Інтрев'ю вже охрестили як явку з повинною. Бо як ще назвати зізнання в тому, що президент телефонував Лукашенку, щоб повідомити його про спецоперацію по вагнерівцям. Ось чому операція провалена. Більш ніж очевидно, що Лукашенко одразу після розмови з Зеленським потелефонував своєму патрону Путіну і передав йому новину. Доля спецоперації, яку готували так довго разом з міжнародними партнерами була вирішена.

В цьому контексті особливого значення набуває необхідність неупередженого розслідування цієї історії. Саме на такому сценарії наполягала фракція «Європейська Солідарність» з самого початку. Тоді Банкова заявляла, що ніякої спецоперації не було взагалі. Далі тягнули час і коли опиратись було вже неможливо, пішли на створення ТСК в Раді. Але ця комісія уповноважена розслідувати ще й інші питання, мабуть з метою, щоб інформаційно перекрити саме кейс вагнерівців.

Отже за два роки при владі Зеленський встиг догодити Путіну вже кілька разів, а саме: віддати беркутівців, віддати Цемаха, погодитись на формулу Штанмайєра і провалити спецоперацію по вагнерівцям. Тепер позиція України в судах, де доводяться юридично злочини Росії, буде слабкішою. Банкова догоджує Кремлю з надією, що вони заберуть свої війська з Донбасу. Зеленському хтось пояснив, що це тягне на держраду? Якщо Путін досі не пішов з Донбасу, то цих поступок очевидно замало. Що ще хоче Путін від Зеленського? Посадки Порошенка?

В інтерв'ю прозвучали ще одні висловлювання, які тягнуть на держзраду. Маю на увазі пропозицію від Зеленського, що в разі, якщо усі потуги повернути Донбас проваляться, можна буде спитати у людей дозвіл на відмежування, будівництва стіни. Тобто провести референдум з цього питання. А чого лише Донбас, давайте вже й Крим відмежовуйте. Вважаю, що проведення референдумів з питань територіальної цілісності неприпустимі і про це йдеться в новому законі про референдум. То з якого переляку президент про це каже?

Думаю, що суть в наступному. Припинити війну й повернути Донбас було однією з головних обіцянок кандидата в президенти Зеленського. Пам'ятаєте – нужно просто перестать стрелять. Так ось виявилось, що все не так просто і про це йому казали ще тоді, але в передвиборному угарі він це не чув. Донбас не повертається, бо Путін виставляє умови. Але на другий термін переобратись дуже вже хочеться і що в такому разі казати людям на запитання чому Донбас ще не повернули? Дійсно казати нічого, але можна пропетляти, винесши це питання на референдум і сформулювавши його так, щоб більшість підтримали. Ось тоді й відповідати Зеленському не прийдеться, бо народ ніби сам вже не хоче повертати Донбас.

Загалом інтерв'ю вийшло якесь недолуге. Зеленський виглядав невпевнено і знову смикався. Останню пресуху, проведену в ангарі підприємства «Антонов» він відбув непогано. Я вже подумав, що за два роки він звик до цього. Ан ніт. І на останок слід нагадати, що інтерв'ю вийшло в запису на олігархічному каналі Коломойського – Медведчука. Ведучою була пані Мосейчук, яка на тій горезвісній шашличній вечірці брала м'ясо з рук президента.