Конкретно зізнався, що керівництво Російської Федерації умисно здійснює масштабний терор проти населення України з метою досягнення військово-політичних результатів, необхідних державному керівництву Росії.

 

Нагадую, що терор – це скоєння насильства, вбивств, травмування, руйнувань, погіршення умов життя з метою залякування, щоб через страх і страждання досягти якихось політичних результатів.

Коротко: Терор – це залякування для отримання результату.

 

Отже!

 

1) Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив: «Йдеться про ті об'єкти інфраструктури, які прямо чи опосередковано мають відношення до військового потенціалу України та українського режиму». 

Таким чином він визнав, що Путін особисто санкціонував удари по об'єктах інфраструктури на території України. У тому числі не по військових об'єктах, а по таких, що до військових «опосередковано мають відношення».

Але є великий обсяг зафіксованих фактів, що удари завдаються по цивільній інфраструктурі, і це негативно впливає на життя десятків мільйонів жителів України.

 

2) Прес-секретар президента РФ Пєсков визнав, що Росія завдає масованих ударів ракетами, безпілотниками та іншими озброєннями по цивільних об'єктах на території України для психологічного тиску на жителів України з метою досягнення конкретних результатів, необхідних керівництву РФ.

«Небажання української сторони вирішувати проблему, виходити на переговори, більше того, дії української сторони щодо відмови від узгодженого розуміння тексту тощо, ось це все наслідки, і про це теж треба говорити». Тобто відсутність електрики, опалення та води у багатьох населених пунктах України – це покарання жителів країни за те, що вона не капітулює на умовах Путіна.

 

 

Таке щиросердечне і добровільне визнання керівництва Росії у плануванні, санкціонуванні та вчиненні масштабного військового злочину заслуговує на те, щоб було скликане спеціальне засідання Ради безпеки ООН. І це вже можна використовувати як факт, достатній для заснування спеціального трибуналу проти керівництва Росії.

 

Чому мовчать український МЗС, міжнародники у владі і при владі?

 

 

Володимир Воля,

політолог, міжнародник, магістр державного управління.

Експерт у галузі стратегічної аналітики.

 

18 листопада 2022 р.