Сьогодні надзвичайна увага всього українського суспільства прикута до розслідування справи вбивства журналіста Павла Шеремета. Водночас з такою ж надзвичайною недовірою українське суспільство сприйняло інформацію, озвучену Міністром внутрішніх справ України Арсеном Аваковим щодо підозрюваних у вчиненні цього злочину.

Адже ними виявилися відомі в волонтерських та військових колах постаті, які, окрім своєї позитивної репутації, мають ще й залізне алібі на момент вчинення злочину, а їх підозра з боку представників Нацполіції грунтується виключно на припущеннях і непрямих доказах. І якщо про п'ятьох підозрюваних, до яких окрім Юлії Кузьменко, Андрія Антоненка та Яни Дугар, входить ще й подружжя Владислава та Інни Грищенків, в пресі доволі багато повідомлень, то про людину, яку затримали нещодавно — підприємця Василя Шкондеюка з міста Косова Івано-Франківської області, не говорить і не пише ніхто.

За, знову ж таки, нічим не підтвердженою версією Арсена Авакова, яку він озвучив скандальному журналісту Дубінському, Василь Шкондеюк начебто виступив замовником вбивства косівського бізнесмена Михайла Чекурака шляхом його підриву в автомобілі, який невдався через погано закріплену вибухівку. За цією версією, вибуховий пристрій, який використали під час невдалого замаху на Чекурака, виготовлений в той самий спосіб, що й вибухівка, якою підірвали Павла Шеремета. А на вибухівці, використаній при спробі підриву Чекурака, нібито було знайдено сліди ДНК Владислава Грищенка «Бучі». Владислав Грищенко «Буча», як і багато інших учасників АТО та волонтерів, неодноразово спілкувався з Василем Шкондеюком та його родиною, оскільки підприємства останніх не лише виконували замовлення на будівництво об'єктів Міністерства оборони України, а й опікувалися окремими підрозділами ЗСУ, надаючи їм суттєву матеріальну підтримку. Зокрема, до таких відноситься і 10-та окрема гірсько-штурмова бригада, в місці дислокації якої, за фінансової підтримки родини Шкондеюків, 14 жовтня 2019 року було встановлено пам'ятник полеглим воїнам АТО.

На фото Міністр оборони України Андрій Загороднюк та начальник Генштабу Збройних сил України генерал-лейтенант Руслан Хомчак біля пам'ятника в м. Коломия.

5dfa8a2607fe9.jpeg

Також Арсен Аваков і сторона обвинувачення свідомо не подає суспільству інформацію щодо так званої «жертви» подружжя Грищенків «Пуми і Бучі» — Михайла Чекурака. Адже цей підприємець з Косівщини сам ще зовсім недавно, у 2018 році, був підозрюваним у замовленні підриву ресторану колишньої тещі і вийшов з-під арешту після внесення застави в розмірі всього 264 тисячі гривень. В 2011 році Михайло Чекурак притягався до кримінальної відповідальності за ст. 189 Кримінального кодексу України — «вимагання». Виходячи з наведеної інформації, Михайло Чекурак перебуває на міцному гачку в правоохоронних органів через можливість тиснути на нього його ж кримінальним минулим.

Міністр Аваков ніколи не розкаже українському суспільству і про те, що в родини Шкондеюків минулого 2018 року виник серйозний конфлікт з співробітником Нацполіції Івано-Франківської області Ігорем Васильовичем Мартищуком, який вимагав у Василя Шкондеюка кошти за припинення розслідування неіснуючого кримінального провадження. Сьогодні Ігор Мартищук займає посаду Директора Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України, яка, за рівнем впливу, відповідає посаді заступника Міністра.

5dfa8cc68fdf3.jpeg

Саме Ігор Мартищук, як співробітник Івано-Франкіського підрозділу Нацполіції, міг вплинути на підприємця Чекурака з метою спонукання останнього до імітації спроби підриву власного авто, враховуючи попередній досвід «жертви» як замовника аналогічних злочинів. А забезпечення наявності на одному з елементів пристрою ДНК Владислава Грищенка «Бучі» — це лише справа техніки.

В результаті, усією доказовою базою вини підприємця і волонтера з Косова Василя Шкондеюка є його знайомство з учасниками АТО і волонтерами — родиною Грищенків, а також те, що в ніч, коли нібито вибуховий пристрій було закладено під автомобіль Михайла Чекурака, його мобільний телефон був вимкнений протягом 45 хвилин, коли він їхав автомобілем з Києва до Львова. До самого Косова Василь Шкондеюк прибув вже по обіді 13 липня 2018 року, після того як почув зранку цього дня в м. Івано-Франківську про заяву Михайла Чекурака щодо виявленого ним вибухового пристрою.

Підприємця і волонтера Василя Шкондеюка співробітники Нацполіції затримали 14 грудня 2019 року, після чого суд виніс рішення про застосування щодо нього запобіжного заходу у вигляді арешту на 60 діб. Схожі запобіжні заходи застосували й щодо інших підозрюваних у справі Шеремета. Дивує те, що попри наявність набагато потужнішої доказової бази відносно так званої жертви групи Шкондеюка-Грищенків підприємця Чекурака, свого часу йому було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави у вигляді 264 тисяч гривень, які він з легкістю сплатив. Дивна різниця в підходах до правосуддя, хіба ні?

5dfa8d1c6ac31.jpg

Ось так, за примхою діючого Міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова, і з благословення Президента Зеленського, учасники російсько-української війни та волонтери, які всіма можливими методами стримували російську навалу, сьогодні перетворилися на злочинців, а колишні злочинці перетворилися на їхніх жертв.

Зараз невідомо чим завершиться досудове розслідування у справі Шеремета, однак зрозуміло одне: українське суспільство не може дозволити Міністру внутрішніх справ Авакову просто взяти і призначити винних, навіть якщо в цьому йому потуратиме Президент. Захистити потрібно кожного, незалежно від його публічності: чи це відомий на усю країну засновник гурту Riffmaster Андрій Антоненко, чи нікому невідомий підприємець-волонтер з косівщини Василь Шкондеюк.

В матералі використано фотофрагмент програми «Дубінізми» телеканалу 1+1.