Американське видання The Washington Post 07.04.2024. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

План Трампа щодо України насправді не є секретом. Про нього не знають хіба що поодинокі особи з важким психічним захворюванням «російськомовний трампізм головного мозку». Про цей план після зустрічі з Трампом розповідав ще раніше Віктор Орбан. Цей план полягає в тому, щоб завершити війну за 24 год. таким чином, щоб припинити американську допомогу і, надіючись, що Європа без США не потягне допомогу Україні, змусити підписати мирний договір з росією на умовах путіна. З уст Орбана це звучало так:

«Дональд Трамп не дасть ні копійки на українсько-російську війну. Тому війна закінчиться, бо очевидно, що Україна не може стояти на власних ногах. Якщо Америка не дасть грошей, самі європейці не зможуть профінансувати цю війну, і тоді війна закінчиться».

Про це я вже писав ТУТ.  А  ті, які до цього часу розповідають про те, як Трамп «допомагав» Україні за часів свого президентства, можуть познайомитись з фактами ТУТ. 

А зараз розглянемо питання плану Трампа щодо України у контексті статті у The Washington Post.

Там вказується, що експерти із зовнішньої політики і навіть деякі республіканці цей план розуміють як намагання Трампа натиснути на Україну, щоб вона поступилася своїми територіями, зробивши цим подарунок путіну. Після спілкування на умовах анонімності з людьми, близьких до Трампа і знайомих з цим планом, журналісти видання це подали так:

«Пропозиція Трампа полягає в тому, щоб підштовхнути Україну до передачі Криму та прикордонного регіону Донбасу Росії. Такий підхід, про який раніше не повідомлялося, кардинально змінить політику президента Байдена, який наголошував на стримуванні російської агресії та наданні військової допомоги Україні. Прагнучи повернутися до влади, ймовірний кандидат від республіканців часто хвалився тим, що міг би домовитися про мирну угоду між Росією та Україною протягом 24 годин, якщо його оберуть, ще до вступу на посаду. Але він неодноразово відмовлявся публічно уточнити, як би він швидко врегулював війну…  Трамп заявив, що, на його думку, і Росія, і Україна „хочуть зберегти обличчя, вони хочуть виходу“, і що люди в деяких частинах України погодилися б бути частиною Росії… „Я витрачав 100 відсотків свого часу на розмови з Трампом про Україну“, — сказав сенатор Ліндсі Грем … „Він повинен заплатити ціну. Він не може виграти в цьому“, – додав Грем, говорячи про Путіна. Раніше Росія оголосила про анексію українських земель за межами Донбасу та Криму, а президент України Володимир Зеленський заявив, що не погодиться на здачу жодної території. Обмін території на припинення вогню поставив би Україну в гірше становище без гарантій того, що Росія не переозброїться і не відновить бойові дії, як це було в минулому, сказала Емма Ешфорд, старший науковий співробітник Центру Стімсона, позапартійного аналітичного центру. „Це жахлива угода“, — сказала вона про пропозицію Трампа».

Далі видання пише, що трампісти нижньої палати під тиском Трампа забороняють спікеру Джонсону ставити на голосування питання допомоги Україні, погрожуючи йому імпічментом.  Побачивши таку загрозу Україні від Трампа, європейські союзники запустили військову промисловість до такого рівня, коли вони сподіваються витіснити значну частину поточної допомоги США Києву. Але політичні експерти кажуть, що Європі без США буде важко з цим справлятись, якщо Трампу вдасться заблокувати подальшу допомогу США. Власне про це говорив і Орбан, тому, схоже, саме на це Трамп в угоду путлєру і надіється.  

Заручившись підтримкою демократів нижньої палати в питанні його можливого імпічменту від своїх колег по партії, спікер Конгресу Джонсон пообіцяв поставити питання допомоги Україні на голосування. Найближчим часом ми побачимо результат.

