Після приходу Володимира Зеленського до влади дива не сталось. Пенсії та інші соціальні виплати лишаються низькими, а тарифи на комунальні послуги високими. Державний бюджет на наступний рік продовжує політику попередників.

Керувати державою виявилось набагато складніше, ніж нас в цьому переконував актор. А президенти Голобородько та Зеленський виявилися зовсім різними президентами. Виявилося, що не можна просто знизити тарифи або швидко підняти пенсії й заробітну платню. Особливо яскраво це відображає Державний бюджет на 2020 рік, прийнятий «слугами» народу. Розглянемо його цифри.

У 2020 році пенсії зростуть «аж» на 131 гривню!

Саме таке зростання було закладено у бюджет на наступний рік. Щоправда, уряд першочергово допоможе самотнім людям, старшим 80-ти років. Вони отримуватимуть на 806 гривень більше.

Загалом зростання виглядає так: 1 грудня 2019 року — із 1 564 до 1 638 грн (74 грн), 1 липня — до 1 712 грн., 1 грудня 2020 – до 1 769 грн.

Прем'єр Гончарук заявив, що можливостей підвищити соціальні виплати немає, проте все одно назвав новий кошторис країни «бюджетом розвитку».

Насправді розвитку в цьому документі мало, принаймні, у соціальній сфері. Крім жалюгідного зростання пенсій, в бюджеті заклали зростання мінімальної зарплати «аж» на 550 гривень. Тобто вона становитиме 4 723 гривні на місяць.

А от прожитковий мінімум на 1 особу на місяць збільшили на 162 гривні:

Також бюджет на 2020 рік більше не передбачає допомоги багатодітним сім'ям. Раніше на третю й четверту дитину сім'я отримувала до 1 500 гривень щомісяця.

Дещо кращі справи у педагогів. Їм збільшили зарплату на 9%. Найбільше пощастить молодим фахівцям зі стажем роботи до 10 років: їм нарахують по 21 000 грн додатково. Зараз вчитель-початківець отримує 5 400 грн. Навіть за умови підвищення зарплати на 9% і обіцяної виплати, місячний середній дохід педагога буде близько 7,3 тис. грн.

Все це на фоні того, що влада полегшує життя олігархам. Не секрет, що вони контролюють українські надра і наживаються на цьому. Так от «нова» влада їм в цьому активно допомагає. Так, в 2019 році влада планувала стягнути 40 мільярдів гривень у вигляді ренти за користування газовими родовищами для видобутку блакитного палива. Натомість в 2020 році планується вже 38 млрд. Виходить олігархам «допомогли» на 2 мільярди додатково знову за рахунок громадян.