Кучма — єдиний президент, що обіймав головну посаду двічі. Як йому це вдалося. Зіграли роль багато факторів. У 1999 році люди нарешті оговтались від голодних дев'яностих. Крім того, Леонід Данилович в плані зовнішньої політики вміло балансував між Росією та Заходом.
На тих виборах Кучма активізував безпрецедентний адмінресурс, він контролював медіа, також він розіграв антикомуністичні карту.
Його правління пройшло без особливих реформ, але й без потрясінь.
Чому Порошенко став приреченим одразу після переобрання? А тому що, як не парадоксально це звучить, намагався змінити країну на краще.
Реформи
Чи потрібні були Україні реформи. Звичайно. І реформи пішли. Причому такі, яких і близько до цього не було. І тут виявилось що більшості громадян ці реформи абсолютно не потрібні. Реформи вимагають від людей зміни світогляду та поведінки, а мінятись дуже не хочеться. Тому на Яценюка, Супрун, Гриневич, нову поліцію полилось рікою лайно. Обивателі вперто не хотіли помічати позитиву натомість шукали у нових починаннях тільки погане.
Реформатори приречені на критику та нерозуміння, тому кожна реформа Порошенко тільки понижувала його рейтинг.
Росія та війна
Те, що ми живемо у власній незалежній державі — заслуга Пороха. Так, саме Порошенко зберіг Україну! Але стримування агресора знову ж таки зіграло з ним злий жарт. Війна для більшості залишилась тільки картинкою у телевізорі. Тим не менше ці люди «втомились» від війни і вимагали її завершення, причому вимагали не у Путіна, а у Порошенка. Можливо, якби Петро Олексійович не стримував агресора було б по іншому.
Крім того, війна не переламала у більшої частини суспільства прихильності до Росії, половина населення і зараз з задоволенням повернеться в рускій мір. Ми бачимо це не тільки по опитуваннях, а й по результатам першого туру виборів.
Суспільство
Плюралізм і відсутність цензури, яких дотримувався президент, нанесли його рейтингу найбільшої шкоди. Він не врахував, що канали належать олігархам, а для олігархів будь які реформи — шкідливі. От вони, користуючись вседозволеністю, і мочили Петра Олексійовича через свої ЗМІ.
Блогери та громадські діячі, замість того, щоб згуртуватись і відстоювати останні українські здобутки, кинулись вишуковувати негатив у роботі президента і видавали на гора чергові «гучні» розслідування про «злочинну владу».
Про це ось тут:
і тут:
PS: Оцінюючи результати виборів роблю висновок: велика частина нашого суспільства просто не доросла до тих змін, які відбулися за останні роки. Більшість з нас продовжують жити у напівсовку кучмівського розливу і будь які зазіхання на це болото зустрічаються в штики. Нам не потрібні зміни, нам потрібен «Вечірній квартал».
Підтримка автора: картка Приватбанк 4149 4993 4061 8014