*** По-перше.

141 держава світу (три чверті) визнали Росію державою-агресором.

Саме це означає заклик від імені усієї світової спільноти до РФ, щоб та негайно вивела свої війська з суверенної території України.

35 держав утрималися. Серед них Китай, Індія, В'єтнам та інші. Важливо, що серед них є союзники  Росії по ОДКБ: Казахстан, Вірменія, Киргизстан, Таджикистан.

В даному контексті «утрималися» означає, що ці держави не підтримують дії в Росії і не заперечують проти визнання її агресором.

Проти голосували лише 5: Росія, Білорусь, залежна Сирія, Еритрея та КНДР.

 

*** По-друге.

* Міжнародна спільнота «вимагає від Російської Федерації негайно, повністю та безумовно вивести всі свої збройні сили з території України в межах її міжнародно визнаних кордонів».

«В межах її міжнародно визнаних кордонів» — значить з територію ОРДЛО та Криму.

* Змінилась кваліфікація відносно Криму.

До повномасштабного нападу  Росії на Україну з точки зору міжнародного права анексія Криму виглядала гібридної за механізмом її здійснення.

А тепер, в умовах повномасштабної війни, анексія півострова стала частиною прямої збройної агресії.   

* Змінилася кваліфікація дій Кремля відносно ОРДЛО, а точніше – никла «гібридність» ситуації.

До повномасштабного нападу на Україну це була агресія, тобто порушення територіальної цілісності України через одностороннє визнання якихось державних утворень на українській території, в межах міжнародно визнаних кордонів.     

Зараз міжнародна спільнота вимагає від РФ скасувати визнання ЛДНР і повністю вийти с Луганської і Донецької областей України. Так визнання тепер однозначно кваліфікується як епізод повномасштабної війни Росії проти України. Тобто, це кінець усім ЛДНР.

 

*** ЗНАЧЕННЯ і НАСЛІДКИ.

* Оскільки у Радбезі ООН не було можливості визнати РФ державою-агресором, це зробили біль представницьким способом на Генасамблеї ООН, а саме – шляхом прямого голосування уповноважених представників від урядів усіх держав-членів ООН. Тобто, від імені усієї світової спільноти.

* Це голосування є фактичним визнанням міжнародної легітимності і підтримки санкцій, які були запроваджені проти Росії за повномасштабну війну проти України.

* Якщо Кремль не піде не виконання цієї резолюції, то ще може зібратися така сесія ГА ООН, на якій прямим голосуванням урядів держав-членів будуть схвалені теперішні та й більш жорсткі санкції проти РФ.

 

*** НАОСТАНОК.

Тепер Кремлю важко буде пояснити своїм російським громадянам, чому в ООН Росію не підтримали ніхто, крім 4-х держав, і чому серед немає Китаю, Індії, Казастану, Вірменії та інших союзників по ОДКБ.  

 

#ГенассамблеяООН #ООН #ГАООН #резолюция #Россия #Украина #Крым #ЛДНР