люди говорять російською , ви знаєте, і так далі, і так далі. І ви могли б мати країну ".

Те, що Швеція і Фінляндія вступила в НАТО, — ні путіна, ні Трампа чомусь не бентежило, а от Україна їм обидвом стала поперек горла. Виходить, що гегемоном у цілому світі має бути росія, а США має прислухатися до її хотєлок? Виходить: Якщо путін дозволяє американцям приймати якісь країни в НАТО, то можна приймати, а якщо забороняє — виконувати волю путіна? 

Також Трамп виступає проти дозволу Байдена бити американською зброєю вглиб росії. 

«Навіщо ми це робимо? Ми просто ескалуємо цю війну і робимо її ще гіршою. Цього не можна було допустити.»

За логікою Трампа виходить, що лише путін може в односторонньому порядку ескалувати цю війну?

А щодо НАТО, в ефірі подкасту All In Трамп заявляв наступне:

«Я вже 20 років чую, що якщо Україна піде до НАТО – це буде реальною проблемою для Росії. Я чув це довгий час. Я думаю, що саме тому ця війна розпочалася»

Ось що хвилює Трампа, аби не створити проблем для путіна. Тому зараз виходить, що Трамп виправдовує путіна і навіть розуміє його почуття, звинувачуючи у нападі росії на Україну не путіна, а Байдена:

 «І десь у цей час Байден сказав: „Ні, вони (українці) повинні мати можливість приєднатися до НАТО“.

Що ж, тоді в Росії дехто зʼявляється на порозі. І Я МОЖУ ЗРОЗУМІТИ ЇХНІ ПОЧУТТЯ З ЦЬОГО ПИТАННЯ.»

А те, що під час його відсутності у Білому домі, на порозі росії з'явилися Швеція і Фінляндія, Трампа не турбує, бо путін з приводу цього не протестував? То Трамп путіна повинен питати дозволу — які країни можна приймати в НАТО, а які не можна?

Після того, як журналіст запитав: «Коли саме США заперечували можливість вступу України в НАТО?», обраний президент заявив:

«Я вважаю, що це завжди було зрозуміло... Насправді, я вважаю, що у них була угода, а потім Байден її порушив. У них була угода, яка б задовольнила Україну і всіх інших, але Байден сказав: „Ні, ви повинні мати можливість вступити до НАТО...Байден постійно говорив неправильні речі, і одна із неправильних речей – він сказав, що Україна піде у НАТО… Коли я чув, як він говорить, я думав: цей хлопець почне війну“ „,.

З іншого боку, всі ми знаємо, що розмови Байдена про НАТО, нажаль були лише розмовами і обіцянками навіть без приблизних термінів вступу. Насправді цей процес гальмувався і самим Байденом, і Орбаном, і Фіцо, і Шольцом, і Ердоганом, і іншими. Близько семи країн, від яких залежало це питання, були проти (усі питання цієї проблеми описані мною тут) Навіть формальне офіційне запрошення вступу Байден не хотів організувати. Питається, — для чого ці розмови і обіцянки майбутнього, коли нема конкретних кроків? 

Якби Україну прийняли в НАТО, то і нападу росії не булґо б. От про що мав би говорити Трамп. 

А ще рудий Доні, окрилений територіальними загарбаннями путлєра, першим з американських президентів почав мріяти приєднати до США своїх сусідів — Канаду і Мексіку. , а також взяти під контроль Гренландію і Панамський канал. Економічний привід для цього у вигляді торгового дисбалансу США з цими країнами звичайно обґрунтований, однак варіант вирішення цього питання Трамп запропонував абсолютно в дусі владіміра путіна, для якого розширення території за рахунок сусідів стоїть у пріорітеті зовнішньої політики. Прем'єр-міністр Канади Трюдо виключив сценарій приєднання Канади, нагадавши про взаємовигідні відносини між країнами.

А тепер навіть важко сказати, на яких умовах Трамп хоче закінчувати війну за 24 годин, якщо він у війні проти росії звинувачує не путіна, а Байдена, і розуміє почуття рашистів, пов'язані з можливим гіпотетичним вступом України в НАТО у невідомому майбутньому.  До речі, про 24 год. він вже не говорить. «Сподіваюся, задовго до шести місяців„, – сказав Трамп, відповідаючи на запитання, чи зможе він вирішити війну протягом півроку.

Залишається хіба що надіятись на те, що його непередбачуваність, авантюризм, популізм, брехливість, нарцисизм, амбітність і непослідовність будуть працювати на користь України.