Щодо статті у The Washington Post, то далі видання звертає увагу на те, що Трамп постійно робив компліменти путіну, висловлював захоплення його диктаторським правлінням і докладав усіх зусиль, щоб уникнути його критики.  Також зазначається, що, на відміну від інших політиків,  він не хотів коментувати смерть Навального, не закликав звільнити Евана Гершковича, репортера Wall Street Journal, який утримувався в росії рік без звинувачень і суду, відмовився визнати втручання росії у вибори 2016 року і поширював кремлівський наклеп про те, ніби Україна робила спроби допомогти конкурентці від Демократичної партії Гілларі Клінтон. Він також заморозив допомогу Україні у 2019 році, тиснучи на Зеленського, аби йому краще думалось, щоб він ініціював розслідування щодо Байдена. Тоді це призвело до першого імпічменту Трампа. Напевно це є основною причиною його ставлення до України, що у свою чергу на руку путіну.

За інформацією видання, радник президента Барака Обами з національної безпеки Том Донілон висловився про Трампа так:

«Коментарі Трампа, які заохочують Росію робити все, що вона хоче, з нашими європейськими союзниками, є одними з найбільш тривожних і небезпечних заяв, зроблених кандидатом у президенти від основної партії. Його позиція представляє явну та реальну загрозу безпеці США та Європи».

 

Видання звертає увагу на те, що Трамп відкрито не говорить про те, як він за 24 год. планує закінчити війну, тому ці прогалини заповнюють ті, хто з ним спілкується з цього приводу, і насамперед Віктор Орбан.  

За інформацією The Washington Post секретний план Трампа щодо України став відомим ще в листопаді минулого року під час зустрічі у Heritage Foundation між правоцентристськими діячами зовнішньої політики та делегацією Європейської ради з міжнародних відносин. Колишній помічник Трампа в Білому домі Майкл Антон сказав, що за словами кількох присутніх на зустрічі людей план Трампа щодо України полягає у поступці Україною територій в Криму та на Донбасі, обмеження розширення НАТО та спонукання путіна послабити свою зростаючу залежність від Китаю.

Співробітник Heritage Foundation Джеймс Карафано, який скликав зустріч, відмовився коментувати приватну дискусію, про яку говорив Майкл Антон, але розкритикував ідею відокремлення Росії від Китаю. «Це дурна ідея 101», — сказав він. «Все, що ви могли б дати Росії, що б вони дійсно цінували, поставило б під загрозу всі інші ваші інтереси».

Фіона Хілл, старший науковий співробітник Інституту Брукінгса, яка була головним радником Трампа з Росії, стосовно цього сказала таке:

«Команда Трампа „роздумує про це дуже відокремлено, що це лише українсько-російська річ… Вони думають про це як про територіальну суперечку, а не про все майбутнє європейської безпеки та світового порядку загалом“.

Вона додала, що Україна та європейські союзники, ймовірно, протистоятимуть зусиллям Трампа укласти угоду з Москвою.

Аналітик російсько-української війни з Фонду Карнегі за міжнародний мир Майкл Кофман з цього приводу сказав наступне:

„Жодні важелі впливу, які мають Сполучені Штати, не можуть змусити Україну поступитися територією або піти на подібні поступки. Це ситуація, коли якщо ви готові подати руку, інша сторона не буде подавати руки“.

Абстрагуючись від статті у The Washington Post, ми чисто гіпотетично можемо уявити – які можуть бути умови так званого перемир'я між Україною і росією.  Для цього достатньо звернутися до попереднього проєкту мирної угоди росії з Україною за результатом переговорів у Білорусі, який було парафовано у Стамбулі (Туреччина). Угода, яка так і не втілилась у життя, називалась „Про постійний нейтралітет України й гарантії безпеки“ і Додаток 1. „Гранична кількість особового складу, озброєнь та військової техніки, що перебуває у бойовому складі Збройних Сил України у мирний час“..  

Голова делегації Арахамія сказав, що головною вимогою рашистів був позаблоковий статус України, а все решта – косметичні правки, такі собі „бла-бла-бла“.  

В принципі це відповідає позиції росії, яка у жодних домовленостях не буде підпускати НАТО ще ближче до своїх кордонів. У них і так істерика з цього приводу. Тому путлєр наголосив:

„Мир будет тогда, когда мы достигнем своих целей. Они не меняются. Я напомню, о чем мы говорили — о денацификации и демилитаризации Украины, ее НЕЙТРАЛЬНОМ СТАТУСЕ“.

