На третьому році своєї каденції Володимир Зеленський вже достатньо зацементувався у владі. Того простого хлопця у водолазці вже немає, а є царьок, який оточив себе свитою з на 100% відданих людей. Здавалось би царюй собі на здоров'я і насолоджуйся. Вся влада в твоїх руках.

Але проблема багатьох царьків в тому, що в один момент вони втрачають контроль над собою і їм здається, що влади все одно мало. Це потьмарення підсилюється, коли успіхів для країни від їх царювання немає. Вони шукають причини не в собі, а на стороні, шукають ворогів.

Внесення президентом Зеленським в Раду законопроекту про олігархів в такому вигляді як є, слід розглядати саме в площині пошуку ворогів. Царьку-невдасі треба призначити винних у власних провалах, у причинах невиконання цілої купи гучних обіцянок. А ще йому треба переділити на свою користь медіа-ресурси для походу на другий термін.

В законопроекті пропонується визначення, хто такий олігарх. Це особа, яка має: солідні активи, вплив на політику, медіа-ресурси, монополію на якийсь вид бізнесу. Визначатиме РНБО за сукупністю трьох факторів з чотирьох і складатиме список. Отже досить комусь з олігархів позбутись одного з факторів і він вже не олігарх. Аж напрошується пропозиція – віддай медіа і продовжуй мати активи і монополії.

Тобто причини олігархії, а саме монополії і доступ до державного бюджету не усуваються і олігархія як явище збережеться. Натомість чітко видно спробу знайти «поганих» і «хороших» олігархів. «Поганих» буде внесено в список, на них повісять усіх собак, в них заберуть все. У «хороших» заберуть медіа, але збережуть їх біля корита і «доїтимуть» для власних потреб.

Все як і в часи раннього Путіна в Росії. Одних олігархів вигнали, інших наблизили. В результаті царьок Путін перетворився на диктатора, що рулить ось вже більше 20 років. Зеленського непокоять лаври його російського колєги? Але одна маленька деталь. Країни й народи різні. Перед тим, як реалізовувати цю хотілку, Зеленський хай би порадився з його другом Кучмою, який написав книжку «Україна – не Росія». Кучма свого часу теж хотів йти шляхом Путіна. Наразився на Майдан.