Українські вимоги і зобов'язання у контексті поступок росії з боку України на переговорах полягали у наступному:

Це була компромісна позиція української сторони. А росія у свою чергу вимагала від України ще відмовитись від усієї зброї західних зразків і використовувати лише зброю власного виробництва, відмовитись від ракет навіть середньої дальності, суттєво скоротити українську армію в численності військ і чисельності звичайних озброєнь, тобто доведення армії до такої межі, коли вона за жодних обставин більше не зможе дати відсіч будь-якому зовнішньому агресору. Так само росія не погоджується вивести свою армію за межі 23.02.2022, бо загарбані українські землі Запорізької і Херсонської областей вона вже включила в склад рашистської федерації і закріпила це у своїй конституції. 

Переговори закінчились нічим. Але їх зміст важливий з огляду на те, щоб розуміти — які умови буде висувати путлєр Україні у разі припинення Трампом військової допомоги Україні на переговорах, про які мріють кремлеботи на кшталт анонімного агента repl one, який користується методами Соловйова-Скабєєвої, в тому числі і на мою адресу.  Ну і треба розуміти, що у разі, якщо Україна від безвихіддя погодиться на переговори і на вищезазначені умови росії, санкції з рашистів і Україні, і країнам Заходу треба буде знімати, що забезпечить росії високі позиції у гонці озброєнь та світовому лідерстві, а в України в далекій перспективі більше не буде шансів — ні повернути втрачені території, ні вступити в НАТО, що видно з вищезазначених позицій переговорів обох сторін.  Якщо, не дай Бог, до влади у США прийде Трамп, то для путлєра це буде найбільшим подарунком у його житті та кар'єрі.  

Чесно кажучи, стаття у The Washington Post  не є якоюсь сенсацією і не заслуговує на особливу увагу, особливо у контексті „таємного плану Трампа“ через анонімність джерел інформації під час зустрічі у Heritage Foundation, а вся інша інформація і так давно вже всім відома з висловлювань як самого Трампа,  так і Віктора Орбана.  У статті сказано таке „Заява Орбана була неправдивою, але колишній президент не хотів публічно суперечити йому після того, як розважав його всю ніч у клубі Мар-а-Лаго та захоплювався його жорсткістю та антиміграційною позицією, за словами особи, близької до Трампа, яка говорила на умовах анонімності описати приватну розмову.“ 

Отож, журналіст, хоча він нібито і не трампіст, ні на кого не посилається, при тому, що мова не йде про якусь державну таємницю, а про банальні речі, тому його голослівна думка про балачки невідомо з ким на умовах анонімності може бути цікава лише упоротим трампістам.  

Брехня журналістів у контексті нібито неправдивості заяви Орбана, заперечується інформацією угорського телеканалу M-1, яке взяло інтерв'ю у Орбана і який підтвердив там свої слова, а все решта і так всім відомо, тому „сенсація“ про нібито „секретний план Трампа щодо України“ у  журналістів не вийшла. Результат виявився банальним.

Таким чином, стаття виглядає як ІПСО, як джинса, мета якої попри те, що відомо усім, і прикриваючись критикою, яка відома усім,  заперечити щось більш вагоме, при цьому НІ НА ЩО НЕ СПИРАЮЧИСЬ. Орбану ж не важко заперечити те, про що говорить увесь світ, але він, як і Трамп, цього не робить. У трампістів виходить, що ніби і Орбана і Трампа весь світ оббріхує, а ті мовчать, при тому, що навіть угорські видання пишуть про „ні цента Україні“, і ні Орбан, ні угорські ЗМІ цього не спростовували. Не логічно.

Байден, на відміну від Трампа, десятки разів запевняв про допомогу Україні до самої перемоги. А трампісти можуть навести щось подібне у Трампа? Трампу ж не важко сказати: „Якщо я прийду до влади, то зроблю для України більше, ніж Байден“. Це всього навсього кілька слів, якими упороті трампісти могли би тицяти під ніс усім антитрампістам. Але рудий відморозок не робить цього, щоб потім його не звинувачували у брехні. А може боїться, щоб путін не був ним розчарований? Якщо він (не дай Боже) стане президентом, то Україні на його адресу не буде що пред'явити, бо він скаже: „Вам Байден обіцяв, от у нього і питайте, а я попереджав, що не буде жодного цента“, і ніхто таких його слів заперечити не зможе.